Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 18:23:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 424
Total: 424

424 гости, 0 потребители

iTunes - голяма загадка!

Започната от iLili, 09-11-2007, 12:02:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iLili

Отварям си наново темата, защото отново имам проблем и искам да намеря отговор на голяма загадка. Наложи се да инсталирам разни програми улесняващи ползването на iPod и най - после да си сменя системата от OS10.3 на 10.4, което стана с любезното съдействие на fan и дистанционна помощ от shaman. След инсталацията, за голяма моя изненада се оказа, че ъпдейта на iTunes е изчезнал и се беше върнала старата му версия (4). Изтрихме я и на нейно място сложихме новата версия, която бе предварително запазена. За съжаление системата отказа да я стартира - излезе съобщение, че изисква ос10.4.7. Голямата загадка за мен е защо същата тази версия (iTunes 7.4.2) работеше без грешка под OS10.3, а не желае да работи под OS10.4? Дори с нея успешно вкарах хиляда песни в iPod-а.
Друг проблем, за който разбрах в последствие е че в папка iTunes Music са се запазили всичките файлове на песните ми, но не са активни, опитах се да ги чувам през файндера - уви - нищо, опитах се да ги чуя с QT - той пък изобщо не работи - още при стартирането си крашва. Това ме навежда на мисълта, че може и други неща да са се омазали, но още не съм ги открила.
... и сега какво, сгреших ли като минах на тигър? Да се връщам обратно към пантерата?
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

Becko

иТюнса се ъпдейтва през Software Update както и цялата ОС ... ако си с 10.4 то трябва да си с 10.4.10, а ако си имала итюнс на компютъра и си сложила 10.4 след това в Software Update трябва да има ъпдейти и за него ... махни итюнса, сложи всички ъпдейти на ОСа и след това си свали последния от сайта на епъл ...

iLili

ОС 4 - го инсталирахме на чисто от DVD и сигурно затова всичко се омаза. Сега мисля да ъпдейтна от ОС 4 на ОС 4.10 и този път съм сама, затова благодаря предварително на всеки, който ще даде съвет
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

phile

samo oshte edin sqvet, ako ne si go napravila, no sigurno shamana ti e kazal: repair permissions sled kato svqrshish s update i vsichkite installs. Sqshto pogledni na samite mp3-ta kato im dadesh Apple+I (Get Info) koi ti dava kato owner.
If we weren't supposed to eat animals then why are they made of meat?!!?
cmusicforum.com
Извинявам се предварително ако пиша с латиница, но на служебната машина няма как да кача :(

iLili

Успях! Ъпдейтнах ОС-а до 10.4.10 и всичко си дойде на мястото. 10х на всички!
Сега обаче затънах в проблеми с настройването на iPod-a c iTunes-a. Преди можех ръчно да слагам и вадя плейлисти, папки и песни, а сега не успях и съм кликнала нещо което не трябва, след което цялата музикална библиотека започна да нахлува в айпода и за нищо на света не мога да го спра. Eject, но при конектване той продължава да качва от там, от където е спрял. Сега какво да правя? Как да го спра и как да изтрия качените песни? Чекбоксовете за настройване на ръчно манипулиране станаха активни едва след като направих грешката и ги чеквам, но айпода не чува и продължава да си качва :(
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

fpyyh

в менюто за айпода, май на първа страница има един чек бокс - manually sync playlists blah blah blah - след това трябва да отскочиш до music и там да избереш кои плейлисти да синхронизира и да го eject-ваш всеки път ръчно

phile

ami znachi kato go connectnesh i pochne da ti synch-va vij dali na samia ekran na iTunes kqdeto ti dava activity dokato transfer-va, dali ima do nego edno x-che, s nego bi triabvalo da mojesh da spresh synch-a, ako ne mojesh prosto izchakai da svqrshi syncha i posle kato ti pokaje ipod-a v prozoreca na iTunes, clickvash na nego i shte ti dade preferences. Ot tam mu activirash manual synch :)
If we weren't supposed to eat animals then why are they made of meat?!!?
cmusicforum.com
Извинявам се предварително ако пиша с латиница, но на служебната машина няма как да кача :(

