Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 13:31:11

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 482
Total: 483

482 гости, 1 потребител
Steve

Смених си пастата на процесора!

Започната от HQ, 04-03-2009, 12:12:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

HQ

Намажи си с грес там дет слънце не огрява и недей да плещиш глупости!

bacekoko

Всеки е свободен да казва, каквото си иска, или се бъркам нещо?
Всеки има глава на раменете, негово право е да пробва нещо или не...не виждам някого да принуждавам?
Ти пробвал ли си, че ме удостояваш с културен израз на експерт?


HQ

наскоро един се "похвали" че от подобен експеримент,core i7 машина замирисала на пържени картофи и от високата температура изгорял процесора и дъното... така че всеки е свободен да си говори както и да си метне компютъра през прозореца както си иска!

Metal

Не се карайте братлета, руснаците вече са си правили този експеримент Цък
Казват че моторното масло е много по добро от презерватив ;) почти толкова добро колкото по-старите пасти.

bacekoko

Предполагам някой може да се похвали и че машината му е замирисала и на пръжки с лук, ако сложи свинска мас  ;D
Както и съм виждал изпечени процесори от застояла паста от всякакъв вид!

От горния експеримент може да се съди за показаните материали, като само 2-3 от тях могат да се ползват известно време като такива, останалите ще издържат мноооого малко време, преди да замерише на 'щастие' :)

Предимството на ЛИТИЕВАТА грес е, че не си променя свайствата от -20 до +120 градуса С (не се втвърдява, или втечнява), като това са показателите на най-слабия модел. Може да държи 2-3 градуса по-топло от най-най хубавата съвременна паста в началото (ако се прави тест), но ако след 1 година примерно се направи теста наново-ще се учудите от резултата.

Така че за мен (никой не карам да се съобразява с мнението ми) това е най-надеждния материал за "термопроводяща паста" и го споделям не за да ви 'прее#@' -а щото се е доказала вече от над 10 години употреба къде ли не (включително и клас А транзистони усилватели, където температурата е нон стоп 70'тина градуса, и където всяка една паста се спича до година ползване).

anefi_90

И аз се присъединявам към групата "сменили пастата на процесора"  ;D и забелязвам доста голяма разлика в температурата. Ако на някой му трябва паста, имам ARCTIC MX-4 и с удоволствие бих я услужил. :)

kolegs

тази процедура по махането на пастата не е ли опасна

HQ

Не,най-много да го прецакаш, пък и сервизите няма да откажат да ти ударят едно рамо срещу 30 сребърника ...