Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-05-2024, 07:52:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 657
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 134
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 128
Total: 128

128 гости, 0 потребители

Накъде ще тръгне Apple след Стив?

Започната от DALT, 06-10-2011, 09:49:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

DALT

Цитат на: Nistel - 07-10-2011, 15:39:31
Отварянето към РС пазара може да донесе само влошаване на experience-a. Няма как това да допринесе към добро и не е нужно да си Стив Джобс за да го знаеш. Това, че в нашата страна е скъпо да си купиш Мас нищо не означава. Навън тези компютри се радват на небивал успех и много поредни години имат почти двоен над средния ръст за индустрията.

Нистел, съгласен съм, че има вероятно да се влоши потребителското изживяване заради лош хардуер.

В същото време не съм съгласен, че Мак-овете са евтини на запад. Епъл от край време си произвеждат устройствата в горния ценови клас и това навсякъде се потвърждава. Просто нямат евтин Мак (даже и като се има предвид най-малкия Мини модел)

angelvn

@pkolev Ангел съм и да, живея във Варна (явно трябва да си сменя ника).
Та... Nistel ти обясни какво имах в предивд.
А и едно е да продаваш хардуер и софтуер и да печелиш от двете, а друго - да продаваш само софтуер. Още повече, че отваряйки Mac OS X за РС пазара, Apple би се лишила от сегашните й фенове, или поне от по-голямото им число.
UI designer and developer

Nistel

Абсурдно е да се мисли изобщо, че такъв ход е възможен не знам защо се коментира и то точно в такъв специализиран форум.

На който му е скъпо в България си сяда на Д-то и се научава как да си направи хакинтош или работи повече и вади повече пари ;)
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

carrot

MAC OS масово на PC? Дори не съм си го и помислял, абсурд.

Медиите пишат, че според запознати източници, Стийв Джобс е гледал презентацията на iPhone 4S само няколко часа, преди да почине, и е останал много доволен от видяното, казвайки, че е спокоен, че оставя компанията в добри ръце. Според същите източници Стий и Тим са разработили съвместно продуктовия план на Apple за следващите 4 години.
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

controlller

КАкво стана с Епъл, когато изгониха Стив? Почти не фалира... Не очаквам бляскаво бъдеще без него...

carrot

Да но тогава нещата тръгнаха в противоположната посока на вижданията на Стийв, а сега предполагам, че всичко ще се развива по неговия сценарий.
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

brad pit

Цитат на: controlller - 04-11-2011, 10:49:36
КАкво стана с Епъл, когато изгониха Стив? Почти не фалира... Не очаквам бляскаво бъдеще без него...
Даже и тогава не е имало и намек за фалит на Apple! Я почетете повечко. Винаги пазармият им дял е бил стабилен и относително еднакъв - погледнете цифрите. Сега, разбира се нещата изглеждат други със създаването на новите дивиззи ipod, iphone, ipad.

fpyyh

не че мисля, че сега ще се повтори без него, но и стив е казал, че се е завърнал в компания на 90 дена от банкрут - http://thenextweb.com/apple/2010/06/02/steve-jobs-90-days/
разликата обаче е огромна в момента, дори на автопилот епъл може да работи дълго време. някъде четох списък с неща, които компанията може да направи с парите в банката и едното беше да работи 4.5 години без да продаде нищо. дори само с еволюция в сегашните продукти и без груби грешки ще продължат спокойно да съществуват още 10 години.
наскоро топ мениджмънтът получи и доста акции, които може да превърне в пари през 2013 и 2016, така че явно имат пълното доверие на собствениците.

pravdo

Измисляч им трябва.

Макар че като гледах тези дни, идеята за iPhone е дошла от един от разработчиците на Джобс,
докато той е разцъквал тъч скрийн. Трябва да е бил някой много високо щом заедно са мислили...
та с две думи, споко, няма да потъне Епъл. Вероятно част от гения на този човек е било и умението му
да намира и събира около себе си подобни нему хора.

На възпоменателната церемония, главният му дизайнер каза, че много от неговите предложения са били
посрещани първоначално от Джобс с думите - Това е утопия, а по-късно са успявали да ги реализират.

Тези случки говорят много за атмосферата и хъса за лидерство в тази компания, както и факта, че по високите
им етажи са дъ бест ъф дъ бест  :)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

hubavatairina1

Мисля че ще спрат да се отличават от другите, ще станат комерсиални

pravdo

Най-много печалба носи именно това да се отличаваш от другите.
Споко, не ги мислете.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

undrDev

За отваряне на OSX към други машини - няма как да стане. Биографията от Айзаксън хвърля доста интересен поглед върху Стив, Apple, Pixar, че и върху доста други неща. Много приятно четиво е.
iPhone 4 16GB
MacBook Unibody 2.0GHz Core 2 Duo, 4GB DDR3 RAM

PeterS

Цитат на: pravdo - 04-12-2011, 19:49:14
Най-много печалба носи именно това да се отличаваш от другите.
Споко, не ги мислете.


Говориш със СеЛО оптимизатор... все едно спориш с радиоточката...
mobilio - професионални мобилни приложения