Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 12:41:10

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 533
Total: 533

533 гости, 0 потребители

Time Machine

Започната от boyko, 09-12-2008, 00:37:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

boyko

Привет на всички!

От известно време се питам, колко от нас използват Time Machine и по какъв начин, ще се радвам да споделите Вашият опит и наблюдения.

Ето и няколкото възможни варианта, които ми идват на ум:

1. Time Machine с HDD на същата машина (примерно втори диск или отделен дял)
2. Time Capsule
3. Друго решение, евентуално какво
4. Не използвам :)

Благодаря предварително!
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

vaskog

Доста отдавна ползвам Time Machine. След като се убедих, че Леопарда вече работи устойчиво и мога да махна бозата. Отделил съм на третия хард 10 GB за боза (тя е за съвсем краен случай - когато съм оплескал и двата Mac OS-a) и 30 GB за Time Machine.
Time Machine е едно от най-важните предимства на тази ОС!
(Особено за експериментатри като мен) :)
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

nikikoz

Аз ползвам тайм машина. За целта си купих тайм капсула и искам да ти кажа че всичко си бачка просто перфектно.
Преди около месец се смених мак/а и си нямаш на идея колко лесно става прехвърлянето на информацията от тайм машин файла на новия компютър. За около 35 минути имах новата машина с програмите и всички настройки от старата, просто уникално лесно и бързо.

Аз препоръчвам на всеки да ползва тази опция, много е полезно и лесно. Успех

julss

Уникална е.Ползвам я с външен хард 2,5'" на МакБук-а.Сменил съм няколко бука и прехвърлянето на файловете,програмите и настройките от единия на другиям става за норматив.

SssIii

Привет

Ползвам Time Machine като софтуер и Time Capsule като бекъп устройство.
Имам MacBook 13'' и MacMini, като двете се бекъпват върху Капсулата.
Инсталирал съм една допълнителна програмка TimeMachineEditor, с която може да се настройва кога точно да се стартира бекъп процесите (аз съм си кофигурирал да се бекъпва два пъти на ден).
Няколко пъти ми се наложи да вадя стари версии на редактиран файл през Time Machine - работи без никакви забележки.

Lycan

Ползвам капсулата за файлов сървър и рутер, машината не я знам и как изглежда.
Четох някъде, че била неограничено лакома и това не ми хареса като идея

Gencho

Ползвам външен 2.5" диск за бекъп медия на тайм машината.
Надявам се скоро да успея да закупя капсула, за да мога да си я ползвам като файлов сървър + бекъп.

Тайм машината е великолепно приложение.
MacBook Pro 2.6 GHZ i7 , iPhone 4 16G, S1000RR :)

Xackintosh

Аз не го ползвам много често!Може би,защото съм на Leopard от Петъка (31.01.2009г.)!Все пак е полезно ;)
iPhone 3G 16GB Black OS 3.1.2
iPod Touch 2G 8GB OS 3.1.2
MacBook Pro [Mac OS X 10.6.1]

i.netsov

Бекъпа е супер. И аз съм с външен хард на Тошиба си го зех от Мултирама :) Капсулка исках но няма толкова пара сега :)
Отностно бекъпа. Ако ти е леко бъгната и забозила операционната и я бекъпнеш и после преинсталираш и я върнеш пак с тайм машина пак ли е бъгава и забозила :) ?
Sales Manager of Mag Studio
Bulgaria and Foreign Countries
using : MacBook late 2009 White

julss

Не. Тайм Машийн ти възтановява само файловете, настройки, апликейшъни и юзер акаунти. Забелязал съм че някой програмки се скапват след рестор, Paragon NTFS примерно.Веднага след рестор не разпознава NTFS партишъни, след реинстал на програмата всичко си идва на мястото.

Angelo

Аз бекъпвам MacBook Pro то и IHackPro то на един 650gb диск който е закачен на IHackPro. Като MacBook Pro то се вързва по въздуха чрез Airport Express с N връзка, по начина описан тука:   http://www.apple-bg.com/forums/index.php?topic=4547.60

arnold

аз не го ползвам в момента, просто щото не знам каква е далаверата от него. Ако си направя бакъп, колко място долу горе отнема от другия хард, и освен това ако си прецакам нещо системата с инсталиране на някви грешни драйвери примерно и се оплеска ОС-а после може ли да го възстанови на 100 % или не?
Real Mac mini

DALT

Ползвам капсула за рутер, файлов сървър и бекъп. Работи си перфектно.

Преди да си купя капсулата (500Г) поразгледах технологията, ползвайки отдалечен SMB share. Работеше си просто перфектно.

Капсулата е с предимство обаче със 802.11n мрежата, рутирането и файловият си сървър. В скоро време се каня да си купя едно евтино лазерно принтерче и да го ползвам през USB интерфейса на капсулата.

HQ

При мен шашмата с Time Machine не сработи...
Исках да си използвам домашния сървър с FreeBSD 7.0 като капсула,но не стана и не стана.Сложих му дори Appletalk AFP протокол,с команда в терминал накарах тайм машина да вижда всички устройства в мрежата,но ми дава грешка и не разбрах къде точно може да е проблема.В крайна сметка,всичко ценно е криптирано на сървъра и не се притеснявам толкова от загуба на информация.

Angelo

ЦитатПри мен шашмата с Time Machine не сработи...
Исках да си използвам домашния сървър с FreeBSD 7.0 като капсула,но не стана и не стана.Сложих му дори Appletalk AFP протокол,с команда в терминал накарах тайм машина да вижда всички устройства в мрежата,но ми дава грешка и не разбрах къде точно може да е проблема.В крайна сметка,всичко ценно е криптирано на сървъра и не се притеснявам толкова от загуба на информация.

При мене всичко си работи перфектно с Airport Express който е с N връзка на iHackPro то също картата е с N. Да не би проблема да е в рутера ?