Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 02:29:49

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 570
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 472
Total: 472

472 гости, 0 потребители

Macbook Air работа с външен монитор - вашият опит?

Започната от jojeto, 04-03-2013, 05:57:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

jojeto

Здравейте, след неуспешно търсене в Google се надявам тук някой да може да сподели полезна информация от опит.
Решила съм да си закупя Macbook Air 13 инча и искам да го използвам с външен монитор, защото ми трябва за работа с графични изображения и на 13 инча доста трудно става това, а искам все пак лаптопа да е компактен.

Тук идват въпросите:

1. Искам монитора, които си закупя да не е на Apple, а друга марка на приемлива цена. По форумите четох за какви ли не проблеми, ако монитора не е на Apple и искам някой да сподели опита си, както и какви модели е ползвал и към кои да се ориентирам и са съвместими. Изобщо каквато информация можете да споделите по темата и на какви проблеми сте се натъквали.

2. Някой, който е правил това може ли да ми каже дали работния плот се уголемява или просто се получава някакъв zoom in ефект? В смисъл дали работния плот ще си изглежда същият, като монитора на лаптопа или като например, ако имам компютър с вързан към него 23 инчов монитор. Например, когато вържеш телевизор към компютъра се получава едно просто разширяване на картината, а не разместване на самите елементи и да ти се получи работния плот по-просторен, което на мен ми трябва. Надявам се, се разбра какво питам  ::)

3. Какво допълнително трябва да закупя за да ги свържа и какво е Thunderbolt?

Благодаря предварително!

godo

1. На проблеми не съм се натъквал относно работата с мобилен лаптоп на Apple и външен монитора на коя да е друга фирма производител. Не знам къде си чела за такива проблеми.

2. Работния плот не се зумва, нито се размества. Визуално е 1:1 с този, който ще видиш с разликата, че имаш повече работно пространство.

3. Thunderbolt е нещо многофункционално. Стандартно всички нови Macbook Air след 2010-та вместо MiniDisplay Port с Thunderbolt, който физически е 1:1 с MiniDisplay Port. Така че можеш да използваш адаптер MiniDisplay Port - > DVI. От там свързваш DVI кабела към монитора и лаптопа. Съответно можеш да си Extend-неш desktop-а, за да се възползваш от 2 монитора на лаптопа и на външния монитор. Или да се настрои като working station с един външнен монитор и mirror. В случай, че монитора е с резолюция по-висока от 1920х1200 ще трябва да си вземеш dual link адаптер, който поддържа до 2560х1440.

http://www.novmak.com/accessories/all/videoadapters тук ги има всички адаптери нови.

Тук в магазина на форума ги има на цени около 30лв.
Mac only

faire

На мен по-интересно ми е ще се справи ли хардуера на еър- а да задвижва без проблеми 1920/1080 напр. и да си върши добре работата с графични програми (това, за което колежката е отбелязала, че ще се ползва). Все ми се струва, че 15" про е по-добрият вариант, най-вече заради външната видео карта и възможностите за ъпгрейд..


Sent from my iBrain using iFingers
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Metal

1. Няма никви проблеми.
2. Виждаш си нормално монитора с разделителната способност с която е той.
3. MiniDisplay Port -> DVI или VGA(второто в краен случай и задължително оригинален) преходник.  Или, вариянт две, взимаш си монитор с вграден DisplayPort

Относно въпроса на faire - няма проблеми, всички съвременни Air-и движат съвсем глатко 2 монитора. В моя случай Air 13" с неговия си монитор 1440x900 плюс  24" 1920x1200 е песен, лети ( и не грее, температурата се покачва с 2-3 градуса над тази без монитар).

jojeto

Ехааа, godo, faire, Metal, благодаря ви. Знаех си, че тук ще получа качвствен отговор!
Относно въпроса къде съм чела за проблеми на Air с външните монитори, ето това е темата:
https://discussions.apple.com/thread/4080525?start=0&tstart=0
При това темата е доста дълга, но засяга основно HDMI. В нея много хора споделят, че имат проблеми с това, как нищо не им оправяло проблема, че няма решение, че Air имал проблеми с HDMI и общо взето четейки я доста се бях отчаяла, че няма да мога да направя това съчетание Air + друга марка голям монитор. Отново благодаря за инфо-то.

faire

Ами специално с hdmi и аз съм имал проблеми с моето Про. Решението е изключително просто и евтино (доста по-евтино от hdmi варианта) - взимаш си адаптер mini display port - dvi. Почти всеки монитор има dvi вход.. така че не вярвам при теб да го няма.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

kmonev

аз съм с китайски адаптер MDP - VGA и нямам никакви проблеми с евтин 21 инчов Филипс.
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

jojeto