Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-05-2024, 22:08:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 656
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 488
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 400
Total: 401

400 гости, 1 потребител
madmax

Официално отключване на iPhone 4 купен от Глобул - как става ?

Започната от Rossen, 31-08-2011, 17:05:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Rossen

Миналата година някъде по това време, когато глобул пуснаха iPhone 4 си купих, беше с едногодишен договор, сега договора изтече и го прекратих. Интересувам се при положение че договора е изтекъл и прекратен дали може официално телефона да бъде отключен към всички оператори ? Как става това ?
Apple iPhone 6 16GB Space Gray
Apple iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular 16GB
Apple MacBook Pro 13 Retina Display, Dual-Core i5 2.7GHz, 8GB, 128GB SSD, Intel Iris 6100 (mod.2015)

georgekodinov


Rossen

Цитат на: georgekodinov - 01-09-2011, 06:11:49
Цък да не преразказвам.

Благодаря.

На мен ми беше изтекъл договора и ми поискаха само листчето за фактурата и гаранцията, след това попълних една бланка за отключване и ми казаха че до 72 часа щели да ми се обадят по телефона и също че трябвало да сложа карта на друг оператор за да се отключи.
Apple iPhone 6 16GB Space Gray
Apple iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular 16GB
Apple MacBook Pro 13 Retina Display, Dual-Core i5 2.7GHz, 8GB, 128GB SSD, Intel Iris 6100 (mod.2015)

ulyalyalya

По това което разбирам ... изтече ли договора, отивам с гаранцията /фактурата/ и подавам молба
..::iMac 2011  i5 / 8GB / 500GB  / OS X 10.8::.. 
..::Iphone 5 / ios 7.0.2::..
..::Iphone 4S / ios 7.0.2::..

Rossen

Цитат на: ulyalyalya - 02-09-2011, 23:05:38
По това което разбирам ... изтече ли договора, отивам с гаранцията /фактурата/ и подавам молба

Да точно така, днес сложих една карта на виваком, свързах телефона с iTunes и след малко на телефона се появиха чертичките за обхвата и името на "vivatel" и всичко си работи. Преди съм пробвал и не ставаше.

Тоза значи ли че вече телефона ми може да се смята официално за фабрично отключен ?
Apple iPhone 6 16GB Space Gray
Apple iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular 16GB
Apple MacBook Pro 13 Retina Display, Dual-Core i5 2.7GHz, 8GB, 128GB SSD, Intel Iris 6100 (mod.2015)

ulyalyalya

в айтунс не ти ли си изписа, че ти е отключен
..::iMac 2011  i5 / 8GB / 500GB  / OS X 10.8::.. 
..::Iphone 5 / ios 7.0.2::..
..::Iphone 4S / ios 7.0.2::..

Rossen

Цитат на: ulyalyalya - 02-09-2011, 23:15:01
в айтунс не ти ли си изписа, че ти е отключен

Не ми изписа, въпреки че очаквах, защото така четох че трябвало да стане.
Apple iPhone 6 16GB Space Gray
Apple iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular 16GB
Apple MacBook Pro 13 Retina Display, Dual-Core i5 2.7GHz, 8GB, 128GB SSD, Intel Iris 6100 (mod.2015)

ulyalyalya

Странно на мен са ми отключвали с 300 зора iphone 4. И си ми изписа поздравления вашият телефон е отключен
..::iMac 2011  i5 / 8GB / 500GB  / OS X 10.8::.. 
..::Iphone 5 / ios 7.0.2::..
..::Iphone 4S / ios 7.0.2::..

julss


Rossen

Apple iPhone 6 16GB Space Gray
Apple iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular 16GB
Apple MacBook Pro 13 Retina Display, Dual-Core i5 2.7GHz, 8GB, 128GB SSD, Intel Iris 6100 (mod.2015)

digisound

Здравейте. Имам заключен 4Г към глобул бб 1.59.00 който ползвам с мтел чрез ултрасоу. Бих желал да го отключа офицялно, но без да си прекратявам гобулската карта с която съм го взел от глобул. Говорих с оператор в глобул и ми казаха, че ако не съм го взел на изплащане не са необходими документи. Просто да отида с телефона и да подам молба за отключване. Дали ще е проблем ако отида с джейлнат телефон с мтел карта в глобул за отключване. (малко сложно го обясних :))
iHac i7 2600k, GA-H67N, 8GB DDR3 1333, Intel HD graphics 3000, 2TB Hitachi SATA3 7200 64,
http://www.apple-bg.com/index.php?topic=11443.0
10.6.8, 10.7.2

nau4i

Цитат на: digisound - 12-10-2011, 10:53:54
Здравейте. Имам заключен 4Г към глобул бб 1.59.00 който ползвам с мтел чрез ултрасоу. Бих желал да го отключа офицялно, но без да си прекратявам гобулската карта с която съм го взел от глобул. Говорих с оператор в глобул и ми казаха, че ако не съм го взел на изплащане не са необходими документи. Просто да отида с телефона и да подам молба за отключване. Дали ще е проблем ако отида с джейлнат телефон с мтел карта в глобул за отключване. (малко сложно го обясних :))

