Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 17:47:55

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 526
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 386
Total: 386

386 гости, 0 потребители

"Прашна" тема - да си почистим компютрите

Започната от vovka, 20-07-2011, 10:35:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Magicroom

Аз мойта машинка си я отварям през около 1 месец и си я почиствам. Не цялостно почистване, страх ме е да разглобявам всичко, но отгоре прахоляка го махам, и във вентилаторите. Изчиствам всичко което виждам на пръв поглед, после леко го продухвам с компресора и така.
Macbook Pro 15,4" 2,4GHz Intel Core i5 4GB RAM. Version 10.6.8

Mincho

да питам и аз. разглобих за почистване PB G4. под два големи чип-а ati radeon 9600 и agree CP4514B2 имаше нещо като бяла дебела двустранно залепваща лента. дали сгреших като я изстъргах? не е като засъхналата черна паста под процесора.
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

vovka

това е термо лепенка, хем уплътнява пем е топлопроводима нещо като пастата ама по лесно се слага и маха, така че ще е добре като го сглобяваш да сложиш нова!!!

Mincho

а дали се намират в магазините за пц компоненти? или е трудно намираема?
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

vovka

а има ги във всеки един магазин за компютри където продават и пасти, само трябва да се сетиш колко долу горе е била дебелината на старата ;)
примерно виж тук http://www.dekada.com/catalog/%F2%E5%F0%EC%EE%EF%E0%E4%EE%E2%E5-%EB%E5%EF%E5%ED%EA%E8-c-165.html

Mincho

мерси. ще се напуна да си спомня. значи слагам лепенката и няма нужда от паста?
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

faire

Имам въпрос насочен към притежателите на новите iMac (2012) - как почиствате дисплеите? Говорим, ако е позамазан от някой друг отпечатък, не просто прах. Пробвах няколко неща - пронто, вода, микрофибър.. С първото беше епик фейл, замаза се повече, отколкото беше и това силно ме учуди. След това с доста търкане с микрофибър се пооправи, но не беше перфектно. Накрая се поразтърсих в нета и прочетох като съвет - първо с напоена с вода микрофибърна кърпа (тази от комплекта) и след това подсушаване със суха микрофибърна (пак). Най-добра работа свърши това, но не беше много лесно. Вчера купих от метро някакъв спрей на филипс, който е специално за лсд дисплеи, но направо ме е страх да го тествам, да не се омаже пак...
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

vovka

оригиналната микрофибърна кърпичка е най-добрия вариант. и спрейовете вършат работа с много търкане даже и чист спирт ще ти свърши работа за по мазните петна.


Цитат на: faire - 16-05-2013, 18:00:41
Имам въпрос насочен към притежателите на новите iMac (2012) - как почиствате дисплеите? Говорим, ако е позамазан от някой друг отпечатък, не просто прах. Пробвах няколко неща - пронто, вода, микрофибър.. С първото беше епик фейл, замаза се повече, отколкото беше и това силно ме учуди. След това с доста търкане с микрофибър се пооправи, но не беше перфектно. Накрая се поразтърсих в нета и прочетох като съвет - първо с напоена с вода микрофибърна кърпа (тази от комплекта) и след това подсушаване със суха микрофибърна (пак). Най-добра работа свърши това, но не беше много лесно. Вчера купих от метро някакъв спрей на филипс, който е специално за лсд дисплеи, но направо ме е страх да го тествам, да не се омаже пак...

faire

Снощи пробвах с този спрей Филипс и пак се замаза. Просто решението е само с вода и 2 микрофибърни кърпички. В нета има и някаква "рецепта" за течност състояща се от вода и дистилиран оцет в съотношение 3:1.. Някой да е пробвал? :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.