Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 00:49:53

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 462
Total: 462

462 гости, 0 потребители

Zdraveite!!

Започната от katerina_petrova, 02-01-2008, 18:46:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

katerina_petrova

zdraveite na vsi4ki. 4estita nova 2008 godina!!!
naskoro se registrirah i pri4inata e 4e re6ih da mina na mac..
taka 4e si kupih macbook..ot store.apple.bg i 4akam do 1,2 dni da mi go dostavqt...samo mai imam ujasno mnogo vuprosi..
kato nachalo, trqbva li da si kupuvam nqkakuv software ili sa free??
naprimer ilife i iwork...priemam i dr polezni suveti, za6toto naistina sum nova v apple-sveta!! :lol:

shaman

Привет от Шамана !
Като за начало - моля да редактирате мнението си, така, че да е на кирилица. Едно от основните правила във форума е писане на кирилица.

Колкото до софтуера - има безплатен /включен в цената/, има и платен.

Всички макове идват с операционна система и iLife.
iWork e "trial"

katerina_petrova

Оk. Мерси
Значи ilife върви с лаптопа..Супер!!

ps : за кирилицата , ще го имам в предвид  :roll:

XXwolf

сигурно ще ползваш лаптопа за други цели освен сърфиране в мрежата (за което си има Safari, но ще ти трябва понякога и Camino) като писане на писма, презентации и таблици. С Мас-а ще има M$ Office и iWork, но те ще са trial за 30 дни. Можеш да ползваш за тази цел NeoOffice и AppleWorks. За писма има Mail, но може да ползваш и Entourage-a на М$

Горенето на дискове става от Finder-a или с DiskUtility. Има и Toast за тази цел.

Ако искаш бозата можеш да я инсталираш директно с вградения BootCamp или чрез емулация с Parallels или VMWare.

Няма да обяснявам Photoshop-a за какво е ;)

За по-специфични програми питай на момента

katerina_petrova

уффф...Ще си поиграя няколко дни, първо да науча основните неща и да свикна и ще имам много въпроси.., просто никога не съм работила с apple.
Имам хибаво предчувствие все пак!!
Мерси много  :P

bezko

Аз съвсем от скоро се присъединих към клуба (един месец) и да ти кажа малко лични впечатления. Първо мислих ,че ще трябва да качвам и Уиндоус заради някои програми ,но не се наложи. Има си всичко. С различната операционна система свикнах точно за един ден. Тоя форум много помага, между другото. Единственото ,което съм качила допълнително май е Transmission , Adium ,VLC, Тransmit и Skype. Но изпробвах преди това някои неща преди да се спра на тия програми.
Моят съвет е да изчакаш да ти дойде компютъра , да си поиграеш една седмица с него и после вече да решиш какво ще ти трябва. :)
MacBook 13,2" 2.16 GHz Intel Core 2 Duo 1GB 667 MHz DDR2RAM

katerina_petrova

Абсолютно!!Аз това и ще направя...
И btw за windows-а се колебая..в началото бях решила да си слагам,ама с вашия хубав форум взехте да ме разколебавате.. :roll:
ще видим...

pravdo

... честито за компа... колкото до Уйндоуз на мак... това  е като да си
купиш БМВ и да си монтираш мотор и волан от трабант щото си си свикнал с двутактовия и скоростния лост да ти е под волана ;-)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

katerina_petrova

ха ха ха!!
Да, всички така ми казват!! :lol:
Само дето от online магазина store.apple.bg ми бавят поръчката вече 3 седмици и взех да се изнервям!!! :oops:
нямало в наличност от този модел...а пък аз вече нямам търпение  8O
трябваше да си го взема от apple центъра!!!

XXwolf

черен ли си поръчала?

katerina_petrova

Не, бял..120GB твърд диск
По принцип разликата в цената беше 200 лв, а в твърдия диск - 40GB...
обаче белият повече ми харесваше...

katerina_petrova

btw, в комплекта има и "Ръководство за потребителя"...дано да е добре написано, защото нямам намерение като "идиот" да ви питам за всеки възникнал проблем...
иначе доста ми допада форума, признавам!!

bezko

Е то в това ръководство пише в общи линии какво и къде да му включиш, да не мислиш ,че има някакви обяснения за програмите? За програмите има клипчета ..някъде из сайта на Епъл. И то за някои от тях. :) Иначе се вижда ,че нямаш търпение. :D
А моят е точно беличък. :P
Кога казаха ,че ще дойде?
MacBook 13,2" 2.16 GHz Intel Core 2 Duo 1GB 667 MHz DDR2RAM

katerina_petrova

ще дойде когато им дойде доставката...сигурно другата седмица...
вярно,че нямам търпение, ама и в момента е голяма скука в офиса  :(

space ace

Цитат на: "katerina_petrova"...трябваше да си го взема от apple центъра!!!
или най-добре от мен ;)
macbook