Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 07:27:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 567
Total: 568

567 гости, 1 потребител
streizar

Back to the Mac - 20.10.2010

Започната от Морт, 13-10-2010, 18:36:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Alek

Цитат на: naso - 26-10-2010, 16:52:38
Цитат на: SiCKPuP - 21-10-2010, 00:05:42
на мен ми се струва че този апстор ще бъде пълна трагедия.  коя сериозна компания иска да дава на Джобс 30% от парите си, само за да им се извърши една парична транзакция.  Това си е пладнешки обир.  Като пример представяте ли си Адоби с фотошоп, дето струва $400 да даде $150 на Джобс за нищо.  За iOS работи щото няма друг начин легално да си качиш приложенията, но за мак ос?  този ап стор ще е пълен само с боклуци, или с демо версии на програми които ще те подканят да си купиш програмата директно от разработчика.

Да не говорим че в момента става голяма каша и фрагментация.  Имаш app store в iTunes, имаш друг за мак ос.  Имаш уж систем ъпдейт, пък сега имаш и ап стор ъпдейт.  Имаш iChat видео разговори, ама сега съвсем отделно и FaceTime..... бутона за максимизиране понякога ще ти увеличава екрана, понякога ще те вкарва във full screen  режим?  WTF Steve!

Не си на ясно, как работи софтуерната дистрибуция, нали ?  ;) Страшно няма ! Ще ти дам за пример голяма софтуерна компания, която ние дистрибутираме в нашата мила татковина. Е, ние получаваме продуктите им на цени от 40% до 60% по-ниски от тези на сайта им. Сега как ти се струват 30% ?  ;D



Леле братле ти направо изби рибата с това нещо! Отвори ми очите, БЛАГОДАРЯ!

naso

На мен самия много неща не са ми известни в дистрибуцията, но най-масовата ставка е 40% - 20% за дистрибутора и 20% за дилъра. Доста често има и проценти, с които да се продава "по-евтино" от МСРП цените. Модела на Епъл е просто чудесен за разработчиците, ако го гледам от мойта си камбанария.

nubizus

Цитат на: naso - 31-10-2010, 16:15:04
На мен самия много неща не са ми известни в дистрибуцията, но най-масовата ставка е 40% - 20% за дистрибутора и 20% за дилъра. Доста често има и проценти, с които да се продава "по-евтино" от МСРП цените. Модела на Епъл е просто чудесен за разработчиците, ако го гледам от мойта си камбанария.
Точно това е модела. Дай път на инди девелопърите.:))
Големите компании си имат ресурса да се маркетират.
Гении са....в това как да се нагушат:))))