Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 02:13:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 570
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 445
Total: 445

445 гости, 0 потребители

Първи впечатления от iPhone OS4 Beta - Developer Preview

Започната от shmb, 16-04-2010, 10:28:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

shmb

Здравейте, понеже имам фабрично отключен iPhone 3G, реших да се жертвам в името на науката да тествам новата операционна система на Apple за iPhone.

Вчера успешно успях да си сложа новата Beta версия на iPhone OS4, благодарение на нашия приятел PeterS.

ПЪРВОТО И НАЙ-ВАЖНО НЕЩО Е ЧЕ БЕТАТА ВЕРСИЯ НА 0S4 ЗА iPhone СЕ ИНСТАЛИРВА САМО И ЕДИНСТВЕНО ПРЕЗ МАКИНТОШ КОМПЮТЪР - НА WINDOWS ДАВА ГРЕШКА NO13!

За да активирате OS4, след като се инсталира е нужно да имате девелоперски акаунт в ейпъл, който струва пари, в противен случай iTunes изписва, че не може да активира телефона, защото не е регистриран като девелоперски.

НЕ СЛАГАЙТЕ ТАЗИ БЕТА ВЕРСИЯ НА ФАБРИЧНО ЗАКЛЮЧЕНИ ТЕЛЕФОНИ.  

Това се отнася само за фабрично отключени телефони, както и за тези закупени от глобул.

Ето и малко скрийнове от новата среда.



Версията на модема вече е 05.13.03:



Екран в режим на зареждане - без промяна:



Има нова визия на иконката за калкулатора, но самия калкулатор си е същия, както и нова икона Game Center:

 

Новата функция при камерата - 5x zoom:

 

Снощи докато си рових из телефона ми направи впечатление, че като изключа 3G-то и ми пада обхвата:

 

Тук се пробвах да хвана момента със скриването на апликация и появяването на началната страница:



Тук се вижда при 3G телефоните каквоможем да правим с двоен клик на Home бутона:



=====================================

Как да създадем папка, за да комбинираме иконки?
Избираме си две иконки:



След това натискаме и задържаме върху една от двете иконки, за да минете в режим на редакция:



Натискаме и задържаме върху едната иконка отново и влачим към другата, пускаме иконката и се получава това:



Натискаме Home бутона и сме готови:



В папката се влиза само с единично натискане върху нея, а излизането от папката става посредством Home бутона.

За да извадим приложение от папка трябва отново даминем в режим редакция, клик-ваме върху папката и вадим приложението от там като говлачим някъде отвън.

=====================================

Друго не се сещам какво да Ви покажа.

Като цяло несъм много доволен, щото има малки бъгове и забавяния, но да не забравяме все пак, че ползваме Бета версия.

Единия бъг, който забелязах, е че като си ресторнах бекъпа и телефона ми показва, че имам снимки, но не ми ги показва в апликацията Photos. Като си вържа телефона към компа и ги виждам - там са. Това не си го обяснявам на какво се дължи.
MakBook Pro Unibody 13.3"

PeterS

Днес си играх с този телефон. Нововъведенията са приятни и някак гладки. Направено е много интуитивно.

Сега и лошото. В момента се променя API-то и за много от новите възможности няма поддръжка в старите програми. Единственото е да си го изпрограмираш сам и да си го тестваш.

Appstore - НЕ приема програми за iPhone OS 4.0 но е сигурен знак че когато започнат да приемат и до един месец ще излезе на пазара (а може би и нов телефон?).

НАЙ-красивата функция - мултитаскинга за 3G е забранена. Навярно може да се бръкне в нечий файл и да се отключи, но затова трябва да се jailbreak-не.

baseband-a се обновява до последната версия и няма отключване после.
mobilio - професионални мобилни приложения

fpyyh

има вече jailbreak - http://www.engadget.com/2010/04/16/iphone-os-4-jailbreak-released-to-developers/
за multitasking пишеше, че само се сменя в някакъв .plist една стойност, за да работи на 3g

HQ

Интересувам се много от хака за мултитаск на ос4 на старите генерации. Моля някой да сподели опит с това и най вече как се държи устройството като цяло с много бекграунд процеси?
И още нещо : що за простотия е това iAD и може ли да се спре генерално ?

prOMiNd

Някви новини дали ще го подакарат на 2г? :)
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

shmb

Ето го jailbreak-a za iPhone OS4 Beta:

http://www.redmondpie.com/redsn0w-0.9.5-jailbreak-iphone-os-4.0-9140657/

Ще трябва отново да ангажирам Камен да му ползвам мака, за да пробвам да го jailbreak-на.
MakBook Pro Unibody 13.3"

PeterS

Цитат на: shmb - 17-04-2010, 01:33:34
Ето го jailbreak-a za iPhone OS4 Beta:

http://www.redmondpie.com/redsn0w-0.9.5-jailbreak-iphone-os-4.0-9140657/

Ще трябва отново да ангажирам Камен да му ползвам мака, за да пробвам да го jailbreak-на.

Или да ни додиш на гости... няма те бием...
mobilio - професионални мобилни приложения

shmb

Пеца, ако успеем да го джейлбрейк-нем, май, еюще можм да му подкараме и мултитаскинга ... :o
MakBook Pro Unibody 13.3"

taurus

Цитат на: shmb - 17-04-2010, 10:23:48
Пеца, ако успеем да го джейлбрейк-нем, май, еюще можм да му подкараме и мултитаскинга ... :o
Ако подкарате мултитаскинга незабавно ни уведомете!Интересно дали Apple ще запушат в крайната версия на OS 4 дупката за Jailbreak.Приятен ден и успех  :) !
Притежател съм на Apple iMac 27 inch i7 with 4 gigabyte of ram,iMac 20 inch 2.66 GHz with 4 gigabyte of ram,iMac 2.66 Ghz 24 inch,MacBook Pro 13 inch 2.26 Ghz with 4 gigabyte of ram,Ipod Nano 4G 8 gigabyte,iPhone 3G 16 gigabyte White and iPhone 3GS 32 Gigabyte White .

PeterS

Цитат на: shmb - 17-04-2010, 10:23:48
Пеца, ако успеем да го джейлбрейк-нем, май, еюще можм да му подкараме и мултитаскинга ... :o

ЗНАМ - аз гледах и как можем да си го оверклокнем и да получим 3Gs (без компаса естественно).
mobilio - професионални мобилни приложения

shmb

LOL  :o задължително ще пробваме, стига да не го омажем хардуерно, че аз несъм много фен на клокването ... :P
MakBook Pro Unibody 13.3"

fpyyh


shmb

Ооо ако е така е супер, още утре трябва да се провери  :o
MakBook Pro Unibody 13.3"

PeterS

Имаме iPhone 4.0 Beta 2. Днес по-късно ще го тестваме.
mobilio - професионални мобилни приложения

shmb

Качихме iPhone OS4 Beta 2-ката, но разлика не видяхме.

Решихме да пробваме да я джейлбрейк-нем с redsn0w 0.9.5 - джейлбрейкна се уж без проблем, но след като се опита да зареди вече джейлбрейкнатата система ОС4 Бета2 и заби на стартиращия екран на ябълката ...

Минахме на Бета 1 и си я джейлбрейк-нахме без проблем.

Сега идва най-хубавото с леки забележки ...

Успяхме да подкараме мултитаскинга на 3Г-то !!!

В това число в момента имам и 2 допълнителни функции:

Видео камера и Активиране на Wallpaper

За съжаление днес нямам повече време да Ви покажа скрийншотове.

Утре ще Ви ги покажа, обещавам!

Чао за сега.
MakBook Pro Unibody 13.3"