Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 20:18:02

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 530
Total: 530

530 гости, 0 потребители

Ще си купите ли iPad?

Започната от nikaru, 31-03-2010, 15:56:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nikaru

Е? След толкова много възхвала и плюене, какво решихте?

MyMoon

А да се включа - случайно някой да планира масово закупуване на iPad-и от USA?

Wizi

Меко казано: "Няма да си го купя този гигантски iPod Touch!"
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh


diamondsami

Интересна джаджа, но честно аз нямам нужда от нея. Предпочитам един MacBookPro  :P
Dell Inspiron 1525
OS: Mac OS X 10.6.7/Windows 7
CPU: Intel Core 2 Duo T5750 2.00 GHz
Video: Intel GMA X3100

Nistel

Ще видя след няколко дни като се наводни интернет с хиляди видеота и как ще стои въпроса с джейлбрейка. Евентуално когато излезе в БГ и го разгледам лично може би.
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

vaskog

#6
Сигурно ще е толкова "затворен" и орязан,  че всеки подобен конкурентен продукт  със  същия тъч дисплей ще е ПЪТИ по-добър.
Фен съм на Mac OS и на хардуера на Apple, но този път смятам, че iPad е един неудачен "хит".
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

r3ac7

В началото го "плюех", но сега нещо се замислям... Като се сетя, че няма да ми трябва за друго от това, което предлага(интернет, мейл, някоя HD игрица, някой филм...). Ще видим. Ако излезе на приемлива цена и може да се джейлне ще си помисля...
iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB

HQ

с добра реклама и хладилник на чукча може да се продаде

i.netsov

Защо ви е да го Джейлвате като винаги можете да си вземете модела без 3Г-то ???
Sales Manager of Mag Studio
Bulgaria and Foreign Countries
using : MacBook late 2009 White

r3ac7

#10
Защото нямам навършени 18години(или там за колко трябваше да се изкара кредитна карта) и не мога да си напазарувам игрите. Мисълта ми беше като си го джейлна да си тегля кракнати игри/приложения, поради опоменатата от мен причина в първото ми изречение.  :P
iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB

MyMoon

Разбира се, че ще може да се jailbreak-не. Да ви кажа честно и аз в началото си казах - пфу, аз си имам iphone, macbook pro, за какво ми е притрябвал iPad. Но след известно време си промених мнението корено. iPad-а ще бъде устройството, което ще ползвам най-много вкъщи. За точно нещата, които правя най-често вкъщи. Да не говорим колко много ще му се радва жената вкъщи и няма да ми взема лаптоп-а да си браузва някви неща :)

Wizi

Да, така е. И аз точно като теб минах през същите мисли, но накрая точно преди да тегля чертата се сетих, че му липсва едно основно нещо: истинска, а не орязана, версия на Mac OS X и от там лимитирането до голяма степен в приложенията.

Въпреки това се надявам, че процесорът ще позволява да движи достатъчно добри приложения, които следват да бъдат написани, и някой ден ще преглътна този фактор и ще мина и аз на iPad. Знам ли? До тогава ще си карам old school.... с лаптоп в скута  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Nistel

А замисляли ли сте се защо са се провалили всички таблети досега. Именно защото са използвали някакви модифицирани настолни ОС а не из основи направена ОС само за това устройство. Мисля, че противно на мнението на много хора iPad ще е огромен хит.

За скоростта от клиповете, които излизат iPad е най-бързото iOS устройство което е излизало досега въпреки доста по-голямата резолюция.

Хубавото е, че батерията явно дори издържа повече отколкото са обявили. В реални тестове издържа 12 часа гледане на филм !!!
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

i.netsov

Реално точно поради тези причини много хора биха си го купили. Аз лап топа си го ползвам предимно за това : Бролзване в интернет, емайл и органайзер и гледане на филми и слушане на музика. За презентации се е убил направо :) Бих обмислял да заделя 500$ по някакъв начин за едно такова :) Но, към края на годината.
Sales Manager of Mag Studio
Bulgaria and Foreign Countries
using : MacBook late 2009 White