Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 23:37:28

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 536
Total: 536

536 гости, 0 потребители

Мак ОС 10.7 и Електронен подпис

Започната от Becko, 20-07-2011, 21:28:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Becko

Ъпдейтнах до 10.7 и естествено спря да работи четеца OmniKey 6121 :)
Иска ПИН ... избирам сертификата, но после сайта дропва и получавам (Error code: sec_error_pkcs11_general_error).
Сложих последния OPENSC, но няма разлика.
Предполагам трябва нов драйвер.

Някой успял ли е да го пусне ?

tsb_bg

#1
От този линк избери драйвери за МАС и свали OMNIKEY 6121 Hotplug-Enabler for Mac OS X 10.6   < ifdhpe6121_mac_intel_x64-1.0.0.dmg >

http://www.hidglobal.com/driverDownloads.php?techCat=19&prod_id=182

OMNIKEY 6121 Hotplug-Enabler for Mac OS X 10.6 (32 and 64 Bit), Version 1.0.0, 03/30/2010, 177 kB

PS Пробвано с картите на InfoNotary
MacBook Air | Intel Core i7 2.2 GHz| 8GB DDR3 | SSD 520 | Mac OS X 12.6.5.

Becko

Благодарности :)

Това го гледах, но е единственото което не сложих.
Сега всичко е ОК.

10.7 е МАШИНА !!!

Becko

ОК уж, но не точно :)
pcscd процеса нонстоп 6% cpu ... нещо не е наред.
Пускам и го спирам ръчно, което е най-добре засега.

pico .bash_login

Вътре се добавя:

export PATH="/usr/local/bin:/usr/local/sbin:/usr/sbin:/usr/local/mysql/bin:$PATH"

ctrl+x и Y

Пускане: sudo pcscd -f
Спиране: ctrl+c

daf

Късметлия си, при мен на 10.6 гълташе по над 90% cpu. Имай предвид, че ако ползваш Firefox за електронния подпис и убиеш този процес, FF ще почне да се държи странни - страниците няма да се отварят напълно, ще липсват стилове и картинки и т.н.

mano

Мерси за enabler-a, и аз се чидех какво да правя. А за процесора и при мен е същото. А само да питам със Сафари успявате ли да работите с тоя пусти електронен подпис ? Аз за сега само с Мозила.

Becko

Ползвам Мозилата с подписа само за банката.
Всичко останало си гледам със Сафари.
Според мен е удобно да се пуска и спира, когато го ползваш поне докато не оправят проблема.
Иначе е ясно: Пускаш pcscd, слагаш подписа, пускаш мозилата и работиш ... спираш мозилата, махаш подписа и убиваш pcscd ;)

Lord Adder

Ооо, благодаря много! Това ми реши проблема с проклетото brra.bg

Иначе и без такъв hot-pug solution моя ел. подпис си ми работеше за банки, сайтове, Adobe Acrobat, etc. само пустата Java даваше грешката като на Веско.

Въпрос:
Ккак мога да го спирам и пускам тоя процес без да влизам в Terminal? Ако използвам Quit от Activity Monitor?
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

skydancer

#8
Един въпрос и от мен. Значи това е свързано с тази тема:
http://www.apple-bg.com/index.php?topic=11991.0

Накратко - отказа ми клавиатурата след инсталацията на драйвъра по-горе. Аз подозирах, че е в него причината, защото клавиатурата и тракпада започнаха да отказват след това, но от епъл център не мислеха, че това може да е причината.

След чиста преинсталация и след като си върнах всичко от Time Machine-a всичко си работеше от снощи без проблем. Преди малко инсталирах пак драйвъра, рестарт и след 5 минути отново бях принуден да пусна USB клавиатура.

Отидох в /usr/libexec/SmartCardServices/drivers и махнах ifdhpe6121_mac_intel_x64-1.0.0.bundle. Рестартирах и засега работи.

Във въпросната директория имам:
ifd-ASEIIIeUSB.bundle   ifd-ccid.bundle

Чудя се дали да ги изтрия и двата и пак да пробвам да сложа "OMNIKEY 6121 Hotplug-Enabler for Mac OS X 10.6 (32 and 64 Bit), Version 1.0.0, 03/30/2010, 177 kB" ?

P.S.
Махнах и двата и останах само с "OMNIKEY 6121 Hotplug-Enabler for Mac OS X 10.6 (32 and 64 Bit), Version 1.0.0, 03/30/2010, 177 kB", но клавиатурата пак зависва... Нещо не ми харесва конфигурацията на мака този драйвър. Засега няма да ползвам подписа докато не разбера защо е така.
 MacBook Pro Retina 2013, OS X 10.9.3

out_infinity

Здравейте. Имам OMNIKEY 6121 от Инфонотари. С чиста инсталация на OS X Lion 10.7.2 съм.

Какво трябва да направя за да го ползвам и как да разбера, че работи.

Освен да сложа "OMNIKEY 6121 Hotplug-Enabler for Mac OS X" друго трябва ли да пусна.
Гледам че сте писали за pcscd - той върви ли по default или трябва да го пусна на ръка.

С какъв броузър го ползвате. Трябва ли да се появи в Keychain Access.

Мерси!

SssIii

Привет,

Инфонотари са разработили следния сайт:
http://wiki.infonotary.com/wiki/Начална_страница

На него са описали детайлни инструкции кое как се инсталира за различни ОС, включително и за Мак.

Аз съм с Лион от началото на Октомври. Следвах инструкциите и от тогава насам ползвам без никакъв проблем електронен подпис с Firefox.


Поздрави,

Пламен