Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 11:42:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 603
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 557
Total: 557

557 гости, 0 потребители

Край на Mac Pro?

Започната от Морт, 31-10-2011, 22:29:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Морт

http://www.appleinsider.com/articles/11/10/31/despite_new_cpu_options_apple_reportedly_questioning_future_of_mac_pro.html

С две думи не се харчат много, особено на фона на iOS устройства и не били печеливши. Имало слухове, че може да няма повече модели.

ЦитатThe sales of the Mac Pros suck because they don't put enough effort into making it a desireable product.

Това си е тотално брандово сепуко според мен. Вместо с някаква част от милиардите от мобилни устройства да направят страшни работни машини, те все повече стават анти-про...
.fr

daniel

В странна посока поемат, ако е така ::)
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

carrot

Брандово сепуко е още и ликвидацията на Макбук и евентуалната ликвидация на Макбук Про. Същото се отнася и за евентуалното бъдещо спиране на производството на ipod classic.

Дано не греша, но в Apple в момента ми се струва, че виждат бъдещето по следния начин:
компютър: Macbook Air
плеър: iPod touch
таблет: iPad
телефон: iPhone
И всичко освен тези 4 направления ще бъде изчистено.
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

PeterS

Те XServe спряха сега един MacPro ли ще им се опре?
mobilio - професионални мобилни приложения

brad pit

Ако това стане - ние какво правим?
Двадесет и кусур години съм на Макове , а ще се наложи да минавам на ПЦ. Кофти! Нправо Ад!

wess-music

Епъл гризнаха дървото първо с "Хакинтош"-овете – по-бързи, по-ефтини, макар за благонадежността им да има забележки.
След това сами си вкараха автогола с мижавия ъпгрейд на МакПро 2010.
Затова и хората дето си имаха машини от предната година разбраха, а и Епъл със сигурност, че нямат нужда да купуват нови след година и нещо,
защото са в състояние сами да си ъпгрейднат процесорите с новите 6-ядрени,
заради излязлата насково версия на фирмуер 5.1. за моделите от 4.1.

Кой луд би дал пари за нова машина, след като може да купи 2009 модел и да си го ъпгрейдне сам за малко кинти.
Особено 2 процесорните на 2.26 GHz, на които им слагат 2* 6 ядрени процесори след ъпдейта на фирмуера. И макар там инвестичията да е около 1600 евро с ДДС (2 * 2,66 sixcore) пак е по-малко от нов.
Една камара хора, мои колеги от Германия си накупиха такива именно с таква цел.

Явно 2010 Мак Про си беше гримиран 2009, но на още по-висока цена.
Номерът обаче не мина.
Хората работеши на Мак Про са с "по-едри" намерения, цели и по-смели за да рискуват.
Какво прави един упгрейд на процесора им – например аз на моя за около 900 лв без ДДС мога да си сменя процесора с 6-ядрен ксеон на 3.33,
вместо да купувам за над 7000 лв нов, а стария да го продавам за под 3000 лв. (Я го продам, я не или го оставя за сина ми или за кутия!)

Просто и точно.

Разликата във видео картата в около 400 лв + или -.
Относно вградения "Еърпорт" – за посления на кой му пука.
Машината е стационарна и може да й се надене рутер, като на всяка друга.

Иначе казано 3-те раалики.
Дори базовите модели са смешни като ъпгрейд, така че това бе втората точка.

Третата – бизнес намеренията на Епъл.
Колко са се продали от тези машини – малко.
Защо – овърпрайса на последните 2 поколения Мак Прота е просто дразнещ.
Сметнете им компоненетите по европейски цени или по американски и ще разберете.

Освен това след минаването си към Интел, Епъл нямат алтернативата да бъдат уникалните в бранда на про-то.

Не харесвам Вин-а, заради това, че ме занимава със себе си, упдейтва се, спира ми работата и т.н. Но като алтернатива – не бива да се избързва с преценките.

Може да се "роди" нещо алтернативно.
Както Стив казва – човек отивайки си отваря място на идващите след него.
През последните години заложи на върншния вид ан продуктите, но изневери на идеалите, а те държаха обществото на про-таргета от Мак потребителите.

Рано е за отчаяние.
2009 Макбук протата направиха пробив, 2011 също.
iMac няма да замени Про-то с насрания си гланцив дисплей, нито едно Мини, защото с мобилен процесор дебели сметки дето се смятат с часове не стават,
колкото и 1-2- минутните бенчове да показват бързина при сравнимостите. С процесор на 90-100 градуса не се работи нищо, за което се изисква благонадежност.
Нито с 8  ГБ рам на фона на сегашните 96 максимум, които едно Про може да поеме.

Винаги ще се намери кой да заеме нишата, както стана през 2001-2005 година, когато АМД-тата сритаха смешните Г5-ци и каквито там измислени алтивек процесори да им слагаха.
Аз тогава си минах на ПЦ и хич не ми е пукало за Епъл, защото бизнса ми си вървеше така, както аз мислех за добре, а не от някаква принципна  лоялност към сектата.

Какво страшно – сега отново същото.
Софтуерът, който съм си купил, всичкият ми е хибриден, все пак! Тъй чем Брайо, не се притеснявай, а гледай по-весело на нещата.
Винаги има кой да седне на празния стол.

Стив предаде на наследниците си в Епъл бизнес идеите, но забрави за идеалите, а нещата в които липсва достойснтво, а само показност са крактотрайни.
Все пак това, което обсъждаме е само слух и като спрямо такъв взимаме отношение!

brad pit

Ммм-да. И аз горе долу долу по това време смених няколко от машините Г 4-ки с ПЦ-та, именно с АMD процесори. И познай от три пъти какво се случи? Освен, че си посипах главата с пепел още ма втория месец, започнах да подарявам ПЦ-та на ляво и дясно, само за да се отърва бързо от тях. ;D По стабилна машина от Apple няма! Не искам да си спомням постоянните зависвания, прегрявания на процесорите /отворените кутии/, и непрекъснатите преинсталации на бозата. Освен това тези ПЦ-та бяха "топ машини" за времето си с най-скъпите и уж качествени чаркалаци, специално конфигурирани за графична работа и видео обработка. А бе "мечта"- ама се оказа друго. ;D Един по един хората от офиса започнаха да мърморят и да се оправдават за неизпълнените задачки с машините. И така си беше - бяха прави. Вместо да си бачкаме спокоЙно, се превърнахме на маймуни, лазехме под бюрата на четири крака, отверки и чаркалаци из целия офис и т.н... Е как да мина на ПЦ кажи ми поне един убедителен довод.
А да разказвам ли за преживяванията с едно Вайо, което беще по скъпо от всеки Мак. Айде, няма нужда. Не искам и да чуя за ПЦ.
А, щях да забравя, накрая всичко си дойде на мястото като си напазарувах от "смешните" Г 5-ци.

radosslav

Секцията за последно е актуализирана 2009-а година. Изводите всеки сам да си ги направи...
http://www.apple.com/pro/

thebrainless

Не знам какво имаш предвид за 2009, но про-то е с доста актуални характеристики и в момента. Имаше слух, че новият дизайн ще е доста по-компактен. Ще поживеем и ще видим. Лично ча мен windows не е алтернатива, както спеменава колегата, точно така се подведох на времето с един уъркстейшън на Dell, изкарваше ме извън кожата работата в тази работна среда, а под осх беше твърде нестабилен. Самата мисъл да работя под windows ме ужасява.
Stay hungry. Stay foolish.

DALT

Хубава тема сте подхванали. Нека да внеса и своите 5 цента в нея.

Мак-ове ползвам от 5-6 години официално. Започнах с Хакинтош, бързо се уверих, че не става за нищо и си взех iMac. В Епъл ми харесваше изпипаният дизайн, хубавият хардуер и завършените продукти. През годините дадох маса пари за техника от Епъл - от iMac, през mac mini, та до iPad и iPhone.

Първото разочарование дойде с .mobileMe услугата, която рекламирана като перфектна, в крайна сметка беше недовършена и зле работеща, особено за хората от Източна Европа. Поради тази причина няколко пъти губих коментарите в блога си, а съпорта на Епъл само вдигаше рамене.

Второто разочарование дойде когато установих, че и маковете забиват и се чупят и то мъжки. Поради HW проблеми по едно време ми идеше да хвърля iMac-a през прозореца, въпреки че беше на 7 месеца служба.

Имаше и трето и четвърто разочарования...

Предпоследното разочарование дойде с Mac Mini Server-a, който си купих това лято. Взет за да замени едно freeBSD сървърче и да ми предостави графичен интерфейс и лекота на работа, той се оказа полузавършен сурогат, нещо немислимо преди 3-4 години. Когато се опитах да го върна на търговеца (на третия ден) с мотивите, че не върши това за което се рекламира, търговеца ми изпрати огромен ферман, написан от адвокат, в който с думи ясни ми се казваше да се оправям както знам. За сравнение - това в Мост не се случва. Това беше последното разочарование.

Тези от вас, които са виждали магазина знаят, че си разпродавам техниката. За мен Епъл тръгнаха по надолнището още преди година, но сега се виждат плодовете от това. Вече съм с PC и Windows7 и макар да страдам по качеството, поне няма да се ядосвам на полуфабрикати. Впрочем, 7-цата не е толкова лоша ;)

За 30 годишната им история май няма друг случай в който да са пускали на пазара полузавършени продукти като Siri или web и mail сървърите си...За съжаление прогнозата е, че все по-често ще ги срещаме...

Та, по въпроса. Както някой по-горе каза - Много вероятно е те да са решили да се насочат към бизнеса с малки играчки и тотално разкарват останалите си продукти... За голямо съжаление...



konstant

ЕЕ колеги-вие по един слух какви задълбочени анализи сте изписали,,,! Ако трябва да бъдем честни -просто повечето от работат перфектно може да се върши ина Мак мини и Аймак!:)) Както и Мак Бук Про. Но не незнам вие какво правите? Човек като ви чете коментарите -все едно на Церн резултатите смятате!?? ;D

DALT

Цитат на: konstant - 01-11-2011, 15:49:59
ЕЕ колеги-вие по един слух какви задълбочени анализи сте изписали,,,! Ако трябва да бъдем честни -просто повечето от работат перфектно може да се върши ина Мак мини и Аймак!:)) Както и Мак Бук Про. Но не незнам вие какво правите? Човек като ви чете коментарите -все едно на Церн резултатите смятате!?? ;D

Доста трудно ще търкаляш съвременна игра на iMac или пък натоварен web или mail сървъри. Да не говорим за тежките сметки в дизайн, архитектура, 3Д рендеринг или видео обработка...

wess-music

Цитат на: konstant - 01-11-2011, 15:49:59
Човек като ви чете коментарите -все едно на Церн резултатите смятате!?? ;D

Не става дума за сметките дето ги правят в Церн,
а аа нещо съвсем по-обичайно.
Няколко елементарни примера, а сигурен съм, че и другите потребители могат да добавят красноречиви допълнения свързани с тяхната работа:

Миналата година при записа на музиката на "Тилт" колегата ми имаше "на разположение" над 120 трака оркестър. Защо, как... Толкова.
На същите се поставят допълнително плъгини за една или друга цел. Всичко това смуче.

Друг пример, песен – поп-парче, смесена пак в "Про тулс" на 2-процесорно Мак Про (2009) в определен момент натиска машината до над 85% със заредени необходимите усетройства – въпрос на понания и софтуер, а и "Апетитът идва с яденето", това е така.

Трети пример - за една кракта симфонична оркестация на музика за реклмамен клип 30 сек със струнен оркестър (съраунд библиотеки от семпли) + още 15-тина инструмента (пак семпли) си гълтат 14 ГБ РАм като стой та гледай. При това с ровене от дисковете, а не заредени библиотеките в РАМ-та.
За сравнение, това натоварване е около 20% от обичайните "войни" при оркестрации на музики за филми или по-тежки неща, за които на мен лично ми се налага вместо в реално време да слушан,
да рендя и с това да ми върви работата по-бавно.
Аз имам нужда от много рам и SSD дискове.
Къде в един айМак всичко това на куп, да не говорим за  интерфейсните карти на PCIe, ко за видео, кой за аудио или каквото още там...
16 ГБ РАМ, с които работя, не ми стигат до никъде, но нали е криза, внимавам и карам само с толкова.

А какво остава за онези дето правят видео, архитекти, дизайнери или каквото колегата по-горе бе изброил.
На пръв поглед наивно елементари неща, които битуват около нас, но зад които все стои нещо дето трябва да го сметне.
МакПро-то!
При всички негови "юзери", занимаващи се с подобна дейност, клиентите до голяма степен са с едни и също потребности – бързо и колкото се може още по-бързо да се случват нещата им, корекциите да стават на момента и т.н.
А това иска сметки.

Така че нотката на снизходителност във въпроса, не мисля, че е отговор на притеснението породено от по-горния слух.

Това, ако се окаже вярно, би създало неудобства, защото поддръжката спира, а инвестициите в Про машина са най-големи.

konstant

Прочетохте ли внимателно, че наличието на Светакавицата като порт позволява накачването на огрмни възможности -като памет да речем към Аймак. Освен това мисля, че се преиграва малко! Аз на мини правя 3Дета и да кажа че имам кой знае какви мъки! Е да не ми се случват на мига някой операции, но не е болка за умиране!:))

thebrainless

Цитат на: konstant - 01-11-2011, 21:49:50
Аз на мини правя 3Дета и да кажа че имам кой знае какви мъки! Е да не ми се случват на мига някой операции, но не е болка за умиране!:))
Мини за 3D си е доста несериозно.
Stay hungry. Stay foolish.