Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 01:05:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 462
Total: 462

462 гости, 0 потребители

Голямата битка във областта iPhone патентите зk

Започната от Papiloti, 03-03-2010, 02:10:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Papiloti

Здравейте,

Днес Apple започна битката за най-важната си в момента интелектуалната собственност, iPhone и iPod Touch. Подадени са два иска, в районния съд на Delaware (U.S. District Court in Delaware) и в агенцията по международна търговия (U.S. International Trade Commission). Любопитен е първия ответник в тези дела - HTC!

В исковете са цитирани общо 20 патента на Apple, най-новият от които е публикуван и влиза в сила точно преди месец, 02.02.2010, “Unlocking A Device By Performing Gestures On An Unlock Image" USPNo.  7'657'849, сещате се какво е патентовано... :-) Изглежда е изчаквана неговата публикация, за да се стартират процедурите!

Всъщност, битката е срещу WinMob и, особено, Android. Като примери на HTC телефони, нарушаващи интелектуалната собственност на Apple, са цитирани не по-малко от 12 модела, между които Nexus One,  Touch Pro, HD2 и др.

И така, завесата е вдигната!
MacBook Pro 17" 2.93GHz/8GB/500GB (7200), iPhone 3GS 32GB white; Mac OS X 10.7 Lion

If at first you don't succeed, skydiving is not for you

Metal

Ооо боже!
Съвсем са се побъркали.

Дано един ден да доведат до пълна абсурдност тези патенти и така да паднат.

fpyyh

особен, не особенен, съответно и особено, не особенно  ;)

Papiloti

Цитат на: fpyyh - 03-03-2010, 10:39:54
особен, не особенен, съответно и особено, не особенно  ;)

Благодаря! :-)
MacBook Pro 17" 2.93GHz/8GB/500GB (7200), iPhone 3GS 32GB white; Mac OS X 10.7 Lion

If at first you don't succeed, skydiving is not for you

konstant

Доста интересно се получава! Ако Епъл успеят да ги осъдят за някаква огромна сума-може и да ги придобият-каквито планове имат за развитие. Аз се чудя как толкова дълго търпяха да им крадат иноваците, но явно са искали ХТЦ и другите да нагазят яко в лука за да могат да ги ,,,,,,,!

arnold

Да, наистина след айфон-а изведнъж всички други марки почнаха да произвеждат подобни телефони без бутони
Real Mac mini

Papiloti

Цитат на: konstant - 03-03-2010, 13:03:12
Доста интересно се получава! Ако Епъл успеят да ги осъдят за някаква огромна сума-може и да ги придобият-каквито планове имат за развитие. Аз се чудя как толкова дълго търпяха да им крадат иноваците, но явно са искали ХТЦ и другите да нагазят яко в лука за да могат да ги ,,,,,,,!

Според мен, не парите за възможни нанесени щети ще са главното в иска, става дума за много повече (и пари) :-)

Допускам, че Apple ще иска да се забрани исползването на патентованите елементи на графичния интерфейс, което ще изправи HTC, респективно Google (Android) и Microsoft (WinMob), пред промени в интерфейса им. А това ще има негативно влияние за бизнеса на двете фирми и на всичките им лицензодържатели, както и нови бизнес преимущества за Apple.

Директната заплаха за HTC е забрана за внос в САЩ, във всеки случай, не утре и в други ден :-)

Разбира се, дяволът се крие в детайлите, така, че юристите ще имат поредната възможност да докажат, че заслужават парите, които получават :-)
MacBook Pro 17" 2.93GHz/8GB/500GB (7200), iPhone 3GS 32GB white; Mac OS X 10.7 Lion

If at first you don't succeed, skydiving is not for you

Lord Adder

Цитат на: Papiloti - 03-03-2010, 02:10:13В исковете са цитирани общо 20 патента на Apple, най-новият от които е публикуван и влиза в сила точно преди месец, 02.02.2010, "Unlocking A Device By Performing Gestures On An Unlock Image" USPNo.  7'657'849, сещате се какво е патентовано... :-) Изглежда е изчаквана неговата публикация, за да се стартират процедурите!

