Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

06-05-2024, 21:50:56

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 486
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 236
Total: 236

236 гости, 0 потребители

10.9 Mavericks - впечатления

Започната от Морт, 12-06-2013, 12:55:23

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

TTTT31

Някой може ли да ми каже как да спра за постоянно да се стартира - CalendarAgent в  ML ??  Мисля, че няма да има някакви последствия за системата ?! Не използвам календара, а беше навъртял 2,75 Гб  swap , а компа ми е с 8 Гб РАМ.
iMAC 13.1- 21.5" Late 2012/ 4-core- i5 -2,7 GHz/8GB RAM 1600/1 TB HDD/NVIDIA  Ge Force GT-650 M- 512 MB/ MAC OSX Yosemite 10.10.3 /
iPhone 6 plus

Wizi

Страшно дразнещ проблем имам със Сафариту  >:(

Постоянно цикли при въвеждане на уеб адрес. Все едно точно в този момент ми е спрял интернета баш когато съм натиснал Enter да го зареди  :-\ Цикли половин минута докато зареди, а може и въобще да не зареди. Мислех, че е нещо от някой екстеншън, макар и да имам един такъв да ми блокира флаш-а - разкарах го. Пускам паралелно със Сафарито друг произволен броузър в лицето на Опера или Файърфокс (Хром не ми се отразява добре на здравето) и въвеждам същия адрес - всичко зарежда на момента. Правя log оff и влизам в профила на жена ми за да видя там как се държи. Абсолютно идентично.

Сега си ползвам Опера.  :(

Някой? Идея?

Мерси! Предварително!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

HQ

след ъпдейта на 10.9 реших един ден да ползвам сафари,барем видя разлика ... и това беше последния път който го стартирах . Явно ще ползвам Aurora завинаги!

godo

Никакви проблеми със Safari, дори е станал по-бърз в 7-ма версия.
Mac only

akademika

И аз така.Никакви забележби към Маверикс. Единствено мапса често не ми показва картата в стандарт,а само в хибрит и сателит.
MacBook Air 13" i5 Dual-core 1.8GHz/4GB/128GB SSD/Intel HD Graphics 4000
iPhone 5 16GB

Пиф

Странна работа .....   Доста недоволни има, с проблеми, които не съм срещал при работата си с мак. Може би съм твърде нов фен на мак (от 1.5-2г.) и най-старата версия с която съм работил е лъвчо. Ползвам MBP middle 2009 и iMac late 2012. Приложенията с които работя са доста ресурсоемки и смятам, че машините и OSX-а се държат перфектно. От сафарито съм доволен, няма забавяния, забивки .....     единствената причина да си сложа лисицата е онлайн банкирането и онлайн програмката за писане на фактури. Ако си направят подръжка на сафари, застрелвам лисицата директно. 
Всъщност имах едни грижи с iCloud и програмки за ремуут достъп преди време (бях започнал да събирам негативи за MacOSX-а), но там причината се оказа, че не е в моя телевизор, а във "великолепната" услуга на доставчика ХХХ, чиито интернет ползвах. Откато го смених (но все още не мога да се разделя напълно с него, защото сега спорим за едни пари и за едно "невърнато" оборудване) всички облачни и онлайн приложения работят безупречно.

HQ

Приеми го така: на моя 6 годишен мак с 4 гб рам единствения браузър работещ адекватно с 50+ таба е файърфокс!

semigod

Цитат на: Пиф - 05-02-2014, 10:39:52
От сафарито съм доволен, няма забавяния, забивки .....     единствената причина да си сложа лисицата е онлайн банкирането и онлайн програмката за писане на фактури. Ако си направят подръжка на сафари, застрелвам лисицата директно. 

И аз действам на този принцип.  ;)
iPhone 8   iOS 13.3
iPhone X   iOS 13.3
iPhone 11 Pro  iOS 13.3
Apple AirPods

Пиф

Цитат на: HQ - 05-02-2014, 11:13:38
Приеми го така: на моя 6 годишен мак с 4 гб рам единствения браузър работещ адекватно с 50+ таба е файърфокс!
Честно казано, повече от 15-ина таба не съм отварял. А и рама ми е повечко, МВР-то е с 8GB, iMac-a е с 32GB. Макар, че въпреки количеството си, по-голямата част от паметта обикновено е заета от други гладни за RAM програми, и не остава кой знае колко за Сафарита и т.н.
Всъщност, прав си, всеки гледа от неговата си камбанария. Всеки има различни нужди, различни потребления, различни очаквания. Като гледам, повечето участници във форума са с по-дългогодишен опит с ябълките от мен, което предполага, че имате и опит с предните версии на машините и операционните си-ми. Аз не мога да сравнявам с тях, просто защото нямам наблюдения.
А и все още ме държи еуфорията и кефа от това да работя с такива машинки, от визията на OS-а, от това че всичко е барнато перфектно - от мишката до стойката на iMac-a.  :)
Мечта ми е от сума и време ......

angelvn

Това за файърфокса го разправяйте на някой друг.
На приятелката ми на лаптопа (macbook white mid 2010) с 10GB RAM и Intel C2D P8600 2.4GHz процесор се мъчи тоя браузър и при 2-3 отворени таба (особено ако единият от тях е със зареден facebook).
Докато Сафари и Хром хвърчат.
Една от основните екстри на Сафари, от които се възползвам е -> синхронизирането на история/пароли/отметки между i-устройствата ми и бекъп на същите в iCloud.

Мудни, тежки и неправилно рендващи страниците браузъри като Файърфокс ползвам единствено за е-банкиране (благодарение на програмистите в милата ни родина, които освен Win XP, Internet Explorer и Firefox друго не са чували).
UI designer and developer

HQ

виждал съм как на 4-ядрено пс мозилата не се държеше добре. Като я изчистих, удари тавана! На моята съм спрял дори gif анимациите, рекламите, флаша, кукита, всичко. Някой ден ще направя видео сравнение да се убедите.

j.tochkov

Лисицата и е прецакана от поне 2-3 години. Тежко, мудно и лакомо за памет и процесорно време. А ако имаш и 4-5 активирани плъгина купона е пълен. Аз лично го ползвам само заради банкирането...

godo

Цитат на: j.tochkov - 05-02-2014, 17:09:39
Лисицата и е прецакана от поне 2-3 години. Тежко, мудно и лакомо за памет и процесорно време. А ако имаш и 4-5 активирани плъгина купона е пълен. Аз лично го ползвам само заради банкирането...

Моите наблюдения са подобни. Firefox отдавна не е това, което беше..

..нищо че темата е за Mavericks :)
Mac only

atirage

Абе, какви хора сте да не ви вървят браузърите...ц, ц, ц!  :o

П.С. Ставате за срам, ще ви чете някой пц потребител и ще ви се смее  ;D
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

Adamov

Айде нека и аз да кажа нещо. Хром. Таб Видео с линкове от ютуб. Около 120 някъде. Цъкам Open All, хрома е около 30сек. в шок и след това всичко е окей. :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd