Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 22:43:02

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 502
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 431
Total: 432

431 гости, 1 потребител
BuSteR

iPhone OS 3.0 на 3G - първи впечатления

Започната от SpaceBo, 18-06-2009, 11:34:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

shekito

Ами аз съм с фабрично отключен ,бах с 2.2..само ъпдейт си дадох..то даже ми направи сам бекъп...ама по-добре изчакай,че нали ме гледаш за какви проблеми пиша..И бг клавиатура няма,има я като опция,но дори да я активираш не я дава...
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

McMac

Да знам за всички проблеми и за това че още няма хак за заключените, просто исках да си припомня щот съм забравил как се правеше, Update - ти слагаше нова версия без да форматира телефона, а Restore - го форматира, образно казано (без останалите процедури)

shekito

Ами при ъпдейта пак ти пази всичко и преинсталира всичко.Аз няколко пъти съм правил back up и после restore from back up ..когато ми се прецакваше..и беше jelibraked ..и си пазише всичко.При 3.0 ти връща програмите от store-a и това е..друго няма..няма Cydia,няма Installer  и т.н..това и тъпотията..
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

yamahadrums

  Направи рестор, но след това в iTunes му кажи, че е нов телефон и не му връщай бекъп-а. Явно от него се омазват нещата.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

shekito

#19
А ММС защо има?....


Едит: Ресторвам го,нито снимки ми трябват нито нищо,контактите са ми тук..ще пробвам и ще пиша..
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

shekito

Стана с рестора,много благодаря за идеята...:)..сега всичко работи..
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

yamahadrums

  Ако може само да оправим сметката, че ми свършва смяната. Такааа... 1 бутилка украинска водка, 2л Кока Кола, 300 гр. маслини натурален Калмон, 500 гр. скариди...ами това е.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

shekito

#22
Нямаш проблеми :).Не се бях сетил за рестор :)..Просто съм забравил за уиндолс-Инсталирай пак!

ЕДИТ: само досадното -Call forwarding activated когато набираш си е тъпня :)...няма начин да има пълно щастие :)..чакаме iPhonetic ...
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

McMac

Цитат на: shekito - 19-06-2009, 10:18:26
ЕДИТ: само досадното -Call forwarding activated когато набираш си е тъпня :)...няма начин да има пълно щастие :)..чакаме iPhonetic ...

Има:
Премахване на Call Forwarding при избиране:

/System/Library/Carrier Bundles/Unknown.bundle
Във файла carrier.plist променяш ShowCallForwarding на false... Reboot на телефона.

shekito

#24
Transmit?добра ли е?
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

McMac

#25
Забравих че ти е ъпдайтнат до 3.0 а за сега няма jailbreak следователно няма как да сложиш SSH за да влзезеш през който и да е FTP клиент в телефона и да промениш файла.

Ако някой знае друг начин за жлизане да сподели.


Допълнение: Сигурно може да се направи и през терминал в момента гледам за програми от App Store има нещо дори виждам че има и SSH програми, но не мога да кажа, че ще стане и как точно, посто предполагам.

shekito

Да и аз затова гледам сега...през терминал ще е трудно..честно да си кажа..по добре да изчакам 1-2 дни...да излезе jelibrake ..
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

tutulanets

Цитат на: shekito - 18-06-2009, 13:47:57
При мен се иснталира без никакви проблеми-малко ми беше разбъркало иконите,но това е дребна работа.ММС се появява като направиш настройките за това:General>Network>Cellular data network>>съответните за оператора.

П.С.Единствения ми проблем,но сериозен е,че въпреки настойките на 3Г /Вивател/ нямам интернет ..

И аз се присъединявам към оплакването, че след инсталиране на OS 3.0 ми изчезна интернета. Абонат съм на МТел и уж телефонът е neverlocked от Jeff. Някой може ли да помогне ? :-*

McMac

Инсталирах 3.0 на iPhone 3G и му сложих BossPrefs, проблема който ме мъчи е че след инсталацията на OpenSSH от менюто на BossPrefs след като го изключа и направя рестар SSH отново се включва, WiFi on/off бутона не работи демек не спира и пуска нета.

И второ има едно меню в BossPrefs, което се казва Set Toggles, честно не мога да разбера неговата функция или поне не виждам разлика, когато го използвам, може ли някой да поясни.
В предишната версия за ОС 2.хх беше елементарно направено и всичко работеше.

10х ин адванс

arnold

мился че това меню е сам да си добавяш нови "toggles" , които да вкл./изкл.
Real Mac mini