Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

06-05-2024, 06:40:52

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 486
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 451
Total: 451

451 гости, 0 потребители

До музикантите във форума...

Започната от iBobz, 01-10-2008, 09:44:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iBobz

Не знам дали сте запознати, обаче нашите мили управници готвят много голяма тесла за всички музициращи чрез една наредба, която си е чиста проба фашизъм.
Има направена петиция против въпросната наредба, която се намира тук.
Ако имате желание - подкрепете каузата.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

yamahadrums

Държа да отбележа, че скоропостижно подкрепих петицията. Напразни са опитите на управляващите да ме приобщят към голямото семейство на вечно ремонтиращите потни, гиздави и необуздани селяндури. На тия селтаци някой трябва да обясни разликата между звук и шум!
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

blackmore

Фашизъм???
От къде го измисли пък това?Бивши(и настоящи де) комунистически боклуци да налагат несъществуващи фашистки норми и закони?
Нещо си в грешка,пич.Това си е чист комунистически идиотизъм.
Ще ми налагат те кога да свиря и слушам музика.То по тази логика ще ми казват и кога мога да е*а.То и това  си е "шумно увеселиние" :D
iphone 8GB 1.1.4

PaoloGEMINIakaOZIRIS

Колеги, само да Ви предупредя... има едно неписано правило: по принцип хората почиват от 14-16ч. и от 22-06ч, който спазвам, но през другото време къртя плочки, чупя гранитогрес, мачкам паркет и т.н. (това в кръга на шегата). :lol:

П.П. Незнам, за какво става въпрос относно петицията или наредбата, но ако е за т'ва неписано правило, аз бих го подкрепил!  :wink:
Mac (2007) with 10.6.8
AirPort Express 802.11n Wi-Fi
iPod Classic 5G / 30GB / firmware 1.3 / Black
iPhone 4s / 16GB / iOS 7.1.2 / unlocked
iPhone SE / 64GB

How Addicted to APPLE Are You?

fpyyh

това за пазенето на тишина си е писано правило. нещо като разпоредби за спазване на вътрешния ред в жилищни кооперации от 195Х. но пък в цивилизованите държави има жилищни зони, в които важат такива правила и индустриални/комерсиални, в които не важат. такова е ограничението от 30/40 км/ч в кварталите. тук разбира се всичко е наопаки и затова се появяват такива недомислия като ограничение 60 км/ч на пътя за морето и забраните за свирене на музикални инструменти, а в същото време дават разрешителни на ресторанти и кафенета, които дънят чалга денонощно.

PaoloGEMINIakaOZIRIS

Цитат на: "fpyyh"...забраните за свирене на музикални инструменти, а в същото време дават разрешителни на ресторанти и кафенета, които дънят чалга денонощно.
Човеко, и това го има, к'во да пра'иш... съдбЪ.
:idea: Аз много отдавна съм против тези кафенета и ресторанти, но какво да се прави живеем в България.
Така Че свиквайте!  :cry:
Mac (2007) with 10.6.8
AirPort Express 802.11n Wi-Fi
iPod Classic 5G / 30GB / firmware 1.3 / Black
iPhone 4s / 16GB / iOS 7.1.2 / unlocked
iPhone SE / 64GB

How Addicted to APPLE Are You?

fpyyh

или като в стария виц - "изходът от кризата в българия - летище софия"

FRESH_STUDIO

Ами има решение ,ако даваш уроци по някакъв инструмент в апартамента ,то заделяш кинти за изолация на стаята дето ще се преподава и нямаш проблем ,може да бичиш денонощно
Наскоро се запознах с един пич дето си е направил студиото в една гарсионера , облицовал я е цялата с 40 см минерална вата и резултата е учудващ  8O  , никакъв шум у съседите , даже повечето нямат идея с кво се занимава комшията  :wink:
Искам да стана

iBobz

То изолация може да се направи. Не е в това проблема, ами в това, че управляващите ни газят, а ние си траем като овце.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

asenbesni

Ми то овцете за тва ги бива само и да не издават съставките на наденицата  :lol:  :lol:  :lol:
Work:Mac Pro QUAD 2.8GHz
10GB RAM DDR2 800MHz
Video 512mb
---------------------------
Home: Mac Pro DUAL 3GHz
14GB RAM DDR2 667MHz
Video 512mb
Mac Pro EIGHT 2.26GHz
14GB Ram DDR2 1066MHz
Video 512mb
MacBook Pro 17 2.8 GHz Core 2 Duo
8GB Ram DDR3 1066MHz
Video 256/512mb
You think twice,

MitkOK

Напълно няма да подкрепя идеята. Не ме интересуват "гаражните музикантити", не искам някой да ми надува главата във времето, което по принцип се води почивка. Както казаха вече, това си е неписано правило, въпрос на култура и възпитание.
MacBook Pro 15" Retina
iPhone 5 32GB White

daf

Абе и аз свиря, но не бих подкрепил петицията. Както хората казаха - има си часове за почивка. В една кооперация живеят по 40-50 семейства все пак. Не е приятно да се върнеш от работа и хлапето отгоре да се упражнява на трумпет, а при този вдясно да се лее ракия на фона на македонски песни.

Повечето инструменти си имат електронни/електрически версии - на който му се свири да слага слушалките и да дерзае. На останалите - да слагат шумоизолация в мазето и да действат. Преди време графити студио бяха в мазе в една кооперация, но имаха таква добра шумоизолация, че нищо не се чуваше навън. Ако няма шум - никой няма да се оплаква. Все пак за това сме общество - ако не си помагаме, поне да не си пречим :)

Spiko

подписах. daf, има истина в думите ти, но ако вечерния час беше нещо по-реално от порядъка на 22:00ч, би ми се яднало.
iMac20 Core2Duo @ 2.4GHz; 4G RAM; OS X 6 Leopard
MacbookPro15 @ 2.5GHz; 2G RAM; NVidia GeForce 8600M 512MB GDDR3; OS X 6.7 Snow Leopard
MacbookPro15 @ I7 2.0GHZ; 4G RAM; OS X 7.1 Lion

2G Apple iPhone 8GB - FW 3.0.1

PaoloGEMINIakaOZIRIS

Вече могат да се чуят няколко трака от моята авторска музика, ето ТУК!

П.П. За повече информация пишете Л.С.

С уважение: "BarCode Recording" (Rousse/Bulgaria)
Mac (2007) with 10.6.8
AirPort Express 802.11n Wi-Fi
iPod Classic 5G / 30GB / firmware 1.3 / Black
iPhone 4s / 16GB / iOS 7.1.2 / unlocked
iPhone SE / 64GB

How Addicted to APPLE Are You?