При мен не стана..казаха, че трябва да си отида на място в мтел

Rossen

По принцип го отключват по IMEI номера и вероятно не им трябва самия апарат, защото не ги интересува. Те могат да си видят в системата, кой телефон са ти продали и да искат и фактурата, защото и там го има номера.
Apple iPhone 6 16GB Space Gray
Apple iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular 16GB
Apple MacBook Pro 13 Retina Display, Dual-Core i5 2.7GHz, 8GB, 128GB SSD, Intel Iris 6100 (mod.2015)

digisound

Успях. Но не мина без типичните за бг операторите недоразумения. Днес имах малко свободно време и реших да свърша тая работа (отдавна се канех). Но не можах да си намеря фактурата в къщи. Звънах на 123 да питам какво да правя и ми казаха, че ако не е купен на изплащане, не ми трябва никакъв документ, да отида с телефона и по имей...
Отивам в скайсити Глобул (най - близо) момичето ми казва - ОК, но трябва фактура. Казах й, че не мога да я намеря, а тя ми каза да отида там, от където съм го купил и наново да ми издадат фактурата и там да си подам молбата за отключване. ОК тръгнах за мол сердика. Там едно момче явно се обучаваше и не беше много в час. Целия разговор наново и той ми казва, че без фактура не може. Обясних му, че именно за това идвам от друг офис в този (за нова фактура). След няколко допитвания с колежката си ми извади фактурата по имея на телефона. Почнах да попълвам молбата и в момента в който маркирам, че съм клиент на Глобул и той - "СТОП. Нали знаете, че ако ви отклчюм телефона трябва да ви прекратим договора и да платите неустойки". Казах му, че договора ми е изтекал и съм го преподписъл с друг и не искам да си го прекратявам. След консултация с колежката ми обясни, че няма значение и въпреки това трябва да избирам дали да си отключа телефона или да си запазя картата, с която съм го купил. Тръгнах си разочарован, но реших да звънна пак на 123 обясних за пореден път всичко. Казаха ми да се върна в магазина и да си попълня молбата. Върнах се и този път направо при момичето. Но и тя ми каза, че не може да си запазя картата и да си отлюча телефона. Казах й да си сверят информацияте с колегите от тел 123 и да ми даде да попълня молбата, а ако не отговарям на критериите да не го отключват. И така, предадох я и след 20 минути ми се обадиха да ми кажат, че всичко е ок и до 48 часа ще се отключи като го вържа в айтюнс. Попитах пак да не ми закрият картата, увериха ме, че няма. Посъветвах момчето по телефона да обясни на колегите си от мол сердика какви точно са критериите за отключване защото явно не знаят и току виж прекратили на някой договора без причина, а той ме увери, че ще се свърже с тях. Като цяло съм доволен от услугата която ми предлагат Глобул, но докога с тези недообучени оператори. Не за пръв път ми дават грешна информация. Преди време в един магазин ми бяха казали, че не може да се пусне 3г интернет на бикънект, но това е друга история :)
iHac i7 2600k, GA-H67N, 8GB DDR3 1333, Intel HD graphics 3000, 2TB Hitachi SATA3 7200 64,
http://www.apple-bg.com/index.php?topic=11443.0
10.6.8, 10.7.2

angelvn

Като те слушам не ми се мисли просто... наскоро се сдобих (на 4ти този месец) с ФЗ iPhone4 към Мтел (на които съм абонат). Имам само гаранционна карта към телефона, тъй като взех телефона по съдействие на приятели, които работят в една фирма в София (а аз съм от Варна). От фирмата ми казаха, че фактурата не могат да ми я дадат, имало и други телефони взети и писани в тази фактура.
Та... след 2 години, на 1ви април 2013 ще почнат и моите мъки с Мтел по отключването на телефона. Надявам се да не ми направят проблеми заради липсата на фактура. Все пак факта, че изтича гаранцията на апарата и им предоставям оригинала от гаранционната карта би трябвало да им е достатъчно доказателство, че телефона е закупен от тях....
UI designer and developer