Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 12:50:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 664
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 682
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 597
Total: 597

597 гости, 0 потребители

Полезни системни програми

Започната от Icko2, 21-02-2008, 20:25:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

G3

Цитат на: "XXwolf"само repаir-вай permission-ите - никакви преинсталции
може и нулиране на PRAM-а при мен доста забързва машината  :wink:
най-добрият приятел на човека е MACа...!

daf

Цитат на: "XXwolf"само repаir-вай permission-ите - никакви преинсталции

Извинявам се, че пиша малко в страни от темата, но защо repair-вате permission-ите? Какво ви помага? При положение, че не би трябвало да ги променяте, не виждам смисъл да се repair-ват. Аз поне никога не съм го правил и не съм имал проблеми. И ми се струва някакъв мит това с repair-ването на permissions и забързването, но знае ли човек...  :)

Wizi

... ами честно казано чувствам се просто по-добре когато си пусна да ми ги repair-не и ми изпише 10на реда, че намерило файлове, които трябвало да им ги корегира.  :D А дали има толкова ефект от това трябва да каже някой баш-разбирач  :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh

ползвайте discwarrior отвреме навреме

sclera_bg

Откакто съм на OS X ползвам DiskWarrior и Cocktail.  Мисля че друго не е нужно

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

XXwolf

Цитат на: "daf"защо repair-вате permission-ите? Какво ви помага? При положение, че не би трябвало да ги променяте, не виждам смисъл да се repair-ват.

първо е добре да се разбере какво са permissions и после защо трябва да се поправият: "Applications depend on the correct assignment and interpretation of permissions in order to function properly"

daf

Цитат на: "XXwolf"
Цитат на: "daf"защо repair-вате permission-ите? Какво ви помага? При положение, че не би трябвало да ги променяте, не виждам смисъл да се repair-ват.

първо е добре да се разбере какво са permissions и после защо трябва да се поправият: "Applications depend on the correct assignment and interpretation of permissions in order to function properly"

Именно понеже знам горните неща зададох въпроса.
ЦитатRepairing permissions is a good first step in troubleshooting problems with Mac OS X; however, it is not a panacea. Files whose permissions have been incorrectly altered by an administrator, an administrator operating with root privileges, or a poorly-designed installer package (installed with similar privileges) can cause a wide array of problems ranging from application errors to the inability to boot Mac OS X.

Т.е. ако не променяш правата на системните директории/файлове и не ползваш приложения с кофти инсталатори, не трябва да се стига до положение, където трябва да се ползва repair.

XXwolf

ти сам го казваш: АКО не променяш/се променят... но те се променят и затова са и сложени опциите за verify и repair в DiskUtility като first step за отстраняване на проблеми