iLili

Цитат на: "phile"ami znachi kato go connectnesh i pochne da ti synch-va vij dali na samia ekran na iTunes kqdeto ti dava activity dokato transfer-va, dali ima do nego edno x-che, s nego bi triabvalo da mojesh da spresh synch-a, ako ne mojesh prosto izchakai da svqrshi syncha i posle kato ti pokaje ipod-a v prozoreca na iTunes, clickvash na nego i shte ti dade preferences. Ot tam mu activirash manual synch :)
Нямаше х-че и тъй като не можех да го оставя да качи 2-3GB музика взех че я махнах от iTunes-а и го оставих само с една песен вътре да видя какво ще прави. Пак изненада - прозореца с опциите се появи различен - изчезнаха опциите за ръчно манипулиране. iPod-а изведнъж се оказа празен (въпреки, че беше качил доста) и като му дадох за проба да synch- ва излиза следното съобщение:
The iPod cannot be synced. The required disk cannot be found
или
You have changed the settings for the iPod. Would you like to apply these changes?
Не мога да се справя :cry:
Ето как изглежда в момента
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

phile

hmmm weird.... znachi, mojesh da go reset-nesh izcialo: v Applications->Utilities sa updates na iPod software, startirai edin ot tiah i reset-ni ipod-a do factory defaults, sled tova vij dali se e opravilo. Sqshto taka, kato kaza "mahnah gi ot iTunes", imash v predvid che prosto gi iztri ot Library-to li?

p.s. a btw, opciite ne biaha li na Summary page?
If we weren't supposed to eat animals then why are they made of meat?!!?
cmusicforum.com
Извинявам се предварително ако пиша с латиница, но на служебната машина няма как да кача :(

iLili

Леле колко е сложно! Бях го ресетнала изцяло като видях, че е настроен за Windows и се изтри всичко вътре, нали преди го бях напълнила с музика, сега е настроен за мак. Ъпдейтнат е до последната възможна версия. Абсолютно си прав phile, опциите са на Summary page, но бях напълно объркана и не се сетих. Да - изтрих напълно музиката от Library-то, но я имам копирана в друга папка (направих го предвидливо, преди да инсталирам новата ОС)
Сега се получи - вкарах единствената песен и отначало изглеждаше в сиво - не можех да я местя или трия, но после пак чекнах всички възможни чек боксове, изкарваше разни съобщения от сорта дали съм сигурна и изведнъж се активира - вкарвах я и я изкарвах няколко пъти. Сега ме е страх да го изключа, защото не съм сигурна дали съм запомнила реда, по който стигнах до тук.  :oops:
Много ти благодаря, ако пак се объркам нали може пак да питам?
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

phile

razbira se, nali za tova e foruma :))) ... I niama strashno smelo napred s reconfiguriraneto shte go opravim posle ... Samo edin sqvet - ako imash pak taka probs sqs configuracia i ot sorta nedei prosto da si triesh library-to, posle e glavobolia da ia napravish nanovo. Prosto otivash v Music->iTunes i file-a iTunes Library go mestish na desktop-a si, razbira se iTunes triabva da e quit-nat v momenta. Posle gledash opraviash kakvo e bil problema i kato si gotov prosto vrqshtash toia file v papkata na iTunes, iTunes veche shte e napravil nov file tama, no prosto go overwrite.... kazvam go poneje na comp-a mi che i na staria mi ipod imah kacheni po 50-60gb musica i e naistina problem da pravish playlists nanovo :((
If we weren't supposed to eat animals then why are they made of meat?!!?
cmusicforum.com
Извинявам се предварително ако пиша с латиница, но на служебната машина няма как да кача :(