Подобни неща са напълно незащитими от тази страна на океана. Патентното право на контитентална Европа, пък дори и на Англия, не позволява защита на неща като, например, как изглеждал някакъв софтуерен интерфейс на екрана, къде били копчетата (виртуалните), как се натискали и пр. Това нито е индустриален дизайн, пък изобретение - още по-малко.

Софтуерът е защитим само като авторско право върху компютърна програма. Но ако някой обаче е написал нов код, нова програма, а на екрана резулатат е подобен - това е различно произведение, отделно, ново и правата са други, отделни, и няма конфликт с първия производител.

Тука,  също така, идеи и концепции не подлежат на защита.

В САЩ обаче патентоват всичко, всякакви нелепости, някой ден ще патентоват нов начин за употреба на тоалетната хартия по предназначение (Ох, я чакайте да проверя, може и да са патентовали такова вече!).

П.П. И преди да почнете да спорите - съм адвокат по интелектуална собственост, с голям опит в обл. на софтуера, по-старите форумци ме знаят много добре.

- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

Papiloti

Цитат на: Lord Adder - 10-03-2010, 12:48:04

П.П. И преди да почнете да спорите - съм адвокат по интелектуална собственост, с голям опит в обл. на софтуера, по-старите форумци ме знаят много добре.


Някой да спори тук? Не е ли ясно какво беше написано досега? Или... :-)
MacBook Pro 17" 2.93GHz/8GB/500GB (7200), iPhone 3GS 32GB white; Mac OS X 10.7 Lion

If at first you don't succeed, skydiving is not for you

fpyyh

за тоалетната хартия ще трябва да докажат, че досега не са я ползвали хора по конкретния начин  ;D

konstant

Направо съм потресен от поста на Lord Ader-още повече, че пише, че е адвокат в обласстта на интелектуалната собственост с голям опит!
Вероятно е така закнодателството тука или липсата на такова- но ме удивлява как подигравателно се отнасяте към интелектуалната собственост-след като сте адвокат по такава и трябва да е защитавате! Казвате, че тука идеи и концепции не подлежат на защита-ами какво тогава подлежи? Нали това е най важното-почти всеки оже да произвежда готови идеи. Според вас разположението на копчетата и въобще интерфейса не едизайн/! Ами какво е дизайн?

fpyyh

цялата тема е доста по-сложна и голяма, започвайки от дефиницията "собственост" и защо трябва да се защитава нещо трудно уловимо като идея или концепция. всичките разлики между патент, авторски права, запазена марка, търговска тайна и тн, сигурно ще е интересна дискусия, но някой трябва да напише доста подробно и обосновано въведение, включващо дефиниции на основните термини, за да не е просто намиране на приказки.

undrDev

iPhone 4 16GB
MacBook Unibody 2.0GHz Core 2 Duo, 4GB DDR3 RAM

nubizus

Мултитач гарантирано е патентован много преди апъл.
Който му се търси да го намери.

Друг е за мен проблема, нарича се затворена система за преебавка на потребителите.
Апъл са направо Майкрософт 90 те, съдят, патентоват, забраняват, ограничават.

Ма когато им е удобно ползват и крадат, примерно Спейсис, програмката за виртуалните екрани е свиха от едно момче, и като интеракция и като дизайн, и му еаха мамата, защото пича разчиташе на някое и друго дарение.
http://virtuedesktops.sourceforge.net/
Поне за няколко такива случай се сещам.

Демек цялото това патентоване в днешна дата работи само за богатите компании, които са станали богати в миналото когато тази идея не е била извратена и е защитавала интересите на бедните но умни Возняк и Джобс.

Не казвам че не трябва да има патенти, просто апъл се уливат от глупости, като общо взето идеята е че имат огромен ресурс специално заделен да патентоват квото мине и после го обръщат в бизнес модел, като идеята е че като осъдят някой нещата ще са ок.

Идиотията която ме вбесява всеки ден е че, апъл се превръщат точно в това което уж публично мразеха, в гадна компания която и пука само за шибаните шеърхолдъри, а идеалния потребител е фенчето на 18 дето иска да е куул и нито има акъл да направи разлика нито има опита да чете между редовете.

Уви на тоя етап по-добра комбинация от софт и хардуер няма, за тва ше подухаме още малко пък като стане вече непоносимо ше им теглим по една:))))

Fantomas ^

Нуб, всеки пост ти е много точен, и като изказ и като насока. ;D
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB