Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 22:30:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 535
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 502
Total: 502

502 гости, 0 потребители

Моля за съвет

Започната от picklenose, 12-06-2013, 13:22:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

picklenose

В процес на сглобяване на "хакинтош" съм и се чудя още какъв диск да сложа. Чета и добри и лоши неща за SSD-тата и се чудя струва л иси рискът защото парите не са малко. От друга страна обмислям аваринта за 2 HDD с RAID 0 i timeshine да ми бекъпва всичко на външен. В същото време искам да си сложа самия ОС на SSD за да лети :) Дайте идеи за съвместимост на най-доброто от двата свята :)

arnold

С тея пари дето ще ги изсипеш за тези устройства си вземи направо един истински Мак:)
Real Mac mini

picklenose

За истински Мак ще почакам. За парите, които ще дам за "тези устройства" мога да си позволя Мак на средно ниво докато така ще имам машина, която няма да има нужда от ъпгрейд няколко години поне. Така след като уточнихме това няма ли никой в този форум ,който да ми даде съвет или просто всички ползвате само лицензиран софтуер и истински макове и не ви се пише на "такъв като мен" ?

Metal

Коментирано е хиляди пъти
ако ще правиш хакинтош и си нов започни от тук
http://www.tonymacx86.com/351-building-customac-buyer-s-guide-may-2013.html

Моя съвет като за първи Мак все пак да започнеш от Мак :)

Ако държиш на хакинтош... сайта по горе...  (и избирай внимателно хардуера)
Отностно SSD - вземи квото ти е кеф, например нещо такова
Отностно RAID на хакинтош, по добре забрави - трябва ти хардуерен райд контролер който се подържа наистина, с бозите на дънните платки няма да стане.

picklenose

Аз си имам от 3 години MacBook със Snow Leopard ама ми идва слаб и реших да си направя нещо по-мощно :)

Благодаря ти за съветите !

Metal

Ако ще правиш машина с новите Haswell процесори  е най-добре да изчакаш 2-3 месеца, още нямат подръжка. Следи форумите на osx86.net и tonymacx86.com

Ако искаш да спретнеш нещо с Ivy Bridge, то задачата е лесна и вече има гобям избор от хардуер.

От личен опит ще пусна моя:
MD: GA-Z77X-UD5H
CPU: i7 3770K - (моще също i5 3570K или i3-3225 - важното е да е с HD 4000 ако ще ползваш вградената графика)
GPU: Gigabyte GF GTX 670 N670OC-2GD - подържа се всичко GF 6xx и повечето 5xx - внимавай много с ATI
RAM: 2x8GB DDR3 1600MHz Corsair Vengeance - големи ядове брах с памет на GEIL
SSD: 256GB Samsung 840 Pro
HDDs: 2TB WD Black, 3TB WD Green за TimeMachine

Всичко работи перфектно, инсталиран Mountain Lion със UniBeast, саунда и TRIM(на SSD) са бодкарани с MultiBeast. ОСа и софтуера се ъпдейтват от стора.
Ако имаи въпроси или проблеми пиши ЛС.

applo

Цитат на: picklenose - 12-06-2013, 13:22:16
В същото време искам да си сложа самия ОС на SSD за да лети
Темата е става, но за SSD вече казах аз съм МНОГО ЗА. Всички програми при стартиране са по-бързи, операционната, даже сега като натисна стенбай се изключва като телевизор, никакво чакане за нищо. Уж стенбая не ползвал харда, но на дали. При слагане на SSD поже да се каже че получаваш от дву, четириядрен процесор, с случаите на зареждане от диска. 

kolegs

Цитат на: arnold - 12-06-2013, 22:36:22
С тея пари дето ще ги изсипеш за тези устройства си вземи направо един истински Мак:)
напълно те подкрепям