Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 05:42:04

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 541
Total: 541

541 гости, 0 потребители

Back to the Mac - 20.10.2010

Започната от Морт, 13-10-2010, 18:36:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

diamondsami

Ами аз си мисля, че и Apple ще го стриймват, просто Event-a трябва да е Live. :)
Dell Inspiron 1525
OS: Mac OS X 10.6.7/Windows 7
CPU: Intel Core 2 Duo T5750 2.00 GHz
Video: Intel GMA X3100

Wizi

Епъл никога до сега не са предавали на живо, не виждам и защо сега да го правят. Който иска да го гледа точно от apple.com изчаква няколко дни докаато обработят видеото и го качат на сайта им.
Не знам дали някой го стриймва онлайн в рееално време и дали им позволяват въобще  ::)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

j.tochkov

#17
Е как никога след като последният път го стриймваха от apple.com ?
А и ако не се лъжа преди години си keynote си бяха на "живо".

radosslav

Цитат на: Wizi - 20-10-2010, 09:45:06
Епъл никога до сега не са предавали на живо, не виждам и защо сега да го правят. Който иска да го гледа точно от apple.com изчаква няколко дни докаато обработят видеото и го качат на сайта им.
Не знам дали някой го стриймва онлайн в рееално време и дали им позволяват въобще  ::)

100% вярно. При представянето на iphone4 имаше един момент с претоварване на wifi мрежата в залата, Стив се опитваше да зареди нещо в мобилното сафари, то се моташе и той запита:
- Някой да има някакви предложения?

И човек от публиката каза:
- Verizon!

Цялата зала се засмя. Въпросният момент е отрязан обаче в секцията за лайв евенти на apple.com предвид договорките им с AT&T.

Аз лично при все че е няколко дни след самото събитие гледам евентите само от там от началото до края и дори се пазя от откъсъчни информации излезли спойлъри, за да ми е интересно :).

j.tochkov

Момци бъркате се  ;)

Wizi

Цитат на: j.tochkov - 20-10-2010, 10:00:36
Е как никога след като последният път го стриймваха от apple.com ?
А и ако не се лъжа преди години си keynote си бяха на "живо".

От 2005та насам следя абсолютно всеки техен ивент и нямам спомен да е имало тяхно пряко излъчване на живо, но това не означава и че не може и да не бъркам/пропуснал нещо  8)

Ся ме светна нещо, та да видим дали ще позная... Ясно е, че при Стиви случайни продукти няма и че вижда поне 10на години напред, когато планира нещата. Този иначе не чак толкова смислен магически тъчпад май също не е случаен. Не е случайно и това, че всички MacBook Pro се обновяват вече през година най-много, но при Air-а утре се навършват 500 дни от последният му ъпдейт. Не вярвам да е случайно.... ето какво си мисля: 10.7 ще има елементи на iOS интеграция, която за начало ще бъдат представени с новия MacBook Air, който ще има нещо ново необходио да започне прехода. Има логика, защото той седи най-добре позициониран м/у iPad и MacBook фамилията. Меджик Тъчпада е следващата стъпка към интегрирането на тъч технология в настолните компютри. Пак има логика, защото: доказано е безброй пъти, че не е удобно и интуитивно да пипаш с пръсти в/у дисплея на компютъра ти, но тъчпада е реално доста голям и би свършил чудесна работа! Макбуците вече го имат интегриран от както е толкова голям и стъклен.

Защо интеграция с iOS? Защото отваря нов пазар с милиони нови устройства, които ще могат да ползват приложения освен на iPad/iPhone/iPod touch. Явно е, че тъч технологоята чука не, ами е влезнала отдавна през вратата, въпросът е Стиви как е видял реализацията и интеграцията в продуктите му.

8)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

MyMoon

Аз лично гледах последния ивент на живо от apple сайта. Бяха го пуснали обаче само за macOS, iOS device-и. Иначе Wizi много съм съгласен с последното ти мнение. Честно казано ми е много по-интересно в какво ще превърнат MacBook Air-a, отколкото при пускането на iPad-a. Малко остана, както се казва :)

Metal

#22
Вярно е че Стиви го вкарва постепенно. За да не го отхвърлят вкочанясалите ни мозъци, които се страхуват от всичко ново и предпочитат мръсните стари гащи носейки се във формата на Д-то ни, а ние носим техния мириз и "фиилинг" в сплъстените си мозъци.

Но аз не искам да виждам iOS на десктопа. Искам Air с тъч скриин(па нека да е неудобно и да става на отпечатъци), с плъзгаща се клавиатура, която се скрива под екрана и пълноценен Mac OS X с мулти тъч управление.

И най-накрая да вземат да подобрят разпознаването и синтезирането на глас.
Ей такива ми ти мечти...  :)

Но вместо това ще видим AppStor-a на десктопа си, щото така се правят пари и се управлява по лесно матрицата.

Иначе и аз не помна кейнота да е излъчван на живо!

j.tochkov

Ще видим какво ще изкара от ръкава  ;D
ето го прес съобщението от 01.10

Alek

Потвърждавам, че 100% предния ивент беше излъчен на живо в 10ам US central време. Всички сме го гледали и няма какво да спорим с тези дето твърдят иначе.

Това, че още нищо не са публикували на сайта за събитието може да означава две неща:

1. Че този път няма да го пуснат на живо от залата, за да не става претоварване на ви-фи мрежата да кажем.

или

2. Просто трябва да оставим уеб админа да се събуди от сън тъй като в US все още е дълбока нощ и съм сигурен, че всички от аппле спят много сладки сънища ;)

lian

Пак ли започва в 20:00 българско време?

Web_Devil

Дам, PST е 10 часа след GMT+2  ;)
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

t0t0

последния път като гледах такава презентация, някъв пич пишеше от залата какво става и пускаше по някоя друга снимка, докато не му хакнаха компа и нафлудиха страницата :D
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

Web_Devil

Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!