Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 05:18:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 549
Total: 549

549 гости, 0 потребители

Цени и къде сме ние

Започната от fpyyh, 05-11-2009, 10:46:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

fpyyh

попаднах на тази графика от оплакващите се полски потребители:


това е цената на базов модел 17" макбуук про доколкото разбирам полски. нямам фотошоп, иначе щях да добав и бг, но цената в разните сайтове е между 2353 и 2413 евро, което ни поставя между дания, полша и австралия, в по-скъпата част на таблицата. на пръв поглед изводите са, че единна валута = една цена, липса на официален магазин = по-висока цена

и още един - този модел си избива самолетния билет до по-евтините дестинации

Web_Devil

Тоест докато ги има ББС, а няма Епъл България ще ядем дървото... ;)
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

shaman

Да се намеся и аз в тази тема...

Имайте предвид следното - фирмите продават в България макове за престиж, а не за да се издържат от това.

Практически невъзможно е да издържаш фирма с продажба на Apple продукти, които се купуват от ББС. Просто отстъпката е такава, че само може да се покрият разходите и нищо друго.

Не се сърдете на дилърите - те получават "препоръчителна цена на дребно", получават и точни модели (т.е. ако искат да добавят нещо си е за тяхна сметка)

Поне така съм чувал от преди години  ;) Сега не знам как е, но се съмнявам да е различно...

fpyyh

аз съм чувал, че работят за 10% от продажната цена, което не е хич много. ако сложат отстъпка за редовни или корпоративни клиенти - тя е за тяхна сметка.  кой определя ббс цените не знам, но приличат на държави от нашата черга без официални магазини.

fpyyh

ето още едно интересно сравнение



от тук

Wizi

Wizi love BBS!
Wizi love BBS!
Wizi love BBS!
.....
(ма друг път...)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

anieste

Съжалявам за малоумния въпрос, но какво е ББС, че ми стана интересно?? ::)
А моят мак е купен от Англия...

taurus

Цитат на: anieste - 14-01-2010, 23:47:26
Съжалявам за малоумния въпрос, но какво е ББС, че ми стана интересно?? ::)
А моят мак е купен от Англия...
Това е фирмата вносител(дистрибутор) на Apple продукти в България  :)
Притежател съм на Apple iMac 27 inch i7 with 4 gigabyte of ram,iMac 20 inch 2.66 GHz with 4 gigabyte of ram,iMac 2.66 Ghz 24 inch,MacBook Pro 13 inch 2.26 Ghz with 4 gigabyte of ram,Ipod Nano 4G 8 gigabyte,iPhone 3G 16 gigabyte White and iPhone 3GS 32 Gigabyte White .

anieste

хаха, мерси, не бяха отразени в уикипедия и на разни други места където потърсих...

wess-music

Понеже темата е за цени, само да вметна, че във Великобритания върнаха предишното ДДС 17,5%. Около година и нещо изкараха с 15%, ама явно се освестят от т.нар. "криза" и пак го вдигат.
Това като инфо за онези, които пазаруват от Обидиненото кралство като физически лица.

j.tochkov

Хайде да не плюем ценовата политика на ББС, защото други фактори определят крайната цена.

Wizi

Ми... добре! Нека плюем директно Епъл за ценовата си политика в рОдината и маааалко по-малко плюем ББС за тоталното бездействие през всичките тези години и нежелание да промени НЕЩО по този въпрос.... Или имаш друго предложение?  :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

j.tochkov

Много далеч си от нещата, пич :) Нека да не са ти виновни ББС (не работя там). Просто споделям мнение :) Совите не са това, което са  :)

Wizi

#13
Добре, пич. Ако имаш възможност "доближи" ме до нещата, защото аз от 3 години упорито любопитствам да разбера кой аджеба е отговорен за ценовата политика тук и последното, което чух от хората в NovMac бе, че Епъл ДИРЕКТНО определят цените и продуктите (примерно iMac да идва "допреди онзи ден" без клавиатура - WTF????) за конкретните държави/райони. Това автоматично потвърждава идеята ти, че ББС са невинни, но категорично отказвам да спра да ги плюя, че толкова години нищо не правят да променят ситуацията, в която се намираме.

.... всъщност тях реално им е точно през х*я и тези дебели цени им изнасят. Мисля си де.  ::) Ти ще кажеш!  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

j.tochkov

Не че нищо не правят. Просто пазара е такъв. За Apple, България е черна дупка. Това, че някой продава продуктите им тук е ок, но нищо повече. Чисто и просто apple задраскват България като страна от която могат да реализират печалба. Даже Румъния си имат apple store :)