Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

06-05-2024, 17:52:09

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 486
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 242
Total: 242

242 гости, 0 потребители

10.9 Mavericks - впечатления

Започната от Морт, 12-06-2013, 12:55:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

GPower

Home-Plast.com - Потопете се в море от стил и уют.

bmas

Чудя се дали да инсталирам последното Developer Preview, което е излязло. До сега съм слагал само финали и се чудя дали ще мога да ъпдейтна от Developer Preview до Final, защото ако няма да може после не ми се занимава още веднъж с чиста инсталация и ще поизчакам :)

HQ

последната ми чиста инсталация беше на 10.5 . От тогава съм качвал на всяка излязла ос, преминах на ссд и това със една и съща инсталация.

bmas

И на мен последната ми чиста инсталация беше 10.6, но не съм качвал преди това междинните Developer Preview.
Например от 10.6, до 10.6.5 Combo Update, или от 10.7 до 10.8 final ... затова ми е чудно дали може от Developer Preview да се ъпдейтне до финал, все едно инсталирам комбо ъпдейт  ::)

HQ

естествено, само трябва да си го закупиш или изтеглиш

Морт

#95
Винаги съм твърдял и смятал, че чистата инсталация е значително по-добре вървяща. Има редица начини да се прехвърлят настройките само на определени програми.

От 1-2 DP-та насам Mail-ът ми е доста бъгав. Постоянно получавам нотификации за писма от преди 1-2 седмици?! Трия писма, които после възкръсват обратно в Inbox. Това с GMail. Тия дни ще закача един Office365 акаунт да видя как ще е.

Edit: Току що установих, че след някой ъпдейт ми е спрял TRIM-а. Това може и да обясни и по-бавната работа на системата, която ми се струва усещам напоследък.
Хвърляйте по едно око как е при вас, най-вероятно и още едно DP ще има преди release.
.fr

Wizi

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

xezes

Цитат на: Wizi - 04-10-2013, 10:13:45
Имаме си GM!  ;D

GM ?

И някаква идея на коя дата ще release-нат официално ОС-а ?
MacBook Pro 13 Late 2011 - 16GB RAM 1333MHz, 500HDD@7200rpm - Mac OS X 10.9.4
iPhone 4 White Neverlocked - Stock Firmware - iOS latest 7

godo

15.10 според слуховете е следващия Keynote. предполагам най-много седмица след него.
Mac only

bmas

Направо лети, много съм доволен, а Сафари 7 е мълния :)
Трябва ми обаче алтернатива на това супер-полезно туулче, че нешо не се сработва с Маверикса - http://piclair.com .
Някакви предложения  ::)

ValDenev

Изтеглих GM от Zamunda,успявам да свържа блутут клавиатурата но не реагира нито един бутон на клавиатурата,и аз явно ще чакам финалната версия
MacMini M2
MacBook Air M1 2020
iPаd Pro 2020
iPhone 14 Pro
Time Machine back up - Synology DS1621+
Apple Watch 6 replacement - Garmin Fenix 7X

bmas

То това трябва да си е финала. ГМ е като РТМ при Уина.

HQ

може би версията от апстора ще е малко по-финална ...

Морт

До сега е имало само едно GM, което да е по-малко финално от Retail-a и то заради сериозен бъг.

Е, при мен май взе да се появява някакъв бъг с ГМ-то, което сложих вчера на чисто. Периодично, за сега в Сафари и Хром, ми спира скрола на тъчпада... В DP4 имаше същото, но там спираше за цялата система.
.fr

Морт

А това някой може ли да го репродуцира


С няколко по-бавни скролирания, някои излизащи от тъчпада, Launchpad-а спира между страниците. Не че някога го ползвам, напълно по случайност го открих.
bugreport.apple.com
.fr