Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

07-05-2024, 13:14:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 659
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 368
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 298
Total: 299

298 гости, 1 потребител
JamesCup

L-образно MacSafe зарядно не дава добре контакт?

Започната от Wizi, 26-12-2013, 16:18:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wizi

Дразни ме от известно време това, че зарядното все едно не дава добре контакт към тялото на лаптопа и като резултат на това диода (който свети зелено или оранжево) свети слабо зелено и дори не съм сигурен дали зарежда батерията въпреки, че пише, че уж я зарежда.

Почистих накрайника на зарядното и куплунга на МакБук-а с малко спирт и памуче, което резултира в подобрение на контакта, но пак от време на време май не дава добре на контакт.

Ако го завъртя на 180 градуса, както ми позволява накрайникът, нещата са като истински, но не ми е винаги удобно така да го държа. От там си мисля, че нещо с контакта не е както трябва.

Някой да е имал подобен проблем и да го е разрешил?

Мерси предварително!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

bboyg

Редовен проблем с Т-образните зарядни, случвало ми се е и с L-образно. Решението обикновено е ново зарядно, НО се е случвало и батерията, та и дъното да са проблемни. Доста съм изчел по темата, тъй като все "хубави" зарядни ми се падат. Понякога едвам забележимото зелено е в следствие и на къзо съедиение. Общо взето трябва да се пробва с ново зарядно, за да си сигурен.

ggzy

Хвани едно макетно ножче и фино надраскай връхчетата на конекторчетата и на буксата на зарядното и на лаптопа.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5