Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 23:56:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 539
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 452
Total: 452

452 гости, 0 потребители

Field Trip to the Apple Store :D

Започната от eek, 12-10-2008, 04:08:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

eek

Това е интересно поне заради две неща :)

1. МакДоналдс си имат (тъпия) клоун. Аппле искат да гетнат детската аудитория с... разходки до аппле магазина, колко просто :)

2. Аппле използват нов цвят -- оранжево! От гледна точка на графичния дизайн, вкарването на цвят (оранжево) прави работата да изглежда по-образователна и не чак толкова маркетингова.

Като го видях, честно казано изведнъж ми се прииска да си обях още с млечните зъби, в кварталната K-12, та да може с оранжев school bus да ме откарат в аппле стор, където с оранжева фланелка да цъкам ифони цял ден :)

Ако long-time, hardcore виндовс узери имат затруднения при оценяването на appeal-а на маковете, убеден съм че децата няма да имат проблеми с това. Дори и след като пораснат достатъчно, за да имат кредитни карти...

sauron

Мдам, умно :) Зарибяването е по-лесно като са малки, пък и мама и тате няма как да устоят на брошурките дето децата ще донесат и мрънкането им :D
MacMini 2009, 2.0 Core2Duo, 4Gb Ram, 320Gb 7.200, 24" LG & 19" BENQ
MacBook 2.2 Core2Duo, 4Gb ram, Leo 10.5.7
iPod Video 5G 30Gb
iPhone 3G 8Gb + turbo sim firmware 2.1

nubizus

Маркетинг, маркетинг и пак маркетинг.
Майкрософт са на друга песен. Патньори, големи партньори и пак партньори.
За какво да даваш избор като можеш да си единствения.
Същите тези дечица като станат по-големи ще идат да бачкат за някой, и в повечето случай ще ги чака на бюрото жълто пеце с Уиндоус:)))
Докато апъл се сегментират в малък и среден бизнес, момчетата от Редмонт играят на едро.

Ма Виста е гадна. Да но не им пречи да я продават на безумна цена.
И като гледам клиентите си плащат:)))

Това ще се промени някога. И само когато Апъл осъзнаят, че софтуера им е най-силната страна.

fpyyh

единственият път, когато съм бил в щатите ми направи впечатление лошото облусжване във всички епъл магазини, в които влизах. чакаше се на опашки, срещи с "гениите" имаше поне за след ден, на някои места и след повече, на касите се мотаеха и като цяло бяха като мухи без глави. когато стигнех до някой конкретен човек, той беше любезен и общо взето много наясно, но "добирането" беше доста трудно. за една клавиатура чаках 20 минути, теглих им една и си тръгнах, купих я от друг магазин. едва ли не разчитаха, че ще си играя с компютрите/айподите докато вися там и чакам.

scrap

fpyyh, ако това е била моята клавиатура приеми моите съболезнования, че си си губил толкова времето с нея :)

fpyyh

аз така или иначе чаках колегите да купят нещо от сони, но ако бях останал още малко нямаше да мога да ги спра да се бъзикат с епъл през цялото останало време. иначе разглеждах новите нанота докато чаках, така че не ми е тежало, но няма всеки ден нови нанота на показ :).

nubizus

Упс явно някой е пропуснал нещо важно като "customer service":))
Те апъл са известни и с друго. Мълчанието по техните форуми.
Гледат като темата по проблем с нещо се напълни да я изтрият.
Някой ден това им поведение ще ги захапе. Но не и в момента когато по
рейтинг "силни усещания" няма кой да ги бие:)))

eek

Цитат на: "nubizus"Упс явно някой е пропуснал нещо важно като "customer service":))
...
Някой ден това им поведение ще ги захапе. Но не и в момента когато по
рейтинг "силни усещания" няма кой да ги бие:)))

Бе не знам, ама навсякъде където чета аппле винаги излизат с най-високия customer satisfaction. :)

Не се сещам за фирма, която да не е правила гафове. Въпросът е, дали като цяло ефектът е положителен или отрицателен. При аппле е доста положителен most of the time, и в момента никой от продуктите им не виждам да е застрашен от сериозна конкуренция, каквато си правят други фирми в consumer tech industry.