Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

25-05-2024, 14:33:38

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 267
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 211
Total: 211

211 гости, 0 потребители

Какво бихте направили вие на мое място? :)

Започната от Marinov, 06-07-2014, 18:16:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Marinov

Здравейте,

продадох си стария лаптоп и сега съм пред дилема:  какво да си купя при скромния бюджет Х , който имам? Макбук 2008-2010  + телефон, или само Макбук 2011-2012(-2013 ако изникне нещо прилично) ?
Телефонът е опция, но имайки предвид желанието ми да програмирам за iOS7+, единият вариант пред мен е MacBook core2duo 2009 + iPhone 5/5s, а другият е MacBook i5 2012 и да си тормозя старата 4-ка :)

Какво бихте избрали вие? Моля, обосновавайте се, само "отговор А" или "по-якото" не ми вършат работа ;)

faire

15" MBP 2010 + iPhone5/5s. Не мога да се обоснова, защото не взимам аз решението и изобщо не знам какви са ти нуждите и изискванията откъм хардуер.. За програмиране всичко ще ти свърши работа. Телефон - може да си ползваш и 4-ката. Така ще минеш най-евтино. Въпросът е ти какво искаш, а не какво другите мислят. Бюджетът ти така поднесен като Х също хич не помага.. 3-цифрен ако е, едва ли ще си изпълниш всички желания..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bboyg

И аз съм съгласен с един MacBok Pro 15-ка от 2009-та (още по-добре ако намериш и 2010-ка) :) За телефона предлагам да е 5-ца, тъй като ако вземеш 5S ти излиза още 1/3 цената на компютъра. Не знам какви приложения ще пишеш, но аз ако съм MBP 15 + 5-ца ми свършват чудна работа. 8)

HQ

На твое място аз бих заложил на луда машина с мин. 64гб рам, райд с 2 ssd-та и 8-16 ядра която естествено ще проверя дали поддържа ритейл инсталация. Телефон вече не използвам,но една нокия 1100 би била достатъчна и с останалите пари бих си взел ново колело (~1000 лв).
Абсолютно честно!

bboyg

Абе на тая машина дето я препоръчва HQ, ще вървят ли от Facebook-а игрите...?

Посмяхме се, смятам ти стана ясно, че за писане на код, и обикновен MacBook от 2006-та ще ти свърши работа. За телефон... Ами нормално да е вземеш 4S, тъй като е Base Line-а в момента на появата на iOS8.

faire

На 4с-а поддръжката му ще е още една година. Няма смисъл да взима него (същия телефон, какъвто вече има, но с по-добра камера и процесор + по-бързо падаща батерия). 5-цата е по-добър вариант.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bboyg

Ами хубаво, ама ако е решил да прави пари от тоя Application, нали се сещаш че хората с 4 и 4S все още са огромен дял от iPhone потребителите...

bluesky

Взимаш си ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НАЙ-МОЩНИЯ ВЪЗМОЖЕН КОМПЮТЪР, който можеш да си позволиш.

Защо?

Ами защото ВИНАГИ ТАКА СЕ ПРАВИ, това е постулат, не подлежи на обсъждане. Тази ПРАВИЛНА ИДЕЯ ВЕЧЕ УДАЧНО Е ФОРМУЛИРАЛ колегата HQ, по-горе, a АЗ само го поддържам.

Абсолютен образ, между другото, протегна ми ръка да мога да остана в Broken Stones, (още от първия път), за което съм му безкрайно благодарен.

Можеш да говориш по телефона и без "марков" хардуер, надявам се мадамите да Те ценят не заради телефона Ти, защото ако е така досега - смени ВСИЧКИТЕ мадами, разсъждаващи по подобен начин, хе, хе, хеее..

Успех!

bboyg

Ама защо никой не чете въпроса на човека до край?

Добре ще си вземе най-мощният компютър, ще напише програма/игра за iOS, и къде ще я тества? На фурната ли, или на пералнята?  ::)

bluesky

@bboyg

Хе, хе, хеее... Добре казано!

Нека обаче, да не плачем за "...неродения Нежданчо..." - нека първо да ГО КУПИ МОЩНИЯ КОМПЮТЪР.

Защото, съгласи се, никой не започва отзад-напред.

А момичетата, които ЩЕ ГО ХАРЕСВАТ И БЕЗ ПОСЛЕДЕН МОДЕЛ мобифоне, ще му предоставят и hardware ЗА ТЕСТВАНЕ!

Успех!


Wizi

Да спести пари като си направи чудесно Хаки от 1000% работещ и поддържан хардуер и с останалите пари да си купи 5ца. Ще има чудесна настолна машина с актуален хардуер и най-добрата OS работещи в пълен синхрон. Освен това ще може и да се фука, че си го е направил сам, сиреч е баш разработчикът в квартала ;)

За мен това е оптималното решение. И не подлежи на обсъждане!  ;D
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

faire

Цитат на: bboyg - 07-07-2014, 12:35:38
Ами хубаво, ама ако е решил да прави пари от тоя Application, нали се сещаш че хората с 4 и 4S все още са огромен дял от iPhone потребителите...
Нали се сещаш, че това дали има 4-ка или 5-ца е все тая за приложението. Така или иначе ще има единия от телефоните, а това да си го оптимизира за всички модели, е ясно, че трябва да направи.
Тъпо е да се купува 4/4с в момента. 5-цата е идеален вариант откъм хардуер/възможности/цена.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Becko

иФоун 4 няма да има иОС8 ...

Купи си НОВ макбук еър и иФон 6 в началото на октомври.