Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 01:22:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 596
Total: 596

596 гости, 0 потребители

Въпрос за гаранция

Започната от Stone, 22-12-2008, 20:46:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Stone

Привет,
преди година след коледа си взех черен макбук от apple center, а преди десетина дена ми се отчупи едно парченце, дълго около 5 см и щироко около 1 мм от единия край на горния панел - нито е удрян, нито нищо - просто се обели. Въпросът ми е дали някой знае дали ще ми сменят панела (макът е още в гаранция) и дали е проблем, че касовата бележка и гаранцията не са в мен (забравих да ги взема като си идвах към България)  :roll: но пък си мисля, че биха могли да го идентифицират по серийния номер...
Най-неприятното е, че това с международната гаранция излезе пълен кьор фишек - носих го в сервиза на apple в Корк, където живея в момента, и ми казаха, че не мога да ползвам гаранционните им услуги :( и да отида там откъдето съм го купил.
Благодаря предварително за всяка информация.

julss

Сори че ще те разочаровам,но ПРОСТО ЗАБРАВИ .Почти е сигурно че и да го беше купил тук,пак нямаше да го сменят.А щом е от чужбина, нямаш никакъв шанс  :)
btw, за първи път чувам парче от бука "просто да се обели",тва май никъде няма да ти го признаят...

Stone

Не си прочел внимателно - букът е купен от България и искам да го занеса тук в apple center, откъдето го купих, а парченцето наистина се обели - то се вижда, че няма как да се счупи по никакъв друг начин точно там (сори за кофтито качество на снимката).
Аз все пак ще се пробвам да видя какво ще ми кажат и ми е най-интересно какво ще ми отговорят на въпроса защо те казват, че продуктите, продавани от тях имат международна гаранция, а в действителност нямат...


julss

Извинявай,не съм разбрал че е купуван тук...
Ти се пробвай,може пък и да мине.Успех :wink:

daf

Това е познат проблем - ще ти сменят case-а безплатно. Един приятел имаше същия проблем и му признаха гаранцията.

Lord Adder

Цитат на: "Stone"

Що зелен, бе?

Сега ще ти дадат бял и ще трябва пак да го боядисваш.

А могат и да ти откажат с мотива misuse (неправилан употреба), зеления цвят ги чупи. Пробвай с разов.
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

Lord Adder

Цитат на: "Lord Adder"
Цитат на: "Stone"

Що зелен, бе?

Ех, сега ще ти дадат бял и ще трябва пак да го боядисваш.

А могат и да ти откажат с мотива misuse (неправилна употреба), зеленият цвят ги чупи. Пробвай с розов.
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

pravdo

Stone, жена ми иам такъв само, че бял и на неиа и се отчупи абсолютно по същия начин, само че в предбната част... без да имало никакъв форс....
за съжаления нашият е секънд хенд...
успех,
п
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

fpyyh

на един приятел му го смениха за същото, а беше купаван от щатите

julss

Пък ако не стане - " с капчица го залепи , на-на-на-на...." :wink:  :lol:

fpyyh

ще залепне за долната част и няма да може да се разглобява

pravdo

странно но никуде не намерихме това парче... Stone, при теб как беше?
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Bluered

Цитат на: "Stone"Привет,
преди година след коледа си взех черен макбук от apple center, а преди десетина дена ми се отчупи едно парченце, дълго около 5 см и щироко около 1 мм от единия край на горния п....

ЩЕ ТИ ГО СМЕНЯТ!!!! Това влиза в гаранцията, защото е масов проблем. Иди по-скоро, защото за черен ще чакаш три пъти повече като време отколкото ако ти беше бял. успех!
MacBook Pro 2,3 GHz Intel Core i5,
iPhone 3Gs 16GB, iPad Air 32 GB

Stone

Е, евала на хората от Епъл център. Преди Коледа им се обадих и им обясних ситуацията и те казаха, че ако няма да съм в България след празниците щели да генерират код за моя бук, с който да могат да сменят топкейса в Ирландия за сметка на българския сервиз. Днес отидох при тях и няма да има пробем да ми го сменят тук след празниците, той като ми се налага да остана малко повече от предвиденото.
Хвала!