Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 19:35:37

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 502
Total: 503

502 гости, 1 потребител
atanas_mil4ev

TELENOR(Locked) Iphone 5

Започната от mutra, 01-06-2015, 23:40:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mutra

Здравейте, имам Iphone 5 32GB. Закупих го много отдавна, почти като дойде в България от тогавашния продавалник.

Заключен е към GLOBUL/TELENOR, та въпроса ми е как мога да го отключа към останалите оператори?

Бях в офис на оператора, но ми казаха че само човека, който го е закупил, може да пусне молба за безплатно отключване, но отдавна съм му изгубил кординатите. Попитах има ли опция да заплатя някаква сума че да го отключат, но отново качаха че не може.

Какво бихте ме посъветвали? R-SIM не искам да използвам понеже са ми казвали че батерията пада по бързо и губи обхват.

Чудех се дали бих могъл да намеря хора които са закупили iphone от оператора и в последствие са го продали, но без да го отключват, и да ги помоля/почерпя да пуснат молба с IMEI на моя телефон.

Благодаря предварително за съветите!

IVooDooI

 Нямам думи за темата :X :X :X :X a отделно е в най- правилния раздел ...

angelvn

Преди години бях пред подобна дилема с iPhone 4, но от Мтел.
И отговора на Мтел бе същия, който си получил и ти. Телефона остава заключен во веки веков, освен ако първоначалния му собственик не пусне молба за отключване след като изтекат 2г. от покупката на телефона.

Миналата година продадох старата си 5ца (сменена сервизно обаче), като преди да я продам си пуснах молба за отключване и я отключиха.

Какъв беше куриоза в случая и защо го споменавам това?
Телефона ми беше отключен покрай прекратяването на договора на Apple с Мтел, което ако правилно си спомням се случи малко преди Коледа 2013. Тогава в един прозорец от около 2 седмици всеки, който пожелае можеше да си даде молба за отключване на iPhone дори договора му да не е изтекъл. Същото естествено направих и аз, и ми отключиха телефона.
Обаче като реших да продам сервизно заменения ми телефон (вече си бях взел следващ модел), пробвах телефона и се отказа че е заключен.
Последва звънене в Мтел сервиза, като от там получих потвърждение, че замененият апарат е заключен към тях. Защо? Не можаха да ми кажат.
Пуснах молба за отключване и след 2-3 дни телефона бе отново отключен, без да ми е приключил договора, като бе взет в предвид факта, че предния апарат е бил вече отключен.

Така че имайте едно на ум дори и да ви отключат телефона, ако мине през сервиз - какво ще получите (отключен/заключен апарат). ;)

Това не би трябвало да важи при Мтел за новозакупени iPhone-и, тъй като към момента същите се продават фабрично отключени.

ПС. Едно време имаше опция за отключване срещу определена сума (пак при Мтел) - цената им бе обявена в сайта като услуга за отключване на телефони, без изрично упоменаване на марка и модел - около 200лв.
UI designer and developer

mutra

Че какво и е на темата в раздела:" СЪВЕТИ ВЪПРОСИ ОТГОВОРИ". Имам въпроси и търся отговоти/съвети.

Питам понеже не съм компетентен в областта. А има ли смисъл телефона да седи и събира прах в някой шкаф? По добре е да го дам като служебен, да се използва по предназначение.

Иначе да, явно има някакви тънкости и врътки, дали MTEL или TELENOR все тая, трябва да си държат клиентите.

Ще се радвам ако се намери решение.

IVooDooI

 Има си отделна тема за айфони.