Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 15:43:52

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 495
Total: 496

495 гости, 1 потребител
walker007

Проблем с непрекъснато забиване на OS X

Започната от godo, 26-06-2011, 19:41:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

godo

Здравейте,

преди около година мигрирах на MAC и бях сигурен, че съм взел правилното решение още на първата седмица.
От близо месец, обаче имам сериозен проблем, който не мога да реша и съм на прага да отида и да си взема едно PC, за да свърши всичко, понеже ми влияе пряко на работата.

И така става дума за Mac Mini 2.26Ghz с 2х2 гб рам (оригинална) и 320гб 7200 Seagate хард, и двата хардуера са сменени от мен. Преди 7-8 месеца. От както съм ги сменил проблем не е имало.

Проблема е в това, че при стартиране на системата привидно работи, но бара горе в дясно с часовника и другите иконки ми е напълно не активен - като отида с мишката върху него и се появява плажното топче и си стои така.

Почти всяка програма (без Pathfinder и Photoshop), която стартирам след минута две увисва и мога да я използвам след Force Quit единствено отново за период от 1-10мин максимум.

Случваше се през този месец от време на време и след Safe boot, repair permissions и изчистване на кеша да се пооправя. Последната седмица е нетърпимо и се заех сериозно да реша проблема пробвах какво ли не от repair disk с оригиналното CD до AppleJack, TinkerTool чистене на кешове и Permissions, изключване на всичко що е USB (без клавиатурата - оригинална на Apple с numpad).

Най-интересното е, че под Safe Boot работи като нов без никакви забавяния и проблеми.  :-X

Нищо не помогна. Накрая реших, че ще правя чиста преинсталация, за да реша генерално проблема и да няма нищо остатъчно от някой софтуер или друг бъгав апп.

Инсталацията премина изключително бавно, но завърши след 30-40минути и в началото бях много доволен, че изглежда всичко работи, както трябва. Но няма и след 15 минути всичко започна отначало на чисто нова система без нищо друго инсталирано!

Тръгнах да ъпдейтвам..свали целия combo ъпдейт и другите кръпки за itunes, safari и Airport и започна да ги инсталира..стигна до средата и така си остана за 2 часа. Не издържах и опитах да го рестартирам, logout или shutdown, но без резултат. Изчаках още 20мин (понякога ми се случваше да дам рестарт и след толкова да ми изкача диалога "Are you sure?").
Но нищо и го спрях грубо от копчето, пуснах го  под Safe boot. Работи отново без никакви проблеми. В момента, в който го пусна под нормален режим и започват мъките..

Обмислям варианта да му върна всичко оригинално като хардуер и да пробвам отново, защото явно там е проблема.., то и друго не остана.., ще се радвам, ако някой има по-добри идеи и предположения.

Мерси предварително на всички отговорили.
Mac only

julss

То е ясно, че щом дори и след нова инсталация проблемът продължава, хардуера се ебава. Пробвай първо с рамта, щото си мисля че е от нея. Ако не е нито от нея, нито от харда, значи проблема е в дъното и тогава си го загазил.
Пробвай преди това с pram и smc reset.

Jay-D

А на тези Mac Mini-та как им е захранването? Външно ли е или кабела от 220V влиза директно в самата кутийка?
iMac 27'' Late 2010
2.8GHz i5, 4Gb DDR3, 1T WD, ATI HD5750

godo

pram и smc reset ги пробвах.
Захранването е  отделно.
Утре ще сложа оригиналните памети и ще пробвам пак.

Мерси за мненията.
Mac only

Jay-D

Можеш ако имаш възможност да измериш напрежението от адаптера или ако имаш подобен (със същия волтаж) да пробваш с него.
iMac 27'' Late 2010
2.8GHz i5, 4Gb DDR3, 1T WD, ATI HD5750

godo

#5
Мерси на всички отговорили.
Оказа се проблемен диск - Seagate Momentus 7200 явно е голяма пръчка. Сложих друг 320GB на 5400 и всичко литна направо. Живот и здраве скоро ще сложа един SSD.

Смених и паметта сложих 8GB (мерси julss). И старите памети пробвах и с тях върви, но с 8 е по-бързо  ;D.

Сега проблема ми е как да си мигрирам настройките на мейла и всички мейлове от проблемния диск. След като нещата зациклиха до там, че не мога да подкарам с него мака въобще за да ги експортна имам достъп през USB до диска във външна кутия.

Също Skype историята, ако някой знае начин..

Mac only

daf

Аз го правя като копирам Library от директорията на потребителя, но си направи backup преди това. Там са повечето настройки.