Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

06-05-2024, 15:14:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 486
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 456
Total: 456

456 гости, 0 потребители

10.9 Mavericks - впечатления

Започната от Морт, 12-06-2013, 12:55:23

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

Lycan

OS X(ten) никога няма да има 11 :)

Морт

Jony Ive redesigns Mac OS би могло да е 11, но ми е интересно как ще го маркетират.

И нещо хипер дразнещо, за което се надявам (TotalFinder?) скоро да се появи разрешение - Labels (aka Tags) слагат само някаква супер мини цветна точка, вместо да оцветят целия ред, което ме побърква, защото е в пъти по-незабележимо.
.fr

faire

Да, тия тагове не струват, labels беше по-добре, като оцветява целия ред.
В последните дни имам постоянни проблеми със забавяне във finder-a. Прави доста операции с няколко секунди лаг преди да започне (копи/пейст, компрес и разбира се доста обсъжданото preview, което дори вече не ми работи при смяна от един файл към друг). Наистина както е тръгнало, по-скоро ще дойде новата ОС, преди да са си оправили настоящата...
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

iPeichiny

Аз също не съм доволен от Маверикса,много неща не са както трябва.Рамът ми заминава бързо,а и лаптопът ми грее необичайно.За първи път съм разочарован от най-новата система.На всичкото отгоре не е котка ;D
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

TTTT31

Така е. Не знам каква е новата им технология на multitasking и компресия на рам-паметта , за която толкова говореха, но има още много сериозно да поработят. Не съм професионалист, но нещата са прости от наблюдение на системата . Няма начин от 8 Гб обща рам памет с един пуснат видео плеар като ВЛС , скайп и вайбър за 30 мин свободната ми рам памет да е 1,5 Гб и да пада прогресивно до 945 Мб. Отделно че температурата на ЦПУ-то стига до 50 градуса. Сафари зацикля и пада голямо мислене докато отвори една проста страница по 5-6 секунди . Файндера е също бавен. Същите проблеми при МЛ не съществуват. С включен на възпроизвеждане ВЛС, скайп и вайбър свободната ми рам никога не е падала под 5, 30 Гб. Както и температурата на ЦПУ не е била повече от 42 Градуса. Знам, че е нова ос но Епъл са зациклили в 10.9.1 да фиксват пълни глупости и си губят времето . 3-тата бета ще е с фиксове основно за гмейл пощата в Мейл- апп и разни дребни други щури неща , а нищо свързано с наистина сериозни проблеми във функционалност и бързодействие на уж включените им иновативни технологии в Маверикс !!!!  Не мога да повярвам. Никога преди със старите МАС ОС не са правили такава слаба поддръжка с апгрейдите си. Оставам си на 10.8.5 докато не прочета, че изкарват апгрейд на наистина сериозни неща. Четох в много други форуми, че много други потребители също са недоволни. Дано скоро Епъл заработят по-целенасочено.
iMAC 13.1- 21.5" Late 2012/ 4-core- i5 -2,7 GHz/8GB RAM 1600/1 TB HDD/NVIDIA  Ge Force GT-650 M- 512 MB/ MAC OSX Yosemite 10.10.3 /
iPhone 6 plus

Морт

Не гледай колко свободна пише че има. Всичко е кеширано и ако е нужна памет за нещо активно кешовете се изритват. Щом нямаш заета Swap памет или тя е в рамките на няколко мб (има приложения, които изрично заделят малко swap) всичко е наред.

Промените, за които четеш в блогове като appleinsider, 9to5mac засягат само пряко засягащите в интерфейса проблеми. Ако искаш да знаеш какво наистина се променя си плащаш един Mac Dev акаунт и следиш в NDA форума.

Вместо да квичите по форумите, че ОС Х пропада предлагам две алтернативи.

