Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 19:45:02

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 508
Total: 509

508 гости, 1 потребител
atanas_mil4ev

Питане за WiFi мрежа на Apple

Започната от McMac, 11-04-2014, 17:00:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

McMac

Здравейте,

Имам Airport Extreme и вързан по кабел към него Airport Express, като разширител на мрежата ми, но искам да сложа по кабел (вързан към Airport Extreme) и безжичен рутер на TP-Link.

Въпроса ми е ако го свържа TP-Link-a по кабел към  Airport Extreme-а и го настроя за разширяване на връзката, дали Apple компютъра вързан по WiFi с TP-Link ще може да ползва възможностите като Airplay, iTunes?

Wizi

Разбира се.

Влизаш в TP-Link-а, задаваш му IP адрес от мрежата, примерно ако Airport Extreme е 10.0.1.1, на Airport Exпрess-a 10.0.1.2 сложи на TP-Link-а 10.0.1.3. Влез и му изключи DHCP сървъра, настрой WiFi-то да е 1:1 със сегашната мрежа като име, канал и секюрити. Накрая просто включи LAN кабела в един от LAN портовете му, не във WAN порта. Така ще го направиш да играе просто като безжичен разклонител.

Ако искаш задай на TP-Link допълнително като DNS и Gateway IP-то на Airport Extreme - 10.0.1.1 за да си сигурен, че клиентите му директно натам ще отпращат рекуести.

Всички услуги като интернет, шеринг и Airplay ще продължават да се управляват от първия ти Airport Extreme.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

McMac


patchosan

Тази "тарикатска" схема ще работи само, ако на последното устройство (в случая TP-link) му е спряна DHCP функционалността.

Защо?
Защото в противен случай, ще направиш мрежа-в-мрежа или така нареченият Loop.

Loop, означава че ще счупиш мрежата в блока, ако така си вързан (към switch в блока към оператор).

Или в най-лошият случай, така че ще спреш интернета на всичко в блока.
iPhone 13 Red Program
iPhone 11 Red Program
iMac 2019 5K 3,1Ghz Intel Core i5 CTO
64GB 2667 MHz DDR CORSAIR
512GB SSD

faire

Дам, точно такъв проблем имах аз 1 месец с НЕТ1. Някой тарикат си правеше пи*ки и всеки ден от 22 ч. до 8:30 нямаше нет, докато накрая го хванаха кой е и му ограничиха достъпа. Мисълта ми е, внимавайте какво правите и не се правете на "хакери", защото прее*авате другите.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

McMac

Аз съм на Близу, но ще направя както казвате.
Мерси