Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-05-2024, 00:13:38

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 381
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 368
Total: 368

368 гости, 0 потребители

Мнения за MBP 17" unibody с 1920x1200 дисплей

Започната от Wizi, 23-04-2012, 09:44:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wizi

Здравейте!

Пред следната дилема съм: използвам лаптоп поради физическа липса на пространство в домът ми където да сложа нещо стационарно. Обработвам снимки чат-пат, но макар и аматьорски да е всичко, което правя, държа на повече пиксели на дисплея, защото ми е много по-удобно. Например с тези 1440х900 пиксела на 13"-я ми Еър са напълно ОК, но той пък завалията страда от липса на мощност и вече с нетърпение чакам да го сменя. До сега си играех с мисълта за 15"-во Про с 2.0GHz (или нагоре, но не и надолу) quad-core i7 и задължително hi-res дисплей, но онзи ден си дадох сметка, че прекалено рядко изнасям лаптоп дори от хола, та защо да не си взема 17" направо? Като погледнах цените общо взето да си вземеш нова 15ка с hi-res излиза колкото refubrished 17".  ::)

И сега настъпи пълна шаш и паника с което се обръщам към използващите 17ка unibody!  ;) Какви недостатъци бихте споменали, ако има такива въобще? Знам, че тежи, но това дали въобще е от значение, ако си го държа на коленете, което е през повечето време? Някой като мен, който да се бори с Photoshop да сподели коментар за резолюцията спрямо големината на дисплея?

Вие кое бихте предпочели - 15" с hi-res или 17"?

.... последното, което ми минава през главата обаче е следното: с въвеждането на unibody преди няколко години първите модели, който "минаха под дъгата" бяха 17"-те Pro-та.  Сега ако като Епъл изкарат най-сетне лаптопи с ново боди ала-Еър и дай Боже нови super-duper-mega-dual-hi-rez-Retina display вероятно този сценарий ще се повтори и 17ките ще станат невероятно атрактивни с тегло като 15" лаптоп и дисплей да ти паднат чорапите. Дали пък да не изчакам докато не стане напълно ясно на къде духа вятъра?

Благодаря!  8)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Metal

Определено трябва да се изчака, ще видиш какво нова ще пуснат, а цените на старите ще паднат...

Но аз ти се чудя как изобщо работиш на 13". Аз връзвам моята 15ка към 24" Dell и тогава се чувствам добре с голяма работна площ.

wess-music

Wizi,

и аз като теб преди да купя 17-ката се кумех дали няма да е "много такова или онакова".

Сега и за момент не мога да и си представя да сканирам филми или да обработвам снимки, не дай си Боже, с нотите, да работя на по-малък екран.

Аз лично, не мога да посоча други недостатъци, освен това, че е по-тежък и като хукна за Германия или Франция си знам, че има едни 3.5 кила, които са част от тялото ми.

А ако ще си го държиш на работното место, както при мен, 17" също изпълнява функция в по-голямата част от времето като нет-бук или за гледане филми.

Няма никакви грижи.
По моя преценка не е набутване.

А – като казах филми – много си е харно на 17" – да се излегнеш на диванчето, бирата и мезето пред тебе и компа на една ръка, че да спираш и пускаш ако оттървеш нещо докато отпиваш!

Наздраве Wizi, помисли дали да не направим отново среща на дружината, както преди се събирахме.
Времето е благо за подобни мероприятия!

Иначе, изчакай. Аз също съм "ослушващ се" относно предстоящите макбук про-та, дето, според клюките, уж щяха да се появяват през март, а то вече и април се изнизва.

Поздрави

DALT

@Wizi,

Бих те посъветвал да изчакаш. Не остава много време до показването на новите машини с Иви. Тия дни се появиха и официални бенчове, където се вижда че графиката е далеч по-бърза. Ако и от Ябълково решат да увеличат разделителната способност, то 13-ката определено ще си е ПРО отвсякъде. А като й сложиш и един външен монитор...

Въобще, задръж 2 месеца :)

Mincho

но имаше слухове и за спиране на 17-ките... продава много малко спрямо останалите и нищо чудно с еър форм фактор да има само 11, 13 и 15 инчови.
за мен 15 хай рез. е идеалния вариант за преносима машина. за домашно ползване - както казва метъла - един допълнителен монитор.
;)
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

bluesky

@Wizi

С нищо не може да се сравни работата Ти на по-голям (и автоматически и по-удобен) екран.
Ако решиш да изчакаш, засега Си фиксирай extra-screen (според Мен).
А и когато се определиш какво да купуваш, би могло една от основните Ти "преференции" да бъде задължително по-голям, (според Мен) най-големия възможен display, който можеш да си позволиш.
Дори и тогава, когато Си в къщи, extra-screen (за laptop-a), ще бъде истинско удоволствие...

Ако обработката на изображения за Теб не е работа с интензивност 7/24, даже бих поставил като приоритет (за Себе Си) преди всичко "външните устройства" за "интеракция" с Машината - display, ергономика на кeyboard-а и пр. пред конкретните параметри на "black box-a"...

И то по простата причина, че, (за разлика от преди няколко години), машините вече са достатъчно мощни (и бързи) като цяло.
Така между две "кликвания" на мишката, или между два "шорткъта" - какво толкова "друго" би могъл да прави човек... и така машината реагира почти мигновенно...

Естествено, това е вярно, ако нямаш (или не планираш в обозримо бъдеще) интензивни и натоварващи процеси, заангажиращи до max мощностите на конкретната Ти конфигурация.

А-про-по, докато не е станало прекалено горещо, имам желание пак да поканя Колегите на биричка (които живеят в София), ако имате желание - винаги съм насреща!

bluesky

Lycan

и те, колегите пак ще отидат... и двамата :)

bluesky

...и тримата...

Хей, Lycan, и Ти си поканен...

wess-music

В петък, саба'лем, към 10.00-10.30 на по бира за отскок...
Може и привечер да се повтори за "скъсаните" на предходната сесеия...

Сериозно погледнато, петък е дборо решение за спявка.
А?

С Lycan, зимата пихме много харна бира в една бирария на 5-те кюшета.
Я, обади на колегите коя беше ид а се организираме.
Бирата беше чудна. Имаше и белгийска, и нашенска наливна, а и за нея по нещичко за забадане.

Ако е необходимо да направим списък със зписване.

standalone

Ееее, колеги. Не с лошо. Що не ги обсъждате тез работи на лични, и ме дразните така. Аз като живея на 30 часа (със самолет) от София, как да се класирам? Сега не мойх спа.  :'(
MacBook Pro, 2.6 i7, 8GB 1600 MHz DDR3, 10.10.5
iPhone 5S/16GB
Apple TV 3 x няколко

wess-music

Ако си в Бойзи (предполагам 10 часа назад) ще ти се наложи наистина да правиш виртуална компания на сутрешно "матине" – да удариш една бира с нас.
дали на бира или друго – то..., каквото имаш.

ОФФ: преди 14 години свирех в един квинтет в Германси курорт и сутрин в 10.30 по програма дрънвахме първия концерт.
Имаше такива лели и чичовци "Профи"-та, които докато слушаха Моцарт, Шуберт или каквото там сме карали, си поръчваха бренди за събуждане и таъв кеф им беше, че от тогава насам вече знам –  всякакви предубеждения кога може да се пие са отживелици. Важното е да си "в ритъм" и да "държиш темпото".

А пък кой каквото ще да си мисли.
Кеф цана няма.

bluesky

@wess-music

Какво ще кажеш относно едно събиране в края на седмицата, петък или събота - както предложи около 5-те кюшета на биричка?

Да почваме да правим списък на желаещите, а?

bluesky

wess-music

#12
Да,

разбира се.

По-долу започваме с имената:

АЗ... :)

ЕДИТ:

Резервирал съм маса за
събота за 14.30
в Пицария Кривото на ул. Св Климент Охридски (бивша ул. Хр. Георгиев)
зад Софийския университет.
http://www.krivoto.com/1.php?id=1
Казаха ми, че през това време е по-спокойно и не е проблем и пвече хора да се съберем.

Моля на Лични за потвърждение.
Wess-music

Wizi

Нито тази, нито идната събота съм в София :(

п.с.
благодаря, че не ми оспамихте темата
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

bluesky

@wess-music

Цар Си!

За събирането Ни в Събота подтвърждавам и Аз - bluesky!

Допълнително ще Те потърся и на Лични (довечера).
(Ако е необходимо, пусни и отделна Тема за случая).

@Wizi

Извинявам се за спам-а. Някакси ще се реванширам...