Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 15:05:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 517
Total: 517

517 гости, 0 потребители

iOS4 update

Започната от Vladess, 21-06-2010, 22:04:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Vladess

http://www.apple.com/iphone/softwareupdate/

До сега не ми се беше случвало ,но най-накрая и аз да напиша нещо значимо и полезно в този форум  ;D
Споделяйте впечатления  ;D ;D ;D Бтв се замислям дали да го слагам на моя вече доста остарял технологично 3г предполагам ,че ще е много лагаво особенно с тоя мултитаскинг :)
Macbook Pro (mid 2009) 15" 2.53 GHz / 4 GB

IPhone 3G 16 GB firmware 3.1.2

yamahadrums

  Мултитаскинг за 3G няма. Поне не и в официалния релийз на OS4. Иначе се подкарва.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

foctobar

Голяма истерия с тоя ъпдейт, и аз чаках с нетърпение да го пуснат и следях в гугъл как се обновяват резултатите за "ios 4", хората примираха до последната минута!  :D
На 3Gs на пръв поглед е много по-пъргаво и красиво, как се преминава от приложенията е направо размазващо!  ;D

foctobar

Освен по-яката анимация в интерфейса и другите визуални екстри, забележките ми са следните:

- Много е як """multitasking"""-a, но докато създателите на програмата не я променят така че тя да се възползва от него, фактически той се явява удобен списък с последно използваните програми... Всяка app, която не поддържа save state при натискане на home бутона, тръгва отначало когато се върнем към нея.

- Също е яко че вече може да се заключва въртенето на екрана, но е само за "нормален" режим (portrait).

- Заключих че това е някакъв бъг при синхронизирането или при показването на изображенията, но всичките ми картинки, които бяха синхронизирани от компютъра, се показват като много ниска резолюция (превю). За сметка на това пък gif-че, запазено от интернет, което преди се показваше така превю-често - сега се показва нормално... хаха

- Също супер е че вече имаме фокусиране чрез докосване по време на видео! Има дигитален zoom, който обаче е само за снимки...

- Това което би могло да ме вбеси, е че е сменена подредбата на кирилицата!! Преди беше фонетична, сега е БДС!! За момент отдъхнах, когато в настройката на клавиатурата открих възможноста за превключване на фонетичен keyboard layout, но се оказа че не работи - подразделенията са две: Software Keyboard Layout: Bulgarian, Hardware Keyboard Layout: Bulgarian / Bulgarian - Phonetic. Това означава че работи само с външна клавиатура ли?? (има support за bluetooth клавиатура)
Иначе вече може да се избира на кой език да се пише със задържане на виртуалния бутон за international - излиза меню (преди езиците се редуваха един след друг с натискане на бутона). Но все още отсъства ударено 'и'... (както и на Mac OS X липсва клавишен shortcut за слагане на ударения - наместо с ' и избрани букви да може да слагаме ударения, излизат сръбски букви като ђ, њ, џ... Не разбирам... :( )

- Слагане на wallpaper зад програмите - най-сетне!  Само не открих как да сложа черен екран, ако нямам такова изображение... ;D


Друго, което разбрах е, че снимките може да се разглеждат по места, където са заснети, както и по лица (което не съм го видял още, защото не синхронизирам с iPhoto...), албумите може да бъдат разглеждани в landscape режим, има обща пощенска кутия за различните мейл акаунти (а съобщенията от един "разговор" се струпват заедно), може да се създава playlist на телефона... И разбира се - папки за програмите. :) Вече има търсене при съобщенията, брояч на символи при писане на съобщение. Има и нови функции за достъпност - четене на текста по екрана (разбира се, не на български), поддръжка на брайлови bluetooth устройства..! :o Има и иконка, която се появява, когато използваната програма следи къде се намираш, както и настройки на достъпа на отделните програми до location service.

usx

Благодаря, че ме предупреди за липсата на фонетика!! Явно ще се чака 4.0.1 :-/ или 5.0...

anefi_90

Мда, ъпдейтнах към 4.0 (с ipod touch 2g) даже го джейлбрекнах, обаче с джейл батерията държи много много малко, сигурно 2-3 пъти по бързо от нормалното пада, да го имате на впредвит, мисля че и с iphone 3g ще е горе/долу същото.

Nistel

Ако си ъпдейтнал а не си направил чист рестор със всеки fw jailbreak-нат ще имаш този проблем.
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

PeterS

Значи с 4-ката някак 3G се влачи като каруца. Едно бавно и мудно...
mobilio - професионални мобилни приложения

anefi_90

Сега дадох и рестор, и вярно къде къде по-пъргаво е, мисля да джейлбрейкна обаче няма да добавям мултитаскинг, смисъл щом епъл са решили че на 2g не трябва да го има.. : ) Знаят нещо предполагам  ;D


fpyyh

Знаят как изглеждат 20 милиарда на куп  ;D

r3ac7

Аз вече съм с iOS 4 на iPhone 3G ФЗ(но откл. с ultrasn0w). Впечатлен съм. Батерията се държи прилично(30мин. WiFi и падна на 95%), само че не съм активирал мултитаскинг(не ми трябва). Най-много се накефих на папките, сега всичко ми е на първата страница. Лаг почти не се осеща. Яко е!!!
iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB

foctobar

Искам да добавя, че iBooks е много приятен pdf reader!  :D