Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 12:11:50

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 427
Total: 428

427 гости, 1 потребител
georgi.marinov

iPhone 3 - проблем с боб

Започната от iLili, 14-07-2015, 17:03:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iLili

С карти на други оператори няма никакъв проблем, но с тази на боб не се разбира. Първо се появява този попъп  ,,Call Forwarding Active" , на който ако натисна dismiss, набирането се деактивира, но ако го игнорирам надписът изчезва сам. Второ - след няколко дни безпроблемна работа внезапно телефона отказва да набира. Излиза попъпа, чуват се три кратки бип-бип-бип и Call cancelled. Пробвах всички препоръчани упражнения - активиране, деактивиране на ,,Call Forwarding", на ,,Call Waiting", набиране на ##002# и накрая последвах съвета на
Цитат на: McMac - 19-06-2009, 11:16:42
Премахване на Call Forwarding при избиране:

/System/Library/Carrier Bundles/Unknown.bundle
Във файла carrier.plist променяш ShowCallForwarding на false... Reboot на телефона.
но нищо не помогна. В един момент, неизвестно по каква причина телефонът сам се оправи и отново започна да набира (попъпа си стои, но не пречи), но това не ме успокоява, защото може пак да се случи.
Открих още съвети тук във форума, но не знам дали и как точно ще стане на iPhone3:
Well, some people get a "call forwarding active" message every time they do a call.

There is a simple way to hide this message:

Download the file on your iPhone called com.apple.carrier.plist found at /var/root/Library/Preferences/ and edit the key ShowCallForwarding to be <false/>. Reboot! There you go, you don't get that annoying message anymore :-)

There are two settings in com.apple.carrier.plist:

ShowCallForwarding: Message shown on outgoing calls, if your number is beeing forwarded.
ShowCallForwarded: Message shown on incoming calls, if caller has been forwarded to you.

или
Цитат на: shaman - 21-11-2007, 19:05:01
По-лесно става директно със SSH към телефона и редактиране на файла:

pico /var/root/Library/Preferences/com.apple.carrier.plist
Ако някой има идея...
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.