Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-05-2024, 05:39:08

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 656
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 460
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 451
Total: 451

451 гости, 0 потребители

Alu keyboard EU-Layout разместени клавиши

Започната от wess-music, 29-06-2012, 07:34:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

wess-music

Работех с алуминиева клавиатура (с нум пад), която бе с US подредба (тънък ентър, дълъг ляв шифт бутон, без параграф и т.н.).
Преди месец я смених с нова, която е с европейска подредба (висок/двоен ентер бутон) и при работа с нея бутона за отваряне на диск–бея не сработва, а "§" и "`" (или "ч") излизат на старите места, където са били на предишната. Отварянето на дисковото устройство става чрез "F12", а не с бутона до него.

Това се случва само на МакПро-то с 10.6.7.
СЪщата на 10.7.х изкарва бутоните такива каквито са и бутона за DVD-то си работи.
По същия начин сработва и на лаптопа, който е също със Сноъ Лео 10.6.7.

Очевидно проблемът е в layout-а само при Мак Про-то.

Идеи, как да фиксирам това разместване, така че каквито са клавишите, това да излиза на екрана, биха били добре дошли.

Поздрави

ponski

Опитай да преместиш на десктопа или изтриеш файла /Library/Preferences/com.apple.keyboardtype.plist, след което направи един рестарт. Би трябвало да стане.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

wess-music

Пробвах, но не намерих подобен файл.
В стария ми 10.5.8 има такъв, но с него не става.
Може би трябва да downgrad-на и после пак да кача 10.6.7 и чак тогава ще изпищи за клавиатура.
Засега го оставям така.

Благодаря, все пак.

correctline

10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

wess-music

Цитат на: correctline - 29-06-2012, 17:17:12
Защо 10.6.7, а не 10.6.8 ?

Заради аудиото.
Бях с 10.6.8 и върнах на 10.6.7 по тази причина.
Лион-а е неудобен с липсата на стрелките на вертикалния и хоризонталния бар, а точно те ми трябват за софтуера, с който работя по цял ден.
Епъл щях да ги рабера тотално да бяха премахнали баровете, та да не се чудя защо няма стрелки, но така за мен нещата замирисаха на Виста и стои само за резерва.

uriah_heep

Здравейте, за да не пускам нова тема виждам, че тази е подобна на моята. Въпросът и проблемът са ми следните -
използвам 24" iMac с Леопард 10.5.8 и ъпдейтнато всичко до последната версия и си закупих клавиатура, подмених старата, с БГ и цифри от дясно кабелна, и установих, че мултимедийната част, както и бутоните за звук - усилване и намаляване - не работят. А на самата книжка пише, че за да работи пълнофунционално трябва да си с 10.7 и по-нова. Как мога да си ги оправя тези клавиши да ми работят нормално и пълнофункционално, без да имам 10.7? Иначе всичко друго работи без привидно видими нередности! Изтрих от библиотеката този файл за клавиатурата и пак нищо не стана след рестарта. Някакви други идеи, че вече съвсем не мога да се досетя...? Благодаря ви много за вниманието! Хубави мигове!
Cordially yours

Uriah Heep