Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 07:07:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 558
Total: 560

558 гости, 2 потребители
KurtiMakarov, Lukcho

интернет банкиране

Започната от pneshev, 07-09-2012, 11:31:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pneshev

Здравейте.
Въпросът ми е към нянкой който ползва интернет банкиране: опитвайки се да влезна в спранизата на обб или райфайзен през сафари ми иска сертификат; дава ми по подразбиране един който се води валиден до 08/2013, но дам ли продължи не се случва нищо.
Същевременно през мозила всичко си е както преди - никакви проблеми - отварям си всичко.
MacBook Pro 13" 2.26 GHz Intel C2D
                      2х2GB 1067 MHz DDR3
                      OS X 10.7.3

iPhone 4           iOS 5.0.1 never lock
iPad 16GB         iOS 5.0.1

SssIii

Привет,

Същото се наблюдава при ползване на интернет банкиране на Пощенска банка, Уникредит банк и ПИБ. Както и в И-пей.

Проблемът е в Сафари и драйверите му за работа със смарт карти, а не в интернет банкиранията.

Аз вече години наред ползвам само Firefox за банкиране.

angelvn

Според мен проблемът не е в Сафари, а в ограничени девелопърс, които не са чували за съществуването на Mac OS X и браузъри, различни от Internet Explorer и Firefox.  :-X
UI designer and developer

ponski

Те добре, че все пак знаят за Firefox, че иначе трагедията щеше да е пълна.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

Lycan

Нелепото е че сертификатите работят с iOS Safari, също и с хакинтош без сериен номер.
Излиза че ограничението е "преценено" за мак :)

Hacko_Prasko

предлагам тематична среща "решаване на проблеми с банкирането"
срещаме се в някоя кръчма, всеки носи подписите и лаптопите (ако някой има голям мак, ще покани и ще почерпи) и разискваме, инсталираме, ъпдейтваме и решаваме

поздрави
нас
enjoying the mbp 17" late 2011

faire

Разбуждам тема от преди 2 години, но за да не пускам нова, пиша тук.....
Като се опитам да вляза в https://e-fibank.bg/EBank/ ме пита това:

Каквото и да дам, не стартира страницата. Проблемът се оправя като вляза в keychain-a и изтрия двата Apple-ски сертификата. Дразнещото е, че след известно (кратко) време пак става същото и леко ми писва. Някой с идея как да го заобиколя това недоразумение? На друг браузър не смятам да минавам. Да се свържа със съпорта на fibank ли?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Пиф

Едва ли ще ти кажат нещо друго освен изтърканото "сменете операционната с-ма или браузъра". Единствено и само за това държа един Firefox.

faire

По-скоро бих сменил банката... :D
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Petar Jamby

Ако случайно намериш такава която да поддържа Сафари, не пропускай да го споменеш тук. :)
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

faire

#10
Отговор от съпорта на ПИБ:

"Здравейте,
Причината е в инсталираните на Вашия Mac сертификати на Apple. След като ги изтриете през Keychain не би следвало да се появяват отново - ако се случва постоянно потърсете съпорт от Apple за окончателно тяхно премахване. Тъй като Safari е браузера на Вашата операционна система, той единствено проверява сертификатите. Всеки друг браузър няма да прави тази проверка и съответно няма да Ви излиза подобно съобщение дори и да останат тези системни сертификати на компютъра Ви."

Общо взето нищо. Спомням си,  че преди време пак търсих как да се изтрият тези сертификати без да се появяват отново,  но из Apple discussions пишеше,  че няма начин.

EDIT: След доста дълъг чат със съпорта на Епъл и в последствие чат със Senior Advisor се установи, че проблемът е в защитите на ПИБ и по-точно в това, че сертификатите им са краткосрочни (повече от нормалното). Посъветваха ме да питам ПИБ дали могат да ме снабдят с по-дългосрочен сертификат, така както много други банки правят. М/у другото, евалата на съпорта на Епъл, че ми издържа глупавите проблеми 2 часа подред и затова, че се държаха супер мило и приятелско :) М/у другото днес е излязъл ъпдейт за Сафари (7.0.6) с bug и security fixes.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.