Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 23:04:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 466
Total: 466

466 гости, 0 потребители

Zdraveite!!

Започната от katerina_petrova, 02-01-2008, 18:46:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

katerina_petrova

Така ли??Продаваш MacBook :?:
Любопитно ми...иначе вече съм го поръчала
А и предпочитам да е чисто нов

atirage

и последно какво се продава в тази тема  :?:
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

katerina_petrova

Питай space ace, аз нищо не продавам  :lol:

G3

честит епълски компютър! Епъл обществото в БГ става все по голямо :wink:  (въпреки че разбрах колко голямо е чак след като се вписах във форумите :lol:  )
как реши да преминеш към Епъл? Как разбра за тези форуми? (щоту аз съм мак юзер още от 2000ната година, а едва преди месец, по случаиност разбрах за тях :lol:  )

P.S. -  и ДА много сте яки AppleBG!!
най-добрият приятел на човека е MACа...!

katerina_petrova

По принцип винаги съм ползвала pc, обаче бях в Белград това лято на гости на един мой приятел, известен сръбски DJ, който имаше студио със около 10 apple-а и нито един pc...и цял месец нямаше къде да си проверя мейла :-(
Обаче пък адски много ме изкефи дизайна и въобще всичко е изпипано до най-малкия детайл...
и реших, че и аз ще мина на мас..
а за форумите, случайно попаднах, понеже търсех информация в i-net.
и да си призная никога не съм харесвала форуми, камо ли да участвам, обаче този много ме изкефи..точно както ти каза - apple общество!!!

PaoloGEMINIakaOZIRIS

Браво на теб, аз пък от около месец съм на Мак и ми е много забавно. Единствено ползвам старото си ПЦ да композирам. И ето още един разумен човек в България, които се отказа от щайгата наречена ПЦ!  :lol:  

Нали така, Кати?
Mac (2007) with 10.6.8
AirPort Express 802.11n Wi-Fi
iPod Classic 5G / 30GB / firmware 1.3 / Black
iPhone 4s / 16GB / iOS 7.1.2 / unlocked
iPhone SE / 64GB

How Addicted to APPLE Are You?

katerina_petrova

Да , да!!!!  :lol:

Ама аз съм много начинаеща.
Btw, мога ли да отварям файлове, писани на word или на works на mac-a?Че все пак имам важни документи, които искам да прехвърля...

fpyyh

да, почти всичко писано на windows се отваря и на мак. а open office (neo office) може да не е най-красивият, но е много по-удобен от майкрософтския, когато става дума за подреждане на текстове и снимки, форматиране на параграфи, бордъри и тн. евентуално може да имаш проблеми с txt файлове на кирилица, но и за това си има решения

katerina_petrova

Това е чудесно!!!
Аз си мислех, че няма решение :o

koki4a

Не би било логично да няма решение. Масовият потребител се занимава със документи много често. Ако Apple не дадат алтернатива хората да си ползват старите документи няма как да ги спечелят за каузата.

Аз ти препоръчвам iWork, вярно че се плаща но си заслужава от всякъде. Отделно повечето .doc файлове се отварят и от TextEdit (текстовият редактор на OSX). Пробвай офиса на ябълката и виж дали ти харесва аз останах впечатлен.

Туй то!

katerina_petrova

То има ли въобще друг вариант на office пакет освен iwork? на мен ми е trial за 30 дни...после направо ще си го купя iwork'08... стотина лева е, нали?

space ace

нищо не замества ms office. особено когато бързо трябва да попълниш формуляр в негов формат за нещо важно, а iwork 08 не показва половината съдържание.
macbook

katerina_petrova

В такъв случай не е ли по-добре да си кача и windows???

space ace

зависи каква ти е работата. само заради office няма нужда, мак версията става
macbook

katerina_petrova

Добре, ще видя как е и ще преценя...
Чакай, че аз още не съм се докосвала до лаптопа си..днес най-накрая ще го доставят!!! :?