Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 01:14:46

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 590
Total: 590

590 гости, 0 потребители

Thunderbolt SSD

Започната от marinph, 24-04-2015, 17:10:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

marinph

Здравейте,
имам Mac mini (Mid 2011) със SSD диск.
Идва малък ми и мисля да добавя външен Thunderbolt SSD.
Обаче и монитора ми е свързан със Thunderbolt интерфейса на минито, а този модел има само един Thunderbolt

Има ли Thunderbolt сплитери за да мога да свържа в Thunderbolt порта на минито и монитора и SSD диска и най-важно възмоно ли е това?

И другия ми въпрос е Time Machine ще прави ли бекъп на SSD-то което е вътре и това вързано с Thunderbolt

Благодаря предварително

akademika

Здравей, такъв сплитер съм виждал само в dice.bg , но цената.... Иначе сплитера е с една камара юзб-та и прочие. Бакъп можеш да правиш където си поискаш.


Sent from my iPhone using Tapatalk
MacBook Air 13" i5 Dual-core 1.8GHz/4GB/128GB SSD/Intel HD Graphics 4000
iPhone 5 16GB

faire

Особена разлика в скоростта м/у тъндърболт и усб3 няма. Но в цената има. Готов ли си да платиш близо 3 пъти повече за глезотията "да е тъндърболт"?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Морт

Какво usb3 на Mini 2011??
.fr

akademika

Не е баш така ако ползва тъндърболт в комбинация със SSD реално  няма да усети разлика дали ползва вътрешен или външен диск. Поразтърси се из ибей и все ще си намериш нещо на прилична цена .Вчера говорих за този сплитер : http://dice.bg/belkin-thunderbolt-express-dock-dok-stanciq-za-macbook-mac-mini-i-imac-item14236#!prettyPhoto

Наистина е страхотно решение,но много скъпо решение :)
MacBook Air 13" i5 Dual-core 1.8GHz/4GB/128GB SSD/Intel HD Graphics 4000
iPhone 5 16GB

faire

Мислех, че минитата имат усб 3 от този модел, а то било от следващия. Съжалявам за неточността.

Иначе държа на мнението си, че няма особена разлика в скоростта м/у усб 3 и тъндърболт, дори ако се отнася за ссд.

Този док от линка се намира онлайн за близо двойно по-ниска цена и все пак ми се струва много, но човека да си прецени.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Морт

Евтина лтернатива е FireWire 800 кутия. С такава правя около 90мб/сек трансфер с SSD.

Не разбирам, Интел ли искат стотици долари за контролера или просто заради едната гъзария, но защо всякаква Thunderbolt периферия е толкова скъпа? Тоя стандарт просто се самоуби по тоя начин...
.fr

faire

#7
Скъп е самия контролер, още като излезе бая се изписа по въпроса. Получава се нещо като с Firewire - и той не беше от най-евтините, макар в последно време да им паднаха цените... За скорост не е зле - по-добре от усб2, но не може да се сравнява и с най-бавното ССД + тъндърболт/усб3.

marinph, ето какво ползвам аз на iMac - thunderbolt adapter seagate: http://www.amazon.co.uk/Seagate-STAE133-THUNDERBOLT-ADAPTER-PORTABLE/dp/B00B2H9VDW/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1430243419&sr=8-2&keywords=thunderbolt+adapter+seagate Тази цена е малко височка, ако се разтърсиш предполагам, че може и по-евтино да се намери.
ОС-а ми е инсталиран на ССД и чрез адаптера буутвам директно без проблеми вече 2 години. Компютърът е онлайн 24/7 и само през нощта заспива като изминат 3 ч. без ползване. Добро и практично решение е, понеже имаш свободата да го махнеш по всяко време и да го свържеш с друг мак, ако не дай си боже имаш проблеми с основната машина.

Към адаптера препоръчвам и възможно най-късия тъндърболт кабел, който успееш да намериш. Хем не ти е нужна дължина, хем са най-евтини (или по-точно казано - най-малко скъпи). Аз съм с този: http://www.amazon.co.uk/STARTECH-COM-TBOLTMM50CM-Startech-Thunderbolt-Cable/dp/B0084L73QQ/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1430243674&sr=8-7&keywords=thunderbolt+cable
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

marinph