Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-05-2024, 17:10:31

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 657
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 497
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 59
Total: 59

59 гости, 0 потребители

Проблем с iPod Classic 3rd Gen

Започната от movieman, 31-07-2013, 11:54:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

movieman

Здравейте. Днес си закупих iPod Classic 3rd gen a1040 - 10 gb от 2003 година модел. iPod-a не може да се включи. Когато опитам да го включа, на екрана излиза логото на apple за част от секундата, след което индикация на батерията и удивителен знак за няколко секунди и това е. Знам, че този модел може да се зарежда само от firewire, а от нормален usb кабел да се синхронизира. Имам зарядно (фалшиво) за стена, през него също не зарежда. В интернет четох в различни форуми, че хора са си оправяли подобен проблем чрез докинг станции или музикални док станции, които успешно са успявали да заредят устройството, но аз нямам такова в момента.

Може ли да ми предложите някакво решение. Защото все пак не съм сигурен, дали ipod-а е работещ. Предният собственик не е много запознат или поне такъв се изкара, но кааа че е работил скоро време. Възможно ли е батерията да е напълно умряла, или тогава нямаше да изкарва този знак.
Има ли смисъл да купувам някаква док станция или по-добре да намеря firewire кабел ...

carrot

1. Пробвай да го рестартираш - превключи hold от включен на изключен и задръж меню и централния бутон заедно, докато дисплея светне.
2. Ако пъвото не помогне зареди го и пробвай пак да го рестартираш
3. Ако и едно и две не станат пробвай да го синхронизираш с itunes на компютър

Не ти трябва никаква докинг станция, имай предвид, че ако не се лъжа точно този модел изискваше зарядно 10 W, има вероятност зарядното ти да не е подходящо, затова ако не зарежда го вържи на компютър и зареди оттам.

Успех
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

movieman

благодаря
аз вече поръчах нова батерия, защото мисля че е умряла

никаква индикация не показва по никакъв начин вече, каквото и да направя
със зарядното което имам и една докинг станция на AEG, нищо не става, не зависимо дали зарядното е към компютъра, или към зарядно за стена, или докинг станцията към ток. Нищо. Ще пробвам с новата батерия.

Все пак нямам firewire кабел, с който да пробвам, а уж това е оригиналния начин за зареждане