1. Купете си Асус с Windows за половината пари

2. http://www.apple.com/feedback/ за лоша функционалност, премахнати опции
https://bugreport.apple.com за бъгове, като шота на Wizi с текст насред екрана.
.fr

TTTT31

Мноооооооого тъпо разбираш това за което цял свят пише и недоволства ! Ако си мислиш , че не съм пращал репорти за бъгове и наблюдения над Маверикс на Епъл акъл те лъже, защото съм сигурен че и 80% от МАС потребителите го правят. Аз обичам МАС ОСХ и никога няма да се върна на Уинбоз така ,че отпада и другото ти тъпо предложение. Някакви други по-интелигентни имаш ли ? И хайде да не наричаме споделянето на мнения и наблюдения по форумита " квичене" защото те са направени именно за това !!!! Това не е професионален форум за мас -програмисти и разработчици до колкото знаем и , ако се надяваш, че тук ще се водят такива теми пак не си на прав път. Мисля, че всеки регистриран тук потребител има право да споделя мнения и наблюдение , както и да задава както професионални въпроси така и супер паишки и дори глупави въпроси, защото има всякаккъв вид потребители тук вълнуващи ги и елементарни и по-сложни неща !!! Защо просто ,като толкова се дразниш на коментарите ни просто не подминеш темата или да не обиждаш със свръх интелигентно-иронични предложения?! Ако си супер напреднал юзар би могъл да дадеш някой съвет относно проблемите за които пишем , а не като ограничените уин потребители да се изхвърляме тук и да хейтваме коментарите на другите необосновано !
iMAC 13.1- 21.5" Late 2012/ 4-core- i5 -2,7 GHz/8GB RAM 1600/1 TB HDD/NVIDIA  Ge Force GT-650 M- 512 MB/ MAC OSX Yosemite 10.10.3 /
iPhone 6 plus

mmglata

Imac mid 2010 i3 3,2GHz 12GB ram SSD
Apple TV 4
IPhone XR

TTTT31

iMAC 13.1- 21.5" Late 2012/ 4-core- i5 -2,7 GHz/8GB RAM 1600/1 TB HDD/NVIDIA  Ge Force GT-650 M- 512 MB/ MAC OSX Yosemite 10.10.3 /
iPhone 6 plus

Морт

#264
ЦитатHis concept version of OS X
Мхм.
Силно се надявам да не заприлича наистина толкова на iPad. Особено с липсата на менюбар. На 10 инчовите тамагочита може и да няма много функции в програмите, но не мога да си представя нормален софтуер, който да си нагъчка всичките менюта в бутончетата. Справка - iWork за iOS.
.fr

Lycan

Възможно е да я нарекат 11 само, че няма да е X 11. Няма логика просто. Някой софтпед е писал тафталогии колкото да се прави на интересен.

TTTT31

Никой ли няма да изкаже мнение за апдейта 10.9.1 ??? Има ли подобрения  в стабилността и бързодействието ? Нещо освен подобренията за г-мейл в Мейл апп ?
iMAC 13.1- 21.5" Late 2012/ 4-core- i5 -2,7 GHz/8GB RAM 1600/1 TB HDD/NVIDIA  Ge Force GT-650 M- 512 MB/ MAC OSX Yosemite 10.10.3 /
iPhone 6 plus

Wizi

Е то общо взето "по-смислените" неща вече са казани:


Цитат на: TTTT31 - 07-12-2013, 09:31:40Епъл са зациклили в 10.9.1 да фиксват пълни глупости и си губят времето

Аз поне съм безмълвен дълго време след подобни коментари.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

neykov

нз при мен няма проблеми, само един път спрях да получавам имейлите от gmail и един път ми спря скрола в сафари, но след рестарт се оправи.
 Mac mini Late 2012 2.3GHz quad-core i7/16GB RAM/1TB Fusion Drive/OS X Yosemite
 MacBook Pro 15" Retina Display 2.4GHz quad-core i7/8GB RAM/256GB SSD/OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 6 16GB/Silver
 iPad 3rd gen
 Apple TV 3rd gen

iapplethis

Някой да знае защо след изключване и включване ми изтрива езиците за писане и трябва да ги добавям  ???