Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 00:17:37

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 570
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 517
Total: 517

517 гости, 0 потребители

iPad-ът

Започната от fpyyh, 09-04-2010, 14:16:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

fpyyh

Благодарение на информация от колегите във форума, за която съм много благодарен, ходих да си поиграя в Мултирама с изложения iPad. За съжаление той е много орязан, има само епълски приложения и никаква мултимедия. Но ми направиха впечатление няколко неща, може би защото е някаква тестова машина. В картите откри местоположението с абсолютна точност, а не е gps модел, освен това е на закрито. Не просто посочваше адреса, ами даже беше малко навътре в сградата, горе-долу където се намира реално. Имаше някакво странно ограничение за България. Отказваше да пусне всички магазини, а когато се логнах с моя iTunes акаунт, който е към американския магазин, ми каза, че не може да се използва в тази държава. Смених му каквито регионални настройки имаше, но въпреки това продължи да не пуска в сторовете. Няма и много клавиатури, само руската е кирилица.

За съжаление нямаше и игри за пробване, така че се ограничих до сафари, notes, calendar, maps. Големи и пълни страници като engadget зарежда и мести с известно закъснение, но иначе се държи чудесно. Пуска html5 видео без проблем, така че не се усеща много липсата на флаш (аз и без това съм с адблок и флаш по принцип не виждам).

ПС. В Новмак дали е с повече съдържание, бих се разходил и до там, ако мога да погледна как се четат книги, играят игри и гледат клипове, които не са от интернет?

usx

Аз съм забелязал подобно държане на Гугъл Мапс на Симбиан - показва страшно точно на телефон без GPS, за разлика от iPhone с Maps. Предполагам, че  iPhone използва не толкова точна база данни за позициониране, за разлика от Maps. Може би в 3.2 са сменили базата данни?

uah

Днес и аз ходих в мултирама и не останах очарован. Занитили са го за някакъв шкаф и не дават да го повдигаш. Наистина няма нищо на него, даже WiFi-а нещо не ловеше и не можеше да ми отвори нито една страница. На всичко отгоре след като мина една минута от разцъкването ми по устройството, охранителя, който стои в непоследствена близост, точно пред него, ми каза "айде, че още хора чакат, напредвайте нататък".

Така демо не се прави.

iNtaCt

 В Пловдив има ли го изложен Ipad в мултирама ?

angelvn

uah, с мен като потенциален клиент ако се отнесат така, дори и да го пуснат устройството за 500лв., на инат ще си го взема от конкуренцията.
На Мултирама им се водя корпоративен клиент и такова мазнене пада от тяхна страна, че нямам думи. Носят ми на крака пакет хартия безплатно, звънкат за промоцийки. Като поръчаш някоя тонер касета, идват, слагат я, тестват, притичкват до теб с листчето и те питат така дали ти харесва или да я сменят с друга. ... общо взето с добро мнение бях останал. Не съм им ходил до сега в магазина, че е на кофти място и няма къде да се паркира.
UI designer and developer

Nistel

В бургаската го няма - като ги питах дълго време, се чудиха какво аджеба е това животно .. въпреки, че е обявено на собствения им сайт ;)
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

scrap

Цитат на: Nistel - 10-04-2010, 23:41:13
В бургаската го няма - като ги питах дълго време, се чудиха какво аджеба е това животно .. въпреки, че е обявено на собствения им сайт ;)

Предполагам са те питали дежурният въпрос - " Да не се бъркате с iPod? "  ;D

Nistel

Не аз нарочно го казах доста звучно за да няма обърквания. Намери се все пак един консултант, който каза не нямаме го имаме само клавиатури и мишки на тях .. иначе като влезеш в магазина първото нещо което виждаш е един тестов iMac а вляво при лаптопите има поне 3-4 макбука.

Не, че ще купя от тях нещо ама исках да го разгледам .. нищо ще си го гледам вкъщи след 2 седмици  ;D
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

konstant

И аз вчера ходих да го видя и споделям всичко което е каззал Uah! Изключително много се подразних! Не стига че охраната нервно ти сумти във врата ами и са му болкирли по някакъв начин Wi-Fi. Освен това няма абсолютно никакви приложения, така, че освен да да видиш скороста на превключване, друго не можеш! Но инак е страхотна играчка! Мисля, че ще се продава много.

alessandros

Не е блокирано wifi-то просто са го спрели защо не си го включи?
 Apple iPhone 4G 16GB 5.0 jailbroken,  Apple Magic Mouse ,
 MacBookPro 13" 2.53GHz 4GB RAM 250GB HDD ,  Apple Remote aluminum                                iPad 4

uah

Цитат на: alessandros - 11-04-2010, 13:12:45
Не е блокирано wifi-то просто са го спрели защо не си го включи?

Мне, беше си включен. Горе даваше, че има сигнал, пък и аз изрично влезнах в сетингите да видя всичко ок ли е.

fpyyh

на мен затова ми беше интересно дали и в новмак е така, но нещо в тази тема не пишат :). може и да се разходя някоя обедна почивка и до тях, макар че не са ми много удобни, но много бих искал да видя някое приложение, игра и със сигурност книга.

taurus

Цитат на: konstant - 11-04-2010, 10:03:40
И аз вчера ходих да го видя и споделям всичко което е каззал Uah! Изключително много се подразних! Не стига че охраната нервно ти сумти във врата ами и са му болкирли по някакъв начин Wi-Fi. Освен това няма абсолютно никакви приложения, така, че освен да да видиш скороста на превключване, друго не можеш! Но инак е страхотна играчка! Мисля, че ще се продава много.
Охраната в Мултирама е много нагла-Имам опит с тях.Миналата година като си купувах един от iMac отидох да разгледам машината(Мултирама Бургас) .Разцъквах я 2,3 минути и изведнъж дойде един охранител,който беше много невъзпитан и ми каза,че едва ли съм щял да си купя Мак и ми се разкрещя да излезна от магазина.От тогава не влизам и не купувам нищо от тях.
Притежател съм на Apple iMac 27 inch i7 with 4 gigabyte of ram,iMac 20 inch 2.66 GHz with 4 gigabyte of ram,iMac 2.66 Ghz 24 inch,MacBook Pro 13 inch 2.26 Ghz with 4 gigabyte of ram,Ipod Nano 4G 8 gigabyte,iPhone 3G 16 gigabyte White and iPhone 3GS 32 Gigabyte White .

fpyyh

Днес пак си играх там и този път бях по-зле облечен и охраната дойде по някое време с думите "Ама по 5 минути на човек и други искат да гледат". Малко по-късно отново охранителят си играеше с iPad-а, явно гони всички, за да се забавлява с нещо. В началото от ентусиазъм да показва (много зле) почти не го оставяше, даже един от продавачите трябваше да го изгони :). Поне този път сложих малко снимки от Интернет и си поиграх със скрийнсейвърите, но все още няма друго съдържание като музика, игри или филми.

shmb

Интересно, в Русе в Мултирама, няма охранители :D

Но за сметка на това няма и iPad ....
MakBook Pro Unibody 13.3"