Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

24-05-2024, 21:34:19

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 332
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 142
Total: 142

142 гости, 0 потребители

Apple е менте!!!

Започната от Wizi, 16-01-2011, 16:44:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wizi

Това с някакво приложение ли се прави?  ;)

Моите са занулени, ток не ме бие, но когато имам лаптоп (aluminium/unibody) допрян до кожата ми, а аз допра друг човек, усещането е все едно ръката ми е със шкурка  :-\
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Lycan

От юзъра до чешмата отчита 60v, няма майтап!

ManyG

Това явно е някакво статично електричество и на другите лаптопчета го има :)

vaskog

Колеги, не се заблуждавайте! Не е статично електричество!





Това е стандартната входна схема на почти всички импулсни захранващи блокове за битова апаратура. Ако щепселът на устройството не е шуко, на корпуса му  автоматично се  получава пикова стойност на напрежението спрямо земя от 160 до 320 V.

Затова ни удря ток. Затова много хора са си повредили или видео изхода на компютъра, или видео входа на телевизора в опит да ги свържат без да са ги изключили от контакта.

Тъй като последните два кондензатора са със сравнително малък капацитет, ние оцеляваме, но електрониката - не...
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

ManyG

Хммм интересно.
бтв гледах преди малко по Дискавъри как бензиностанции се запалват от исра при статично електричество... много гадно и нелепи :| сори за оффтопика

HQ

Едно време дето обяснявах че накрайника за адаптера който няма извод за земя,не трябва да се ползва ама някои бяха много компетентни тогава ...
Винаги щом занеса лаптопа навън и го включа някъде,веднага разбирам дали е занулен контакта и ако не е търся друг. Някак си не е комфортно щом пипнеш корпуса да усещаш напрежение.

Metal

ManyG тва са глупости
HQ така е, това сме го дъвкали стотици пъти, учудвам се че има хора които още не са го разбрали.
Направете си щепсел, проверете си контактите.


j.tochkov

Менте е ! На моето про му се изтърка половиният надпис отдолу "Designed by Apple in California и т.н.т" още на втория месец  ;D
Това съвсем сериозно !

ManyG

Цитат на: Metal - 01-01-1970, 04:36:35
ManyG тва са глупости
HQ така е, това сме го дъвкали стотици пъти, учудвам се че има хора които още не са го разбрали.
Направете си щепсел, проверете си контактите.



Koe, че бездзина може да се възпламени от статично електричество ли ?

Metal

Не, това че лаптопите имали статично електричество.
а за бензина, ако има изпарения и искра ще се запали, не вярвам пуловера ти да метне такава обаче. А с дискавъри няма да споря  :) сигурно са отразили 2-3 случая тип едно на милион.

ManyG

Съгласен съм с теб  :P

HQ

Стига ви нещо да се пикяса по дъното,което далеч не е 1:1000000

pichaga933

Като не е заземен контакта/щепсела  а само занулен по алуминиевите макове корпуса усещате потенциал  да: до към 60волта стига  няма шега.  На моята панелка при строителството са и окрали заземяването и никъде няма 3-ти проводник, всичко е САМО занулено. Единствено е предотврарим ефекта ако се разделиш от мрежата с траф 220 на 220 Галванично или ако се заземиш ,при мене  е невъзможно.
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

HQ

не си мисли че всички живеем в свръхлуксозни частни имения с 5 проводна система и дефекнотокова защита.