Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 20:38:11

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 542
Total: 542

542 гости, 0 потребители

Ще си купите ли iPad?

Започната от nikaru, 31-03-2010, 15:56:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

taurus

Цитат на: MyMoon - 16-04-2010, 14:38:01
Хахахаха, 1600лв - 16GB, нямам думи. Абе няма ли някой, който да ходи до  USA и да се организираме 10ина човека да вземе iPadчета от там. Аз лично съм съгласен на момчето да му съберем на цената на iPad-a отгоре 100лв.
Аз ще ходя в USA след  два месеца и няма проблем да се разберем за iPad  :) .
Притежател съм на Apple iMac 27 inch i7 with 4 gigabyte of ram,iMac 20 inch 2.66 GHz with 4 gigabyte of ram,iMac 2.66 Ghz 24 inch,MacBook Pro 13 inch 2.26 Ghz with 4 gigabyte of ram,Ipod Nano 4G 8 gigabyte,iPhone 3G 16 gigabyte White and iPhone 3GS 32 Gigabyte White .

SkiRaceGeek

Пробвах го и ми харесва, но мисля че без уеб камера от пред не ми върши работа. Аз лично бих го ползвал главно за Скайп и имейл. Така че отговора ми е че ще чакам втората версия. В комбинация с новата ОС4 ще е доста по-добре от оригиналния вариант.
Ако се съглася с теб и двамата ще сме в грешка!

MrMike

Гледах го в Мултирама. Е това е толкова грозно и голямо, че просто няма накъде. Този път хубавият, стегнат епълски дизайн е просто заличен от размерите на тази дъска за салам. 
Mac: MacBook Pro 13.3' (Mid 2010) - 2.4GHz, 8GB RAM 1067MHz, ADATA S511 60GB SSD + 500GB WD BS 7200rpm, 10.8.1 (12B13)
Accessories: Magic Mouse, LaCie Speakers, Remote
iPhone: iPhone 4S 16GB iOS 6.0
iPod: iPod Nano 8GB Silver 6th. Gen. + AKG K370 Silverback
Продавам: iPod Nano 16GB Silver 4th.

elwin

И аз го пробвах, не  е лошо, видя ми се малко тежичко, но ще го взема. Държи се много добре, бърз е, черната рамка около дисплея е дебеличка, но от друга страна е удобно за хващане като я има.

Ще си го взема да браузвам и да житкам игрички и филмчета, ще е удобно, а не да вадя кабела на MacBook-a (за да пазя батерията) и да го чакам да зареди (18 секунди  ;D)
Apple MacBook Core 2 Duo 2.26 13" (Uni/Late 09)
Apple iPod 5G (with Video) 30 GB
Apple iPad Wi-Fi 16 GB
Моето PC - още не знаех какво е Mac

pravdo

Цитат на: MrMike - 03-05-2010, 12:01:03
Гледах го в Мултирама. Е това е толкова грозно и голямо, че просто няма накъде. Този път хубавият, стегнат епълски дизайн е просто заличен от размерите на тази дъска за салам. 

и аз го гледах и ми се стори толкова малък... наистина, от рекламите останах с впечатление, че е малко по-голям
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

MrMike

По-голям? Уха... На мен първоначално ми изглеждаше по-малък и ми допадна. На снимките изглеждаше доста прибран. Но когато видях  :o. То според мен е по-добре да си купиш Air и да си го носиш, а не iPad, но това е моето виждане. Явно не го харесвам. Само се питам как ще се носи? Сигурно ще излезнат калъфи и чантички!?
Mac: MacBook Pro 13.3' (Mid 2010) - 2.4GHz, 8GB RAM 1067MHz, ADATA S511 60GB SSD + 500GB WD BS 7200rpm, 10.8.1 (12B13)
Accessories: Magic Mouse, LaCie Speakers, Remote
iPhone: iPhone 4S 16GB iOS 6.0
iPod: iPod Nano 8GB Silver 6th. Gen. + AKG K370 Silverback
Продавам: iPod Nano 16GB Silver 4th.

nikaru

Цитат на: MrMike - 04-05-2010, 09:30:12
По-голям? Уха... На мен първоначално ми изглеждаше по-малък и ми допадна. На снимките изглеждаше доста прибран. Но когато видях  :o. То според мен е по-добре да си купиш Air и да си го носиш, а не iPad, но това е моето виждане. Явно не го харесвам. Само се питам как ще се носи? Сигурно ще излезнат калъфи и чантички!?
Как до сега си носиш тефтер или тетрадка, как си носиш органайзер, видео плейар, айпод, псп. Всички тези неща айпада ги прави, ако трябва отделна джаджа за всяко една от тях, не чанта а куфар ще ти трябва. Сега като гледам в ютуб, скоростта на писане е 60-70 думи в минута, което не е зле за устройство без физическа клавиатура, можеш да си водиш записки спокойно, без да мъкнеш камара учебници, които и без друго можеш да свалиш от айбук стора. Дефакто лимита на айпада е до там, до където стига въображението на разработчиците на програми. Айпада има хардуерният потенциал да пуска игри, които изглеждат много по-добре от тези за псп или нинтендо дс, дори от пс2. Някоя стара версия на кореу драу или аутокад също би вървяла глатко, да не говорим за оффиса. Аз с удоволствие бих си го купил, като гледам как почват да излизат всевъзможни програми специално за айпада, които го превръщат все повече в персонален компютър. До излизането на ОС4 за айфон ще имаме и нов фримуеар за айпад, който ще доразвие коцепцията, според нуждите на потребителите.

На юзъра не може да му се угоди, това е ясно. Айфона му е малък дисплейа, на айпада му пък бил голям. Ами ако измислят сгъваем таблет, който да се побира в предния джоб а в разгърнато положение да е 15 инча, може би ще се щастливи всички. Според мен айпада е за всички, който не са открили това което търсят в айфона или просто малкият дисплей и ограничените възможности, не са им дали нужните функции, които търсят.

fpyyh

на телефона дисплеят беше идеален преди да свикна с ipada, сега ми е толкова дребен, че почти не го пускам, само разговори и смс-и. на клавиатурата се пише доста добре, с малко свикване можеш спокойно да водиш записки (основно липсата на символи отгоре). все пак една писалка от някакъв вид би го направила пълноценен заместител на всякакви хартии и бележници. спокойно виждам офис работата свързана със срещи, презентации и подобни неща прехвърлена на такова устройство, просто е невероятно удобно.

Wizi

До сега ровех за линк към една статия, която четох на скоро, за една телевизионна компания, която купила сто и кусур бройки iPad и ги раздала на персонала си. Вързала ги към фирмения мейл сървър за по-лесен обмен на информацията, та даже и скриптовете на новините четели от тях. Канели се да съкратят близо 27000те хиляди долара, които давали годишно за хартия, тонери и поддръжка.

Това е само началоto. Вече 1.5 милиона книги са закупени само през iPad, което е сериозна крачка напред за реализирането на идеята след време въобще книгите да се превърнат в нещо за колекционери, а всички ние да си четем вестниците, учебниците, книгите, а защо не и рекламните брошури директно на iPad, Nook, Kindle.  8)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

pravdo

затова пък, в нашето допитване победители са:

Не ми трябва подобно нещо!    23 (23%)

;D
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

elwin

Е, 1 глас.
Като се има предвид, че доста хора "Ще изчакам да видя какво ще излезе за него и тогава!", така че част от тях ще си го купят, а и най важното е, че няма да си го купят със сигурност само 16 - "Няма да си го КУПЯ този гигантски iPod Touch!", т.к. всеизвестно е, че много хора (предимно жени, но не само) купуват "безполезни" неща, следователно това, че не им трябва не означава че няма да си го купят тези от групата "Не ми трябва подобно нещо!"
Apple MacBook Core 2 Duo 2.26 13" (Uni/Late 09)
Apple iPod 5G (with Video) 30 GB
Apple iPad Wi-Fi 16 GB
Моето PC - още не знаех какво е Mac

pepo0505

Естествено, тези които не искат са просто луди 150000 и повече приложения от които най интересните са за отдалечен достъп до РС, но и епълския софтуер изобще не е за пренепрегване, игри за разпускане и т.н. аз се сещам поне за 6,7 причини ама сериозни причини  да си го взема вместо нетбук, който имам и съм доволен защото нямам база за сравнения, но като си купя IPAD ще видим. Няма да го взимам от България това е задължително.

Wizi

Ето на това му викам МУЛТИ тъч!!!  :-X

Епъл патентоват цял "език" с команди изпълнени с 2-3 пръста за цялостна работа с компютър. Имам предвид (почти) всички команди, които използваме с клавиатурата да се изпълняват с жестове... Cut, copy, redo, undo, etc.

... чудя се Стиви какво има в главата като планове  ::)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD