Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 22:03:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 535
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 526
Total: 526

526 гости, 0 потребители

Смених си пастата на процесора!

Започната от HQ, 04-03-2009, 12:12:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

HQ








Ефекта е потресаващо добър!!! Пастата беше станала на буца и беше разлята по целите чипове,смених я с оригинална Cooler Master и всичко мина без много усложнения :).
Мисля че мака ми работи поне с 10 градуса по-малко от преди каквото и да пусна.Преди не можех да пипам лентата между клавиатурата и процепа за въздух,ако го натоваря а сега след 1 час на Ciderized Battlefield 2 не повишава повече от 60 градуса!
Съветвам всички със старите макбуци да си сменят пастите,защото има смисъл,повярвайте ми.

rafaelo


HQ

от подписа ми : macbook pro mid-2007 2,4GHz

rafaelo

Моя е даже малко по стар от твоя. Води се Core Duo не Core 2 Duo 2.0 с Radeon 9200 512mb :)
Грее както казваш. Ще пробвам събота неделя да го охладя малко, но знам че през летните
жеги е непоносим!

HQ

От ТУК можеш да си изтеглиш ръководството,което ми помогна на мен,не помня от къде се сдобих но помня че имаше пдф-и за всичко от мини до мак про.

Това,което ме затрудни беше,че левият ми I/O board се свързва с дъното с конектор,който се включва отдолу на страната с процесорите и като го сглобих първоначално не бях го вкарал докрай и нямах звукова карта и еър порт ... шах и мат  ;D.Другото,което - следващия път ще си взема комплект болтове защото много лесно се прецакват.

rafaelo

Съживявам малко стара тема, но просто днес имах време да се занимавам.

Значи тази сутрин след 3 часа бавна прецизна работа успях да сменя пастата
на моя MacBook Pro 15.4. Много благодаря за файлчето от HQ. Помогна доста.
Все още не съм натоварил лаптопа много, но мисля че има подобрение. След
като отворих лаптопа и махнах дъното забелязах, че старата паста не беше
в много лоши състояние, но се беше разляла по целите процесори. В момента
съм с паста Spire малка тубичка за 2.50. Използвах цялата. Мисля че всичко
работи нормално.
Ще пиша ако има проблеми ;)

Мерси за идеята  ;D

prOMiNd

Аз направих същото ама с моя пауърбук и пастата ми беше МХ2 на арктик куулинг - ефекта е -5 градуса надолу -  сега почти не се включват вентилаторите :)
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

HQ

скоро пак ще го отварям моя,нещо с пролетта стана много по-топъл изведнъж и следващия път ще изровя най-скъпата паста която намеря.Също и някои болтове ще сменя че бяха злобно затегнати и се прецакаха като ги развивах.

Майтап няма,на един авер му се прецака видеокартата Nvidia 9600M GT на Acer,разглобих му го,картата е на mini pci express x16 слот и се сменя,няма изгорели елементи на поглед,ама пастата му беше станала сиво-черна и беше доста твърда. :(

rafaelo

Аз нещо не забелязвам голяма промяна. Чудя се дали съм взел прекалено скапана паста ???

Lycan

FB-DIMM-овете на МакПро са с паста м/у температурния датчик и охладителя. Много подходящо е да се смени овреме или ако отчетената температура е твърде различна от чип до чип.
Тези памети са най-горещата част от всичко останало, нормално два-пъти по-горещи от процесорите!
Затова пастата съхне и ако вдигне повечко градус - дъното вместо да издуе вентилаторите смъква честотата на паметта. Така може да се окажете с доста неефективен сандък :)

HQ

за мак про нз .. ама една кирлива рам да ми пари повече от проца - егати и фурната!
Наистина,не съм видял досега рам,която да пари истински,най-много леко да затопля и то когато е пренатоварен,а радиаторите са ми излишна гъзария.Мое мнение,не знам кво са ръгали в тоя мак про!

rafaelo

#11
Аз от два дни ровя нета за читава паста и не мога да намеря никакви резултати.
Някой да има някакви предложения ??? Това са по скоро въпроси за PC ама :( ...
Другото нещо, което ме човърка, е че май сложих малко повече паста  от колкото трябва...

Lycan

Цитат на: rafaelo - 10-05-2009, 09:48:10
...ровя нета за читава паста...
...май сложих малко повече паста  от колкото трябва...
http://www.arcticsilver.com/ продава се в БГ, слагаш колкото 1-2 оризови зърна, мажеш с кредитна карта или подобно.

Цитат на: HQ - 10-05-2009, 01:32:18
.. ама една кирлива рам да ми пари... не знам кво са ръгали...
HQ, нали сглобяваше пц-та? Тези памети са с AMB (той работи на 4GHz) ето за по-наточени - http://www.legitreviews.com/article/724/3/ (в геймърски пц-та няма особен смисъл), докато в про-то се ползват само радиатори :)


rafaelo

А какво ще кажете за диамантената паста ? Има ли я в БГ въобще?
Ако не ще се поръчва от вънка :). Макчето почна доста да грее и не
ми харесва.

prOMiNd

AC MX-2 - написал съм я по-нагоре.
М/У другото твоя модел не е ли от тия дето ги връщаха щото много горели краката? :D
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/