Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

06-05-2024, 19:10:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 486
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 331
Total: 331

331 гости, 0 потребители

IOS 9

Започната от Fifata, 10-06-2015, 09:46:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

angelvn

Ежегодната безсмислена инициатива.
Всяка година се намират няколко ентусиаста да започнат да търсят начин да се включат в developer-ската бета тестинг програма, след като бъдат записани и инсталират ранните нетествани бети започват да се оплакват, че не работят и искат да се върнат на добре познатата стара официална и стабилна версия.  :-X
UI designer and developer

Adamov

Кого визираш?
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

faire

Ако човек има свободно време и му е интересно, що пък не?
И аз съм слагал бети, минал съм по тоя път. Винаги проблеми, винаги следва връщане на стабилната актуална версия. Така че на телефона повече съм си казал, че няма да бета-тествам. Виж, на лаптопа е друга бира.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Adamov

Всеки сам преценява за себе си. Генерализирането на изводи на база собствен опит е меко казано глупаво и неуместно. Надявам се колегата angelovarna (с който съм общувал и имам високо мнение за него) не визира мен, защото това (отново за мен) би било меко казано изненадващо и то не в добрия смисъл на думата.

Ползвам бета версии от iOS 1.1.2. С някои сме се разбирали чудесно с други не. В момента, още от излизането на първата бета, съм с 8.4. Толкова перфектно върви при мен (с изключение на 1 бъг в Music.app, който ми се случи точно 2 пъти), че понякога като ме питат която е последната актуална версия и по инерция казвам 8.4. Уви първата бета на iOS 9 поне при мен (държа на това "при мен" защото при всеки е различно) работеше сравнително добре, като изключим падането на батерията. Ето за това върнах до бета 4 на 8.4 и чакам 2та бета на iOS 9. Не върша мега-ултра-гига важна работа с айфона си и мога да си позволя да експериментирам.

Такаааа, що се отнася до регистрирането на UDID ще кажа само това: За моя радост имам прекрасни приятели, които ми останах от другите 2 форума за iPhone и с които макар и рядко поддържам чудесни отношения, и които са devs. На въпроса: Може ли да ми регистрирате UDID-a на телефона?, те никога не са ми отказали.

А на някой дори и да му откажат вече има Apple Beta Test Program, и на никой не му трябва регистриран UDID в dev акаунт.

Моите уважения към всички колеги тук, но не обичам някой да определя действията ми като смислени или безсмислени без да съм го помолил за това.

Respect !!!
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

angelvn

@Adamov, не съм имал теб в предвид.

Естествено всеки е свободен да прави каквото си иска с устройствата, с които разполага. И благородно завиждам на хората с достатъчно свободно време и свободни устройства, на които да тества и да си играят.

Мен като редови потребител не ме интересува коя бета версия как се държи, още повече като излиза по 1-2 бети всяка седмица. Друга щеше да е работата ако ми плащаха за целта. :)

ПС. Съжалявам ако с мнението си съм засегнал някого.
UI designer and developer

Adamov

Излезе бета 2 на iOS 9. Чувствам се длъжен да предупредя всички, които са с бета 1 или сега имат намерения да го инсталират, че след инсталирането на iOS 9 Beta 2 НЕ МОЖЕ да се върнете на iOS 9 Beta 1 или на 8.х.х.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bboyg

Това пък защо?!?! :o Все пак 8.3 си се подписва в момента, какъв е проблема не схващам? ??? ??? ???

Adamov

С бета версиите е така. И 8.4 беше по-същия начин. Като пуснаха 2рата бета стана ясно, че не може да се свали фирмуера. А каква е причната - нямам идея :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Adamov

#68
Такааа, мили ми колеги, аз пак не издържах и си сложих iOS 9 beta 2. Батерията (както повелява традицията с вторите бета версии) са я направили чук. За момента всичко е повече от прекрасно... пък да видим.

edit: обаче тоя SF стои много яко на телефона! супер много ме радва.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Adamov

Нещо, което лично на мен ми допада много и ми е полезно. Всички предполагам знаете, че Siri има опция, която като е вкючена и телефона е на зарядно позволява асистента да бъде активиран с гласовата команда Hey Siri. Това, което забелязвам на iOS9 и се надявам да не е бъг е, че Hey Siri активира асистента дори телефона да не е включен към източник на ток.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

shaman

Hey Siri - при мен работи само като е в режим зареждане...

Adamov

Значи явно е бъг :( При мен работи без да зарежда телефона. По всяко време, без значение от %-а на батерията.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

GPower

Още се чудя дали да кача. Винаги съм ги пробвал бетите, но това с даунгрейда ме плаши.
Home-Plast.com - Потопете се в море от стил и уют.

thebrainless

Сложих 9 на 4S, ако качвате директно от 7.X, задължително ъпдейт първо до 8.4 и след това се меткате на 9. Ще си спестите големи главоболия с един ужасен бъг "slide to upgrade", с когото имах честта да се срещна. Сравненен с iOS7 е малко по-бавно, но не е нещо фрапантно.
Stay hungry. Stay foolish.

angelvn

Или направо най-добре рестор през iTunes + възстановяване на бекъп от iCloud.
Мислих си, че ще ми се размине с прост ъдейт през iOS, но не би. Оказа се, че ми се загубиха около 1.3-2GB от свободната памет на телефона (5S).
След описаното в първото изречение горе, паметта се върна, че се и освободи допълнителната такава (за която се и говореше при обявяването на iOS9).
UI designer and developer