Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

07-05-2024, 17:37:29

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 368
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 280
Total: 281

280 гости, 1 потребител
vsulov

iPhone 3GS re-flash на iOS 5.x

Започната от Wizi, 23-12-2012, 11:53:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wizi

Имам 3GS, който е фабрично заключен и след това джейлнат и отключен софтуерно. В момента е с iOS 5.0.1, като пусна Cydia ми пише, че има shsh за най-различни предходни версии, ако това правилно го разбирам. Искам да му направя factory reset като му натепам на ново iOS някаква версия и да почне да се използва отново. Не мога да му направя резет през Settings като забърша всичко, защото ми иска парола от 4 цифри, която не знам, а и предишния собственик е забравил. Въпросите ми са:

- коя версия iOS си заслужава да се качи? 5.0.1 в момента за мен върви лагаво, но пък бих искал 5.х заради нотификейшъните  :-\

- може ли някой да ми опише стъпките по които трябва да мина за да го флашна на ново без да го заключвам и бриквам?

Мерси предварително!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Adamov

Анди, първо те съветвам да провериш с кой буутлоудър си (най-лесно през tinyumbrella). Ако си със стария БЛ можеш да сложиш 6.0.1 и да имаш untethered jailbreak. 6.х.х на 3GS върви просто прекрасно :) Ако е новият буутлоудър обаче, има няколко други стъпки :) Можеш да кажеш и кой бейзбенд ползва телефона, защо това също е важно за евентуалните варианти за преинсталиране.

апропо: tinyumbrealla-та ще ти каже и какви хашове (shsh) имаш запазени. Принципно най-лесно можеш да ресторнеш до същата версия през последната версия на redsn0w без изобщо да ползваш iTunes. И другото което е, според мен ти лагва, защото са му слагани доста неща (особено ако не е преинсталиран от предния собственик)

:)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ggzy

Adamov, Ultrasn0w работи ли с 6.х ?
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Adamov

Има един fixer, да. Аз за сега съм сложил 6.0.1 на 2-3 3GS-a само че със стария буутлоудър. Фирмуера върви супер, а ultrasn0w-a с този fixer не дава никакви проблеми с телефонната функция.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ggzy

MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Adamov

Пък и забравих да спомена, че ултрата отключва бейзбенда и фирмуера няма особено значение :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ggzy

Да, това ми е ясно, но бях подведен от Dev-team:

And finally, some random details:

5. ultrasn0w isn't yet updated for 6.x

by now you probably should be taking advantage of the extremely cheap IMEI-based unlocks of iPhones sold by established online retailers like ............................
still, IMEI-based unlocks don't work in all cases.  We'll announce when ultrasn0w is ported up to 6.x
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Adamov

Ами, да :) Инсталираш ултрата и не става нищо. Обаче... слагаш фикса и телефона започва да мърка като британско мраморно таби след обилна порция Уискас :D
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ponski

Има ли някакъв гайд за тази работа, какво, от къде, как и кога се прави? Ще съм благодарен ако споделиш инфо, че имам такава джаджа (3GS 5.1.1 5.13.04), само че с новия буут лоудър и се притеснявам да си правя експерименти с нея, че е заключена към AT&T :) Предварително благодаря!
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

Adamov

Цитат на: ponski - 31-12-2012, 20:31:24
Има ли някакъв гайд за тази работа, какво, от къде, как и кога се прави? Ще съм благодарен ако споделиш инфо, че имам такава джаджа (3GS 5.1.1 5.13.04), само че с новия буут лоудър и се притеснявам да си правя експерименти с нея, че е заключена към AT&T :) Предварително благодаря!

Ами, колега, конкретен гайд за твоя случай няма. Работата е такава, че за 3GS и новия bootloader има само tethered jailbreak. Това ще рече, че при всеки рестарт на телефона или падане на батгерията, трябва да пускаш Redsn0w, да връзваш телефона към мак-а и да му даваш just boot. Това е единствения начин да тръгне. Моя съвет е просто за момента да си останеш на 5.1.1. Ако телефона ти има нужда от рестор, има прекрасен гайд на дев-тийм (и при запазени хашове), който да те упъти как да си ресторнеш телефона до същатата, 5.1.1, версия :)))
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ponski

За много години, колеги!

