Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 09:26:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 406
Total: 406

406 гости, 0 потребители

Подмяна на дисплей на iPhone 4

Започната от christina.n, 14-11-2013, 19:01:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

christina.n

Здравейте, имам чувството, че имам най-кашкавалените ръце в целия свят.
Чупя си телефона за ТРЕТИ път, за втори отпред. Миналия път си смених дисплея с неоригинален, защото ми казаха, че като цяло в България оригинални резервни части мога да намеря само от друг айфон. Същевременно си оправих и бутона, който отказваше да функционира по незнайни причини, вероятно заради някое от изпусканията. Всичко си беше окей и с дисплея, и с бутона до снощи, когато го изпуснах и дисплея ми се пукна на едно място. Намерих къде да ми го сменят веднага, 110лв, всичко точно, но има един проблем... бутонът ми хлътна. Сега, аз не разбирам нищо от телефони и не мога да кажа дали е хлътнал заради лоша работа или обяснението им, че просто: "неоригиналните дисплеи са различни партиди и някои от тях са по-дебели отколкото трябва, заради това стои така" е правдоподобно. Казаха ми да отида в сряда, за да ми го сменят с друг от друга партида, който МОЖЕЛО и да бъде по-тънък и да не стои така бутона. Аз лично не разбирам, заради това питам вас: възможно ли е да се счупи част от бутона докато се сменя дисплей, възможно ли е след това да се оправи, има ли вероятност това, което в сервиза ми казват да е така? Има ли някакъв начин сама да го оправя този хлътнал бутон?  ;D

ЕДИТ: сега го огледах и забелязах, че горната част(дисплея) и задната са с различна дебелина погледнато отстрани...Бърка ми в здравето, кво да го правя изобщо? :D

stenk

И creative център ли нямат оригинални части ?  ::)

faire

Има едни неща наречени кейсове. В случаи като твоя, силно ти ги препоръчвам. :) На iPhone-a лошото му е, че падне ли на твърдо, заминава. Освен ако не извадиш някакъв див късмет.. Просто трябва много да се внимава. Имам приятелка, която е доста скарана с телефоните (в смисъл чупи ги постоянно с подобни инциденти и то не нарочно), на която вече й писна и си търси някакъв ударо- и водоустойчив телефон.. Та искам да кажа, че за всеки влак си има пътници. Ако искаш да си предпазиш телефона, вземи си един здрав предпазващ кейс, който със сигурност ще го направи доста по-тежък и обемист, но поне ще е предпазен.. Като се замисля, всякакъв кейс ще е по-добре отколкото без при изпускане..
Иначе освен да вземеш да звъннеш на Криейтив център да питаш колко струва смяната (но предполагам, че направо ще искат да ти го заменят с нов телефон, понеже те като оторизиран сервиз не се наемат с поправка на части а направо сменят всичко).. В кой сервиз го носи?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

christina.n

Нямам идея. Това, което ми беше казано още при първата смяна на дисплея беше, че в България това, което се пробутвало за оригинално, било просто по-добро менте.
Не ми пречи, че дисплеят е неоригинален, проблемът в момента ми е в бутона главно.

faire, от Бургас съм, в един сервиз там го носих. Изпробван е уж.
Нося го с кейс, явно обаче не е достатъчно дебел, че да го предпази.

faire

Ами то зависи от засилката :) И с Otterbox да е, ако падне от Empire State едва ли ще оживее..
Не знаех откъде си.. Мислех, че си от София и щях да те насоча към сервиза в Младост (свързан с bgiphone.com). То и сега може да се пробва. Доколкото знам, хора си пращат телефоните с куриер за поправка. На сайта има контакти за връзка. Може да им звъннеш утре да разпиташ..


Sent from my iBrain using iFingers
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

christina.n

Благодаря ви за отговорите, но по-скоро ме интересува проблема с хлътналия бутон и дали на някой друг му се е случвало. Мисля все пак да изчакам до сряда, новата партида може и по-добра да е ;D

thebrainless

http://dice.bg има резервни части.
Другия път опитай да налучкаш правилния раздел на форума.  :)
Stay hungry. Stay foolish.