Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 01:15:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 538
Total: 538

538 гости, 0 потребители

ПРОУЧВАНЕ – Измерване на средното IQ

Започната от R2D2, 22-02-2012, 11:05:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

DALT


dimhab


SssIii

126, 34г., мъж, гр. София.

(ако се изключи графата IQ – може да се направи и интересно статистика за потребителите на iНеща, ползващи този форум :-) )

hyankov

Статистиката до момента - много мъже, никакви жени!  ???

Odisseus

iPhone 4S 16GB ФО

Wreck

#20
IQ 138, 28 години, София, мъж.
Успех ; )

А на правдо ще кажа, че тези тестове имат много общо с реалността и няма нищо общо със зодии и подобни фокус бокус. И това не е мнение ;)
An apple a day keeps the doctor away!

pravdo

...както и с това, че пред дума започваща със "з" или "с" съюзът "с" става "със" :-)
Честито членство в МЕНСА.  ;D
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Wreck

... както и това, че думите ти са празни! Отворко ...
An apple a day keeps the doctor away!

vict1mize

Аз пък съм съгласен с Wreck всяка една от задачите имаше логично решение и според мен теста дава индикативна стойност ,а не конкретен 100% реален резултат , който да ти дари членство в МЕНСА .

Pravdo просто hate-ваш ... дай сега коментар към граматиката ми ...

MBP 17" mid 2009
8gb RAM ; Hitachi 500gb HDD; OWC 120gb SSD

pravdo

#24
Цитат на: vict1mize - 24-02-2012, 00:01:24
според мен теста дава индикативна стойност ,а не конкретен 100% реален резултат

Съгласен си с Wreck, а думите ти потвърждават моята теза.  ???

Не "хейтвам" никого, дори и Wreck, който явно е решил, че обидните квалификации са аргумент
в спора.
Просто тестовете за интелигентност са основани на логическа последователност и когнитивна реактивност в голямата си част базирани на Гещалт психологията, които са малка част от феномена наречен интелигентност. Единствената интелигентност, която може да покаже един тест е тази на неговите създатели. Ако трябва да го кажа накратко - IQ тестовете показват колко си интелигентен, точно толкова, колкото правилно решената кръстословица, показва какви са шансовете ти да станеш писател.

Повече няма да влизам в тази тема, за да не му провалям на човека експеримента.

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

iLili

Абсолютно съм съгласна с pravdo, и точно поради причините изложени от него, отказвам да решавам, каквито и да е тестове. Жена съм. Сега можете да ме оплюете, че съм глупава и да покажете мъжкото си превъзходство. Няма да се обидя.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

Wreck

Приятелю, никого не искам да обиждам! Отворко продължаваш да бъдеш, но не мисля, че е обидно пък и го казвам с най-добри чуства :)

"Не "хейтвам" никого, дори и Wreck, който явно е решил, че обидните квалификации са аргумент
в спора."

Ти пък в предният пост беше решил, че да ми коригираш граматиката е аргумент ;) За това и ти казах, че аргументи липсват, само празни думи. Сигурен съм, че iq-то ти ще стигне, за да се съгласиш с мен :) (това на шега вече)

А за това какво точно е интилигентност, какво мерят тези тестове и колко точно го мерят, се спори много от години. Може и ние да поспорим, но аз лично не мога да отговоря на горните въпроси, камо ли да споря по тях. Склонен съм обаче да се съглася с масовото мнение, че тези тестове все пак сръвнително точно, мерят някакъв вид интелигентност, или някаква част от интелигентнстта. Все пак ежедневно виждам, как някой хора успяват да решават проблеми, а други не се справят толкова добре. А за мен тест-а до голяма степен е комбинаторика и problem-solving.

А на и айЛили-то ще кажа, че ние жените ги целуваме, а не ги плюем : ) Освен това сме загубени без жени, така че в този "умен" форум, според мен няма желаещи да показват мъжко превъзходство.
An apple a day keeps the doctor away!

pliasplias

Изкарах 95, но само от 10 въпроса, щото ме домързя  ;D

bluesky

Високият интелект (който би могъл да се "засече" (донякъде) и с Тестове, неподплътен с Духовност, не струва и 5 (пет) пари.

Повярвайте Ми, Прородата "предпочита" всеки безобиден идиот, който се вписва в Божия План и затова има право на добро Съществуване пред цяла паплач високо-интелектуални "джуджета".

(Колегата, събиращ информация по Темата Си, надявам се разбира, че Моето съждение би могло да даде още един, нов ракурс на работата Му)