Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 01:22:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 593
Total: 593

593 гости, 0 потребители

Тъмната - черна тема на форума

Започната от avioli, 02-02-2009, 03:26:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

avioli

Работя по черната тема... но по спомени.
Главната страница е готова + подфорумните... но има доста още за правене (няколко дни при повече късмет), а и спомените не са ми перфектни.
Моля някой ако има идея как се казваше да драсне ред (или линк, за да си я инсталирам на phpBB2). Ако имате скрийнове, то и те вършат работа. По тези въпроси ще говоря и с Shaman-а.
Също така - всякакви желания относно функционалността на темата спрямо старата ще могат да се приложат в момента или на скорошен етап, така че пишете.
Ако случайно някой друг също се е заел, то да драсне ЛС или тук, за да си помагаме.
Освен самата тема, превода на български също е зле и непълен, та и тук някой може да помага... стига да иска.

Едит: не мисля да я правя IE compatible, ако ме разбирате... ако върви там - супер, ако ли не... да му мислят ползващите го!
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

rafaelo

Звучи добре.
Ако може да сложиш яки емотиконки ;) виж тези от iphone-bulgaria ако искаш
направо да ти ги пратя в зип файл.

Becko

не може ли без емотиконки, анимирани аватари, подписи от рода имам мак еди какъв си и милион атрибути характерни за панаирни стрелбища :)

avioli

Емотиконите не са свързани с темата. За тях говорете с шамана. Те се слагат отделно и всеки може да си избира какви да има!!!
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

rafaelo

Цитат на: Becko - 02-02-2009, 12:41:22
не може ли без емотиконки, анимирани аватари, подписи от рода имам мак еди какъв си и милион атрибути характерни за панаирни стрелбища :)


Съгласен за всичко БЕЗ емотиконките :P

Емотиконките са важни !  8)

Wizi

#5
Аз (лично) ще бъда изключително благодарен, ако има линк за връщане в общ изглед както долу, така и горе във всеки един под форум - както си е сега в момента!

(дано сте ме схванали каква ми е мисълта)

едит:
По никакъв начин не се различават прочетените от непрочетените мнения в дадена тема. Just in case u've missed that ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

avioli

Wizi... отбелязъл съм си ги тези нещица и ще бъдат коригирани скоро. Като приключа с редизайна към AdInfinitum ще оправя и тази тема с желаните промени, но тя няма да бъде променяна много много - само няколко от неприятните елементи за потребителите.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

Becko

моята тема е перфектна - cmd+alt+ctrl+8

и при вас работи

pravdo

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Xrays


traian_james

Цитат на: Becko - 03-02-2009, 20:55:38
моята тема е перфектна - cmd+alt+ctrl+8

и при вас работи
ХаХа и темата отново е черна :D
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

greench

Цитат на: traian_james - 08-02-2009, 09:58:39
Цитат на: Becko - 03-02-2009, 20:55:38
моята тема е перфектна - cmd+alt+ctrl+8

и при вас работи
ХаХа и темата отново е черна :D
и аватъра ми става извънземен  ;D

zmeYpc

Авиоли, знаеш, че на драго сърце бих помогнал за превода ѝ. Стига да не е прекалено обемист.
В стил повелително наклонение за команди и пр.
В този смисъл обаче заглавията трябва да са с отглаголни съществителни: т.е. не ,,Публикувай отговор" като заглавие, а отделен низ с ,,ПубликуваНЕ НА отговор" и т.н. Да няма умишлено преднамерено капитализиране (писане с главни по средата на фразата), като ,,Вмъкни Цитат", а – ,,Вмъкни цитат". Имената на всички езици да са с малки букви, както е прието... Такива неща.
Друга молба: форматите за дата и време да са български. Да има пълен и къс форма̀т за дата. Кратки и пълни имена на дните от седмицата.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

avioli

#13
Мерси за предложената помощ zmeYpc. Ще го направим скоро. Искам да завърша самата тема и тя да е максимално функционална, защото трябва да може да е удобна както за потребителя, така и за модератора, че и за администратора.

Системата за превод на SMF е сравнително умна, но има и проблемни места. Например: не мисля, че поддържа добре %s видови преводи, което прави всичко доста по-сложно от обикновенното превода с вмъкване на променливи - т.е. накъсва се превода. Хубаво е, че се поддържат множествено число при определяне на числова променлива като например - 1 потребител, 2 потребителя и т.н.

Когато съм готов с темата, която е малко над 50% готова (поне според мен), ще погледна и самият превод. За сега съм добавил 20-тина допълнителни израза/думи, които трябва да приложа и на английски, за ползващите го, но с това съм на никъде още.

@Wizi: желаните промени, спрямо старата тема, са приложени в новата.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

Wizi

Дълбок респект!!! Бетон си!!! Браво!!!!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD