Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

07-05-2024, 01:18:11

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 368
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 338
Total: 338

338 гости, 0 потребители

IOS 9

Започната от Fifata, 10-06-2015, 09:46:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

correctline

Първо бях ъпдейтнал OTA, но твоят пост ме накара да ресторна през itunes и да върна бекъпа..не ми се вярваше, но 1.5ГБ се освободиха след процедурата :o
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

lyubcho_88

#76
Здравейте.
Имам iPhone 5 и последен ъпдейт iOS 9.1
От начало след първия ъпдейт на новата ОС, която направих директно през device-a (без iTunes) започна да лагва на много места, което е повече от дразнещо за мен.
Например:
Има случаи когато си пускам ,,Cellular Data (3G)" и забива тела за секунди, замръзва. Като натисна ,,Settings" да се върна едно ниво назад и не реагира. Чудя се дали само моя го прави, но питах и едно приятелче с 5-ца и при него е аналогичен случая.
Друг ,,лаг" е като го отключвам и по някой път като тръгна да пиша паролата не реагира, а едва след няколко секунди (2-3-5сек) изписва набързо каквато цифра съм докоснал. Това е понякога, но направо ме изкарва извън равновесие. НИКОГА до сега не ми е засичал IPhone!!!
Трети пример е при слайдване на различни менюта или screen-ове също засича...

Прочетох тук в темата, че съветвате да се направи чист restore през iTunes на новата iOS 9. Така и направих. Сложих един Back-Up за всеки случай и ресторнах. След тази процедура, тела беше празен и трябваше да върна Back-Up-a. Не знам това с какво може да помогне, но лаговете са отново на лице. Вярно по рядко се случва, но пак ги има.

Другото интересно е, че ми се освободи малко пространство от вградената памет (около 2GB), която в iTunes се показваше като Others или App data не помня. Явно е било някакъв кеш от приложенията, което не е толкова важно сега...

От тук насетне имам 2 варианта с въпроси към тях, които искам да обсъдим.
1. Ако ресторна отново до iOS 9.1 и след това не си връщам Back-Up-a има ли шанс да се оправят нещата? Понеже чета тук за други user-и, които не са имали проблеми с вървежа на iOS9, а пак ползват 5-ца. При този вариант ще загубя цялата ми информация – номера, контакти, бележки, календари, мейли, снимки и тн., което не искам да става. Имам и App-s, които не ми се ще да записвам отново (разни two-factory authenticators, дето не се настройват лесно). Може ли някак си да ги запазя, без да връщам Back-Up-a, ако това ще помогне за спре да забива тела?

2. Ако може някой да даде линк, step-by-step как мога да downgade-на до iOS 8 (последната), където нямах никакви проблеми с вървежа? При този вариант, ако след ,,преинсталация" върна Back-Up-a ще може ли да ми се качи цялата информация от тел-а, но да си остане с вече сложената iOS8?

Много благодаря на всички взели отношение по проблема, които описах. Ако има нещо неясно, ще допълвам.

Fifata

IOS 9.2 ???!!! И какво е това Circular data?
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

lyubcho_88

Поправих несъответствията.

iOS 9.1
Cellular Data.


Adamov

Не знам кво правят тея пичове. Пуснаха 9.2 бета 1 за дивелъпъри.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

GPower

Home-Plast.com - Потопете се в море от стил и уют.

faire

Ни съ вижда
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

GPower

Още не е достъпна публично. Само за девелопъри е в момента.
Home-Plast.com - Потопете се в море от стил и уют.

Adamov

Бях известно време с официалната 9.1. Снощи сложих бета 2 на 9.2... е да ме прощавате ама бета версиите са в пъти по-стабилни и бързо работещи от официалните!
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Adamov

#84
Някой да има линкове към 9.3 бета за 6+ :)

Забравих, че си има Beta Program официална :))
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Adamov

Тук май само аз си пиша.  ;D

Night Shift се оказва страхотна опция за мен. Настроена е да се включва автоматично в 20:00 и да се изключва в 08:00. Преливката е лека и приятна.

Съгласен съм, че има куп други опции, които биха били по-полезни. Съгласен съм, че беше малко кофти от страна на Епъл да забранят flux и после да си пуснат нейна версия. Съгласен съм обаче и че новата в опция е страхотно попадение!
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

stankov.s

Цитат на: Adamov - 15-01-2016, 11:21:58
Тук май само аз си пиша.  ;D

Night Shift се оказва страхотна опция за мен. Настроена е да се включва автоматично в 20:00 и да се изключва в 08:00. Преливката е лека и приятна.

Съгласен съм, че има куп други опции, които биха били по-полезни. Съгласен съм, че беше малко кофти от страна на Епъл да забранят flux и после да си пуснат нейна версия. Съгласен съм обаче и че новата в опция е страхотно попадение!

Пиша за да ти правя компания, не друго :)
Поста седи "постен" заради малкото developers тук ,предполагам :)
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

Adamov

Ми то и аз не съм. Ама си мисля, че ще има повече хора да тестват.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

GPower

Май ще се мятам пак на бетата. Нещо ми писна от джейла отново.  ;D
Home-Plast.com - Потопете се в море от стил и уют.

Adamov

Колеги дивелъпъри дали има тук? 9.3бета2 се търси
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd