Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 01:17:49

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 605
Total: 605

605 гости, 0 потребители

Край на Mac Pro?

Започната от Морт, 31-10-2011, 22:29:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

PeterS

Цитат на: konstant - 01-11-2011, 21:49:50
Прочетохте ли внимателно, че наличието на Светакавицата като порт позволява накачването на огрмни възможности -като памет да речем към Аймак. Освен това мисля, че се преиграва малко! Аз на мини правя 3Дета и да кажа че имам кой знае какви мъки! Е да не ми се случват на мига някой операции, но не е болка за умиране!:))

Ако си Weekend Warrior - да и Mini ще ти свърши работа. А мислиш ли, че тук всекидневно можем да го чакаме?

А за коя Светкавица говориш? Баязид I Светкавицата или за Маккуин Светкавицата от Pixar? Защото на Thunderbolt все още памет не съм видял да се слага освен монитори и дискови масиви.
mobilio - професионални мобилни приложения

brad pit

От край време Apple има ореола на компания, която се позиционира като производител /създател/ на техника, използвана от хора, които работят професионално с графични приложения. Ясно беше, че машините и ОС-а са стабилни и надеждни, а и напълно задоволяват изискванията на този не голям кръг от взискателни и често капризни потребители. И така Apple се превърна в стандарт за тези потребители. Със създаването на iPod, по-късно на iPhone и iPad, се породиха съмнения, че Apple тръгва по друг път. Е толкова години вече, тези съмнения не се оправдаха и Apple продължават до ден днешен да ни радват с качествени машини които РАБОТЯТ! Силно се надявам, новите слухове за спиране на Pro линията, да не се потвърдят, но ако е така, все пак мисля, че ще ни изненадат предоставяйки ни нещо качествено ново, което да запълни нишата. Защото именно тази дивизия им носи ореола на сериозна и уникална компания. Едва ли биха си направили сами харакири, както се изрази тук един колега. Освен това мисля, че пазара на "играчките" и сега и за в бъдеще ще е много ожесточен и на Apple ще е много трудно да отстоява лидерската позиция. Видя се вече, че каквото и да направят, месец или два по-късно се появява негов аналог, да не кажа копие под една или друга марка или ОС. И следват съдебни дела...
Открай време е било така - Apple е първи а всички останали работят срещу тях и ги копират. Но да си представим следния сценарий - "ученика задминава учителя" /много е вероятно а и такава тенденция вече се наблюдава - Samsung и Android като ОС - например/, тогава къде Apple би имал водещи позиции, и как би запазил своят имидж и силното USP... Е, НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ!

freesoul

Какво толкова?

Изчислителната мощ на продуктите отдвана е предостатъчна за повечето потребители. Вижте на къде вървят нещата с процесорите ..sandy bridge, gpu интеграция... А същевременно софтуера ще бъде преоткрит отново като слят iOS със OS X.. просто нещата се развиват бързичко напоследък ;)

Не виждам има ли смисъл да се роптае за старите танкове :)

И .. абе я се стегнете бе хора.. там са събрани едни от най-гениалните умове на тая планета..  ще ви дам една тема за размисъл:



...това е наследника на процесорната част на сегашния SoC A5 .. а какво се крие зад ъгъла.. кой може да отгатне? Сигурно някой гении от купертино?

Аз си представям новия мак про в кутия на мак мини, който можеш да конфигурираш с колкото си искаш SoC чипа с по 8 процесорни ядра а в бъдеще и 16 ядрени .. несъмнено в бъдеще ще се наложи да се запознаем с имена на нови технологии, които до сега не сме си въобразявали, че въобще могат да съществуват.

И все пак аз не виждам на кой би му трябвал по-мощен домашен уоркстейшън от 24 threaded танк с 96 гигабайта рам и незнам си колко ССД-та навързани ви RAID редом със storage box на thunderbolt..

М?
Retina MacBook Pro with an Iris

godo

Ти май не четеш. Малко хора си позволяват вкъщи да са с Mac Pro и да го ползват за гледане на филми...

Всеки, който отдели толкова пари за компютър гледа да го използва на макс.

Но предвид цената отдавна е нерентабилен в сравнение с PC workstation-и, които са не по-малко стабилни и вече имат възможност да подкараш OS X на тях.
Mac only

Vancuver

Може да излиза по-евтино да си вземеш PC workstation и да му сложиш OS X, но това е в разрез с EULA-та на OS X. Дефакто все едно ползваш пиратски софтуер. А това може да е голям проблем за някои професионалист при евентуална проверка.
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB

pravdo

Българите винаги сме по лесното, не по правилното.... или по красивото :-)
Гьоте, който е казал - човек се възпитава /развива само чрез най-доброто няма
как да се роди по тези земи, по тях се ражда Андрешко и писателя, който го
описва с умиление.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

freesoul

ЦитатВ изненадващ свой ход компанията Apple реши да се откаже от използването на Intel чипове в своите лаптопи. Промяната няма да окаже ефект моментално, но вече е свършен факт. Официалната версия за това е, че Apple смята изцяло да премине към ARM чипове, първо в лаптопите и се предполага, че след известно време това ще се случи и при настолните компютри.

Този ход момента изглежда добър за компанията, но много хора смятат, че няма смисъл Apple да се отказва от чиповете на Intel преди да се се появили 64-битовите ARM ядра.

Накратко, в рамките на няколко години Intel и техните x86 ще станат история в лаптопите на Apple. Без значение какво ще предложат от тук натам Intel, Apple няма да ползва техните чипове. Единствената неизвестна е дали компанията ще използва собствени ядра, Samsung чипове или ARM модели. Много е вероятно Apple да използва общо ядро за първото поколение, а по-късно да разработи нови чипове с нови функции.
Retina MacBook Pro with an Iris

PeterS

Горното е преписано от HiComm, а оттам е некадърно преведено от един западен сайт с полу-слухове.

Това е мечтата на някакъв пазарен анализатор, но е описано като новина.
mobilio - професионални мобилни приложения

brad pit

Слухове. При това непотвърдени... и лош превод...
http://hicomm.bg/produktovi-novini/apple-se-otkazva-ot-intel-chipovete.html
Тук си пишат каквото им падне, а и вижте смехотворните коментари

carrot

Хайком винаги са хейтвали Apple, изобщо не вярвам на тази им "статия", нито един от надеждните източници за слухове от Apple не е писал такова нещо.
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

wess-music

Наскоро говорих с колега от САЩ.
Той каза, че подобни глупости са буквално клатене на въздуха.
Не че няма комерсиален резон подобно нещо, но след като ДЕЛЛ, HP поддържат профи машини и не се отказвт от нишата, защо Епъл, като най-яката да се предполага, че лудориите на огнения педераст Тим Кук някой ще ги остави да стигнат до там, че да се орежат корените на фирмата – десктопите.

Спестявам другата информация, която още повече засилва увереността, че това са празни приказки, а ние както винаги поокрасихме приказката за "нероден Петко".

dodo1

 Абе то работата на всеки мак можеш да я свършиш, но съм виждал какво прави тази голяма кутия и няма нищо общо с мини макбук и т.н. И все пак Мак Про вече няма огромната преднина отпреди няколко години пред останалите макове. Вече нявсякъде по четири ядра слагат, рам паметта не е проблем, а хард дискове можеш да закачиш по всяко време.

PeterS

След като оревахме света за края на MacPro, е време да приветстваме новия MacPro:

http://www.electronista.com/articles/12/01/02/mac.pro.shows.signs.of.upcoming.refresh/
mobilio - професионални мобилни приложения