Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-05-2024, 11:14:48

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 658
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 194
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 203
Total: 203

203 гости, 0 потребители

Търся програма за autorun menu

Започната от urgan, 19-11-2008, 16:57:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

urgan

Има ли такава програма с която може да направя ауторън меню сд, такова като на двд дискове с филми.

XXwolf


avioli

какво autorun? ти да не искаш да направиш мак-а на windows? инсталирай си windows и мирясай!
самата идея за autorun меню е прекалено абстрактна, за да се отговори на толкова прост въпрос с просто описание на процеса.
както колегата каза - applescript/automator, биха могли да свършат някаква работа, но самия ОС не позволява при слагане на CD/DVD в устройството да се изпълнява каквото и да е (от cd-то) ;) - потребителя трябва да стартира програмата ръчно!
можеш да си направиш картинка и да я сложиш за фон на прозореца на DMG-то, което ще печеш на диск и върху нея картинка да позиционираш програмата, която ще ти симулира "autorun", но пак казвам - някой трябва да я пусне, тя сама няма да тръгне! отделно - папките могат да бъдат скрити и да не "грозят" прозореца на диска.
дай малко инфо за какво ти е и каква ще е целта, за да ти кажа нещо повече.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

urgan

Целта е да се направи стартиращ диск с меню и с възможна навигация по това меню, но така като се замисля май няма как да стане това, трябва от бозата да стане. Няма как да създадеш ехе файл от МАК-а. Да avioli прав си, написаното от теб ме накара да се замисля и май нямаше смисъл да пускам тема за това.

avioli

exe и app файл може да създадеш (на мака) само с Adobe Flash (може и други да има). там можеш да си направиш каквото искаш... е, освен да пускаш програми :)
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

XXwolf

видял ли си какви опции има на sys pref: CDs & DVDs?

urgan

Да и аз така мисля че само с адобе флаш може да стане. Значи всичко това е за ползване на масовия потребител на уиндоус. Малко хора ползват мак. Но тъй като вкъщи съм само с мак затова искам подобна програма която може да създаде такова мултимедийно СД, което по-късно да се ползва в уиндоус среда разбира се. Ще се поровя в флаш-а да видя дали ще стане това което искам.

Благодаря за менията и отговорите