Цитат на: Adamov - 01-01-2013, 03:27:46
Ами, колега, конкретен гайд за твоя случай няма. Работата е такава, че за 3GS и новия bootloader има само tethered jailbreak. Това ще рече, че при всеки рестарт на телефона или падане на батгерията, трябва да пускаш Redsn0w, да връзваш телефона към мак-а и да му даваш just boot. Това е единствения начин да тръгне. Моя съвет е просто за момента да си останеш на 5.1.1. Ако телефона ти има нужда от рестор, има прекрасен гайд на дев-тийм (и при запазени хашове), който да те упъти как да си ресторнеш телефона до същатата, 5.1.1, версия :)))

Ех... надявах се, че съм изпуснал някъде някой трик, но уви не било така. Ами ще чакам, пък да видим. Благодаря ти!

П.П.
Тъй като някъде бях чел/гледал, че може да се отключи този телефон, ако договора, чрез който е закупен, е изтекъл (до колкото зная е), какво бих могъл да направя, за да проверя дали е отключен от оператора и ако не е - да го отключа? Трябва ли да го ресторвам със сток фърмуеър или може и чрез запазване на ББ, но просто с неактивиран .ipsw?
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

Adamov

Има един сайт (s-url.ro) в който по имей можеш да провериш информация за телефона. Ако ми кажеш на кой оператор е, мога ти кажа и цена за отключване по имей :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Wizi

#12
Аз зациклих точно вчера жестоко.... и то защото бях с 5.0.1 където като качих ultrasn0w fixer си пише, че има конкретно за 5.0.1, но реших да се направя на гъзар и ъпдейтнах до 5.1.1. Тръгвам да качвам fixer-a и ми предлага само за 6.х  :o Ебати ташака! Флаш на ново надолу към 5.0.1, пак няма fixer за 5.0.1, който преди малко беше там... Омекнаха ми колената! Омазах всичко, не можах да излеза от Recovery mode, щото ми беше толкова акъла да не прочета още малко как се прави (tinyumbrella), от там изпуших тотално, реших, че така или иначе само iTunes го разпознава - да го ъпдейтва до 6.0.1 пък щерката да си играе игрички на него  :-\ То се е видяло, като телефон няма да го бъде.

Ъпдейтнах го, тръгна и разбира се няма читав джейл, а за ънлок на новия бейсбанд да не говорим. От там случайно попадам на една тема от някъф пич как се даунгрейдва с имидж от iPad до 4.1, от там вече можело да се смъкне бейсбанда на нормален за отключване за да си ъпдейтнеш до 5.х Само това ми трябваше и хайде още няколко часа безпощадна борба, ноооо накрая си имам работещ телефон....

.... и то защо? След всички тези неща описани (а те са кратка версия на всичко, което се случи) да прочета, че вече в 5.1.1 нямало redsn0w fix 5.х/5.х.х, а си качваш само redsn0w и то си отключвало телефона.

А, и последното 20йсе дето ми скъса нервичките.... качваш си там 5.1.1 или каквото си те кефи на заключения телефон. Джейлваш, ънлокваш и всичко заспива! Викаш си ебати кефа, супер яко, аз съм пич! Настройвам gmail-а като типично квартално Pro - през Exchange за да си издърпам контактите, нагласям си всичко останало и по едно време след като е минал някой друг час си викам "Абе тук поща не получавам ли на тоя телефон, уе? Я да чекна аз!" Хоп, идват няколко нови писма. Я твойта кожа под ножа! Що няма НИКАКЪВ push????? Тръгвам да пращам iMessage - мисия невъзможна! Не желае под никакъв предлог да изпрати съобщение, но евентуално можеш да получиш, но не се знае кога и защо точно. Та, всичко опирало до това да си оправиш push notifications с помощта на 2 приложения от Cydia, още само 3-4 рестарта и около 20мин в четене  :-X

ИзкривИх се. Честно.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD